Nový benecykl pro Vendulku

Vybráno 0 Kč 13 100 Kč
50 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Spolek RWTTC, Jana Pokorná
Datum přidání
9. 5. 2024

Představení sbírky

Vendulka se narodila předčasně s komplikacemi, které zahrnovaly operace mozku a následně diagnózu obrny a epilepsie. Její rodina se musela přizpůsobit nové realitě, kde je každý den nejistý a hektický. Vendulka potřebuje nepřetržitou péči a podporu rodiny kvůli své pohybové neschopnosti. Rodina shání speciální kočárek (benecykl), který splňuje všechny zdravotní i pohybové funkce, a pomůže Vendulce i celé rodině lépe fungovat. Vendulka je optimistická a odhodlaná, věříme, že jednoho dne bude schopná chodit. 

Komu pomůžeme?

Vendulka se narodila nečekaně, ve 27. týdnu těhotenství s krvácením do mozku v obou komorách. Predikce nebyly optimistické – ve dvou letech měla za sebou desítku operací mozku, v roce jí byla diagnostikována dětská mozková obrna (triparéza) a společně s COVID-19 se jí rozjela i epilepsie. Celé rodině se začal převracet život vzhůru nohama. V některých směrech se zastavil, a v jiných se rozjel na plné obrátky. Vůbec nikdo z rodiny netušil, jak velkou zkoušku jim život připravuje a kolik povinností budou muset kolem své holčičky plnit. Každý den se pro ně stal doslova nepředvídatelným, hektickým, a je tomu tak dodnes. Vendulka potřebuje celodenní osobní péči, která mnohdy nekončí ani v noci. Ač se o to snaží, má problém s rovnováhou a bez rodiny zatím neudělá krok sama. Samostatně stojí jen ve vertikalizačním stojanu, musí nosit brýle, ortopedické kalhotky a ortézy. Kromě rehabilitace a masáží se jí rodina snaží dopřávat pohybové aktivity „zdravých dětí“ jako je např. ping pong, hry s pejskem, plavání, jízda na odrážedle, zdravotní tříkolce nebo v elektrickém autíčku, které jí umožňuje zažívat samostatný pohyb v prostoru.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Od ledna roku 2024 má Vendulka nárok na nový zdravotní kočárek, který se ale nehodí přírody, což je pro rodinu problém, protože žijí na vesnici u polních cest a lesů. Pro tyto účely by rodina potřebovala tříkolový kočárek Benecykl Junior Relax, který splňuje všechny zdravotní i pohybové funkce, a dopřeje tak Vendulce, jejímu staršímu bratrovi i celé rodině nové zážitky nejen v okolí bydliště, ale například i v rámci běžeckých závodů se Spolkem Running With Those That Can‘t, kterých by se rodina s Vendulkou ráda účastnila. 

Vendulka je velmi zvídavá, veselá, a důvtipná holčička s velkým upřímným srdcem. Dnes můžeme říct, že má především problém s pohybovým aparátem a stabilitou. Sama chodit nedokáže, ale věříme, že se to jednou podaří a že to dokáže. Už nyní dokázala více, než lékaři na začátku očekávali. Svůj hendikep si vůbec nepřipouští, je pro ni přirozený. Všem, kteří na benecykl pro Vendulku přispějí velmi děkujeme, moc si takové pomoci vážíme a hodně to pro nás znamená!“  Jana, Zdeněk, Radovan a Vendulka Turkovi

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 5. 2024 10:04
Dárce, který je pro každou dobrost
7 500 Kč  •  21. 5. 2024 13:18
S.
2 000 Kč  •  13. 5. 2024 12:38
Pro radost z pohybu, byť na kolečkách :)
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  13. 5. 2024 11:20
Jiří V.
600 Kč  •  13. 5. 2024 8:45
Ať dobře jezdí…

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Jiří V.
600 Kč  •  13. 5. 2024 8:45
Ať dobře jezdí…
S.
2 000 Kč  •  13. 5. 2024 12:38
Pro radost z pohybu, byť na kolečkách :)
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 5. 2024 10:04
Dárce, který je pro každou dobrost
7 500 Kč  •  21. 5. 2024 13:18
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  13. 5. 2024 11:20

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat