Sbírka ukončena:

Odlehčovací pobyty pro Peťu

Vybráno 0 Kč 5 900 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
738 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Odlehčovací pobyty pro Peťu

Vybráno 0 Kč 5 900 Kč
od 8 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petr Jochec
Datum přidání
5. 6. 2023
Poslední aktualita

21. 9. 2023 10:19

Odlehčovací pobyty pro mého syna Petra

Dobrý den milý dárci moc Vám děkuji za vybrané penizky .Použiji je na pobyty pro Péťu .Není nic na světě krásnějšiho než jsou lidé kteři pomáhají slabším ,nemocným zkrátka všem potřebným ,moc si Vás vážime a děkujeme bez Vás by to nikdy nešlo,ještě jednou děkuji nadaci Donio za zprostředkování sbírky děláte moc ušlechtilou věc.Petr Jochec s dětmi

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Sbírka se týká mého syna Petra který trpí dětským autismem na odlehčovací pobyty do Nautisu v Praze Bohnicích. Petr je tam šťastný je to nejlepší co pro něho můžu udělat.

Komu pomůžeme?

Na mém synovi jsem si asi ve dvou letech všiml že nedokáže udržet oční kontakt že se nechová jako ostatní děti bylo nám to divné tak jsme jeli na vyšetření v Petrových čtyřech letech do Prahy .V nemocnici v motole nám diagnostikovali že Petr trpí dětským autismem .Byli jsme z toho uplně vyřizení .Vůbec jsme tu diagnosu neznali byli jsme v šoku .Péťa potřeboval speciální školku ta v našem bydlišti nebyla tak jsme se museli přestěhovat do Mohelnice kde Petr začal chodit do MŠ a pak nastoupil i do speciální školy po první třídě nám byla nabídnutá spe.škola Jasněnka v Uničově kde je Petr dodnes.Bohužel letos končí povinnou školní docházku a už mi ho nikde nevezmou.Proto potřebuji peníze na odlehčovací pobyty abych si mohl aspoň chvíli odpočinout a věnovat se mé čtrnáctileté dceři.V loni nám zemřela naše maminka takže jsem na výchovu dětí sám.Není to vůbec lehké rozdělit pozornost mezi obě děti.Petr musí být neustále pod kontrolou takže většinu času věnuji jemu.Pak mi ale dcera vyčítá že se ji vůbec nevěnuji a že jí nemám rád jako Peťu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použiji jen na to o co tady žádám. Opravdu kdyby jsem mohl peníze sehnat sám, tak bych nikdy nikoho o nic nežádal. Není to jednoduché sehnat každý měsíc 10000kč na jeho pobyty v Nautisu v Praze Bohnicích. Chtěl bych požádat všechny hodné lidi, kteří by nám pomohli vybrat tak velkou částku aspoň na dva roky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 9. 2023 10:19

Odlehčovací pobyty pro mého syna Petra

Dobrý den milý dárci moc Vám děkuji za vybrané penizky .Použiji je na pobyty pro Péťu .Není nic na světě krásnějšiho než jsou lidé kteři pomáhají slabším ,nemocným zkrátka všem potřebným ,moc si Vás vážime a děkujeme bez Vás by to nikdy nešlo,ještě jednou děkuji nadaci Donio za zprostředkování sbírky děláte moc ušlechtilou věc.Petr Jochec s dětmi

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  30. 7. 2023 4:47
Štědrý dárce
500 Kč  •  25. 7. 2023 14:19
DobroDárce
2 000 Kč  •  23. 6. 2023 16:03
DobroDárce
300 Kč  •  19. 6. 2023 14:27
Milý dárce
600 Kč  •  6. 6. 2023 6:32
Laskavý dárce
600 Kč  •  5. 6. 2023 19:48
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  5. 6. 2023 14:45
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  5. 6. 2023 13:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat