Sbírka ukončena:

Nové větší auto pro Davídka s Tomíkem

Vybráno 0 Kč 2 900 Kč
500 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
580 Kč
Průměrná výše daru
1 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové větší auto pro Davídka s Tomíkem

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Diana Hillebrand
Datum přidání
14. 3. 2024

Představení sbírky

Ráda bych se představila. Jmenuji se Diana Hillebrand, jsem maminkou dvou krásných kluku, které ale trápí různé omezení.. U Davidka je to porucha autistického spektra s těžkou mentální retardaci a Tomíka trápí smíšená vývojová dysfazie s ADHD.. 

Komu pomůžeme?

Synovi Davídkovi je 8 let. Na první pohled vypadá jako zdravý klučina, bohužel tomu tak není. Trápí ho porucha autistického spektra s těžkou mentální retardací a významnou poruchou řeči. Bojujeme s celkovým opožděním vývoje a provází ho rizikové chováni s impulsivitou.

Davidek je tak odkázán na neustálou podporu a péči blízké osoby, kdy je potřeba mu věnovat dopomoc a stálý dohled i v základních činnostech denního života.  Davidek potřebuje dopomoci se vším. Pro syna je náročná orientace, komunikace, hygiena, stravováni, oblékání a obouváni, léčebný režim i čas, kdy by si mohl jen hrát.

Davídek má mladšího brášku, který má také své omezení, trápí ho smíšená vývojová dysfazie s ADHD. Tomík je 6 letý chlapec v předškolním věku, kdy se jeho omezení značně projevují ohledně nástupu do školy. S Tomikem jezdíme téměř každý den na terapie – ergoterapie, fyzioterapie, logopedie a hlavně od září nastoupí do přípravného  ročníku, který je v jiném městě než bydlíme, dojíždíme každý den.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na bazarový automobil značky Škoda.

Část peněz by také byla použitá na výdaje spojené s rehabilitační léčbou, a fyzioterapii, kam s Tomíkem docházíme a proto potřebuji zakoupit nový a bezpečný automobil, abych kluky mohla přepravovat kam potřebuji. Potvrzení o nutnosti automobilu máme vystavené od lékaře.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hana U.
300 Kč  •  13. 5. 2024 19:25
🍀
Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  24. 3. 2024 15:49
Milý dárce
600 Kč  •  23. 3. 2024 17:31
Velkorysý dárce
100 Kč  •  18. 3. 2024 12:39
Milý dárce
400 Kč  •  15. 3. 2024 12:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat