Projekt ukončen:

Nemusí být sami

Vybráno 0 Kč 700 Kč
1 450 000 Kč
 -
3 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
233 Kč
Průměrná výše příspěvku
500 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Nemusí být sami

Vybráno 0 Kč 700 Kč
1 450 000 Kč
Zakladatel
Gemar Ins. s.r.o.
Datum přidání
26. 2. 2023

Představení projektu

 • Od roku 2016 pomáháme v rámci projektu obase.cz především lidem kteří se nijak neprovinili, a přesto často zažívají peklo na zemi. Blízkým osobám těch lidí, kteří se dostali do konfliktu se zákonem. Děti se ocitají bez maminek, ženy bez mužů. Často řeší existenční problémy a první, na koho se obrací jsme my.
 • Provozujeme právní, sociální, psychologickou a obecnou poradnu na několika platformách, přičemž nejdůležitější je webový portál obase.cz. Zároveň máme kontaktní místo, kde se na nás mohou klienti obracet i osobně. V některých případech klienty zastupujeme u úřadů, soudů apod. Našimi klienty jsou pak i osoby, které se do výkonu trestu chystají, nebo se z něj vrací. Těm pak pomáháme hledat cesty, jak vězení zvládnout a nevracet se do něj.
 • Projekt je financován z darů lidí, kteří se na něm podílejí a společnosti, která projekt zastřešuje. V rámci projektu není nikdo zaměstnán, všichni na něm pracují v rámci volného času. Vnímáme to jako službu společnosti.
 • Za 7 let fungováni jsme nedostali žádnou dotaci.
 • Pomohli jsme tisícům lidí a zodpověděli desetitisíce dotazů.

Z médií:

https://www.tvnoe.cz/porad/31462-za-obzorem-projekt-obase

Kde pomáháme a co nás tlačí

 • Představte si, že vám ze dne na den zavřou tu nejbližší osobu, kterou máte, maminku, manžela, manželku, syna, přítele. Nevíte kde je, kam mu napsat, co mu poslat, na co se připravit, co dělat. Státní instituce mlčí. Tak jsme tu my, vyslechneme, poradíme, navedeme, pomůžeme vyřídit, co je třeba. To ale není jediné, co chceme dělat.
 • Blízcí a rodina vězněných jsou prokazatelně nejsilnějším motivačním faktorem k jejich pozitivní změně. Fyzické návštěvy jsou pak největším nástrojem k udržení rodinných vazeb a významným motivem, pro který nedojde k rozkladu rodin a vztahů. Děti potřebují vidět svoje rodiče, partnerky partnery. V praxi je však velmi často obtížné takové návštěvy realizovat. Důvodem je finanční situace v rodinách vězněných. Představte si, že jste ženou samoživitelkou a měla byste vzít děti cestovat na návštěvu třeba do 400 Km vzdálené věznice. Musíte si vzít v práci volno, zaplatit vlak, palivo, přespání. Značná část rodin si návštěvu jednoduše nemůže dovolit. Děti nemají šanci vidět svoje maminky, či tatínky, vězni pak ztrácejí sociální kontakt i kontakt s realitou.
 • Projekt obase.cz potřebuje udržet pevnou kancelář, tak abychom pomoc nemuseli udržovat jen v online prostoru. Webový portál obase.cz vyžaduje nutnou rekonstrukci. S ohledem na jeho rozsáhlost se pak nejedná o jednoduchou záležitost. Naší působnost pak chceme rozšířit právě o pomoc těm nejslabším s dojížděním na návštěvy, placením spojů, zajištěním ubytování apod. Tak aby, tam, kde to dává smysl, nebyla jen bezmoc. (nebudeme jim ovšem dávat přímo peníze)

Na co potřebujeme peníze

 • Pronájem kanceláře 1 rok 60 000 Kč. (12× 5000 Kč vychází z aktuální zkušenosti) Do kanceláře dochází většinou lidé, kteří nechtějí nebo neumějí řešit své problémy v online prostoru. Využití je aktuálně pro několik desítek klientů. Kancelář máme v pronájmu již více než rok, rádi bychom ji udrželi, na což nám už nezbývají prostředky. 
 • Úprava webového portálu obase.cz 120 000 Kč. (odhad ceny po zadání poptávky vícero webmasterům). Portál funguje jako poradna a rozcestník pomoci pro všechny postižené vězněním, rodiny vězněných, vězni, oběti trestné činnosti. 
 • Bazarové vozidlo 350 000 Kč. (dojíždění za klienty a s klienty na návštěvy). Využitelné v rámci Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.
 • Budget pro dary na cestování pro rodiny vězněných 900 000 Kč. Klientům budeme hradit konkrétní cesty jednou za měsíc na základě údajů v návštěvním listě. Maximálně pro 4 osoby z toho můžou být 2 dospělé. 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Milý přispěvatel
100 Kč  •  10. 3. 2023 13:36
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  26. 2. 2023 21:25
Klára
100 Kč  •  26. 2. 2023 19:53
Taky mám tatínka dcery a svou životní lásku ve vězení teď se jen modlím aby dostal rozum až ho pustí.. posilam peníze par korun na pomoc ostatním držte se

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu