Odlehčovací víkendy pro dítě s těžkým autismem

Vybráno 0 Kč 132 412 Kč
700 000 Kč
2 dny
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Markéta Horáková
Datum přidání
24. 2. 2024
Poslední aktualita

20. 4. 2024 21:53

Naše sbírka končí za 3 dny🙏🍀

Děkujeme všem dárcům za podporu..Naše sbírka již dobíhá do cíle 🏃‍♂️⏳️..Jste skvělí a díky vám můžeme Pepikovi zaplatit asistenty navíc..👏🏻🙏..

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Rádi bychom představili našeho syna Pepíka a naši rodinu. Pepík je skoro 15 ti letý kluk s diagnózou dětského autismu a poruchou vývoje řeči. Po narození až do dvou let věku se projevoval jako úplně zdravé miminko, avšak po druhém roce se postupně vývoj zpomaloval a více se prohlubovaly rozdíly mezi ním a jeho vrstevníky.

Od té doby jsme společně ušli velký kus cesty a naše úsilí se vyplatilo. Pepík je v mnoha ohledech šikovný kluk, ale bohužel jeho autismus je spojený s výraznými záchvaty sebepoškozování. Za nás oba s manželem mohu říci, že je nesmírně těžké takové situace zvládat a to nejen psychicky. S péčí o Pepíka nám pátým rokem pomáhá týdenní stacionář Sluneční domov v Hloubětíně. Víkendy tráví Pepík s námi doma, ale jak roste a sílí, tak jsou pro nás víc a víc náročné. 

Díky sbírce bychom mohli financovat dva víkendy v měsíci, které by Pepík strávil ve svém stacionáři. Cíleně bych si domluvila ty víkendy, kdy je manžel v práci a já jsem na syna sama. Věříme, že se peníze povedou vybrat a získáme tím čas na odpočinek. Bohužel nyní je pro nás služba finančně nedostupná.

Komu pomůžeme?

Pro našeho syna jsme hned po vyslovení podezření na autismus začali hledat podporu a odborníky, kteří nás učili jak ho dále rozvíjet a jak s ním komunikovat. S Pepčou jsme opravdu intenzivně do jeho 10 ti let pracovali a je to kluk, který dnes umí psát krátké vzkazy a umí používat komunikační kartičky. Avšak i přes různé způsoby, jak se dá s dětmi co nemluví komunikovat, jsou situace kdy se nám nedaří. 

V některých oblastech se však chová jako běžný kluk. Má rád traktory, auta a vše kolem dopravy. Rád jezdí autem a rád auta také kreslí. V deseti letech jsme Pepčovi našli úžasný týdenní stacionář Sluneční domov v Hloubětíně. Byli jsme již tak unavení a příliš nefungovala škola v místě bydliště, kde si s jeho náročným chováním nevěděli rady. Pepík najednou získal bezvadnou školu a „druhý“ domov. Stacionář nám bez velkého přehánění zachránil rodinu a život. Díky němu jsem se po dlouhých 13 letech mohla vrátit do práce ve zdravotnictví. Jak náš syn dospívá a přichází puberta, tak bohužel i sílí a je pro nás každý víkend velice náročný. Pepík se domů těší, ale jakmile v něm převládne nějaká nepohoda, tak nastává jeho problémové chování a to je sebepoškozování. Bije se do hlavy jak rukou, tak i častěji o předměty ve svém okolí. V tom okamžiku mu samozřejmě bráníme jak ochrannou helmou, tak zalehnutím. Jakmile však takto Pepíka omezíme jeho agrese se obrátí vůči nám. Pokud byl ještě dítě, tak bylo vzhledem k jeho váze zvládnutí takové situace snazší. Ovšem postupem času nám už energie dochází. Potřebovali bychom být na syna odpočinutí a proto jsme se rozhodli uspořádat sbírku. Z peněz bychom financovali 2 víkendy za měsíc ve stacionáři, kde je Pepča zvyklý. Jelikož je stacionář týdenní a přes víkendy nefunguje, dal by se pomocí financí ze sbírky zaplatit víkendový provoz s asistenty.

Svého syna bychom chtěli mít co nejdéle ve stávajícím zařízení. Pro dítě s tak těžkým postižením je velice těžké přijmout změnu tak zásadní, jako je přemístění do jiného zařízení a jiné školy. Navíc zatím není k dispozici místo jinde, takže není moc možností jak situaci řešit.

Snaha udržet syna na stávající škole je podložena různými zkušenostmi z jeho mladšího věku. Školky jsme prošli dvě a školu máme také druhou. Jsme proto velice vděční za Speciální školu Chotouňská, kde Pepík našel to správné místo a udělal díky přístupu pedagogů obrovský kus práce na sobě..

Doufáme však, že až u syna přejde puberta přijde i zklidnění. Mnoho věcí ovlivnit nemůžeme, ale v tuto chvíli máme snahu tuto složitou dobu překonat. I sebemenším příspěvkem pomůžete nám a našemu synovi, který by mohl trávit dva víkendy ve svém stacionáři, kde je zvyklý. Rozpočet počítá i s naší finanční účastí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity k financování odlehčovací služby ve stacionáři Sluneční domov. Naším záměrem a přáním je z peněz financovat dva odlehčovací víkendy za měsíc po dobu jednoho roku.

Cena jednoho víkendu se blíží téměř k 30 tisícům korun. V ceně je zahrnuto jídlo, energie, plat personálu.

Pokud se nám nepovede vybrat celou částku, tak z vybraných peněz budeme financovat tolik víkendů, kolik nám peníze dovolí.

Když bychom vybrali více financí než žádáme, tak bychom je použili k uhrazení dalších víkendů po delší čas. Odpočinek je něco, co nám dlouhodobě nejvíce schází, jelikož je Pepík dítě náročné na péči.

Pro Pepíka je delší čas strávený s lidmi, kteří se o něj s láskou starají také přínosný .Pomáhá mu s dalším osamostatněním a prohlubuje jeho dovednost umět si vykomunikovat svá přání. Zároveň jsme často překvapení, k jakým výletům a činnostem jej dokáží asistenti motivovat.

Mnohokrát děkujeme za vaši pomoc!!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

20. 4. 2024 21:53

Naše sbírka končí za 3 dny🙏🍀

Děkujeme všem dárcům za podporu..Naše sbírka již dobíhá do cíle 🏃‍♂️⏳️..Jste skvělí a díky vám můžeme Pepikovi zaplatit asistenty navíc..👏🏻🙏..

3. 4. 2024 0:37

2.duben je dnem porozumění autismu

Děkujeme všem milým lidem,kteří nás podpořili a podporují.

Včera si lidé na celém světě připomněli,že komunikace a respekt je nedílnou součástí našeho bytí ve společnosti..Den v modrém vybízí k zamyšlení a týká se nás všech..

Pepik mi dává tu největší lekci trpělivosti o jaké se mi ani nesnilo..Zároveň vnímám intenzivně, jak trpělivý je on směrem k nám..Nedaří se nám vždycky, ale cesty jak se domluvit tu jsou..Dejme šanci všem ať nám zkusí jakkoliv sdělit svoje myšlenky a přání..Někdy to trvá déle,avšak je to důležité..

A kdo by potřeboval lekce trpělivosti, tak ty poskytujeme zdarma a neomezeně:)..

28. 3. 2024 6:34

Překročili jsme hranici 100 000🙏🙏💪

Máme velikou radost a moc děkujeme Milému dárci, který nás svým darem posunul přes hranici sto tisíc korun..Děkujeme z celého srdce ❤️ všem, kteří nás podpořili a podporují.. Jste úžasní…

Horákovi

18. 3. 2024 14:06

Poděkování za podporu

Naše sbírka běží skoro měsíc..😉 a snažím se jí propagovat jak se dá..

Je moc milé, když moje kolegyně z recepce kožní ambulance a nebo paní,  která provozuje obchod ve vedlejší vesnici, propagují sbírku mezi svými přáteli.Taktéž dámy z Barberrette o naší sbírce dávají vědět světu ve své provozovně a na svých stránkách..Nejen že mají velice šikovné ruce,ale také srdce na pravém místě..❤️

Velké překvapení bylo předání daru od zaměstnanců prádelny Klaudiánovy nemocnice.Jedna z tamních dam mi zaťukala na dveře ordinace a předala obálku s penězi..Je to skvělý pocit že mám takové kolegy..

Vážím si každé koruny a veškeré energie do nás vložené. Nejen od kolegů, přátel ale také od sousedů z vesnice..

To jak se k lidem chováme se nám vrací..Troufám si říct,že já teď opravdu cítím velice silně tu zpětnou vazbu od svého okolí a je to úžasný pocit..❤️

Děkujeme.

2. 3. 2024 18:28

Naše sbírka běží týden 🫶

Za první týden jsme vybrali skoro padesát tisíc.Za všechny příspěvky jsme ze srdce vděční..❤️

Prosím všechny o další sdílení..Kdyby každý z vašich přátel daroval stokorunu, tak můžeme dokázat velké věci.. 💪🙏🙏

Jsem také nesmírně vděčná za podporu, která se mi dostává z vedení Klaudiánovy  nemocnice..Letáček s naší sbírkou bude každé pondělí do konce sbírky na portálu nemocnice..Doufáme, že nás také naše "zdravotnická " rodina podpoří.. 

Děkujeme všem dobrým lidem, kterým nejsou lhostejné osudy druhých..🤗

Markéta Horáková 

26. 2. 2024 15:24

PROČ JSOU NÁKLADY NA VÍKENDOVOU PÉČI TAK VYSOKÉ?

Stacionář Sluneční domov o.p.s. je týdenní, což znamená ukončení jeho provozu v pátek odpoledne a otevření provozu v pondělí ráno.


My bychom z peněz uhradili péči o Pepíka přes celý víkend až do pondělního rána. Pepíka běžně asistent přiveze v pátek po 13.hodině ze školy. Vyzvedávám jej ve 14.00 ve stacionáři a jedeme domů. Pokud by mohl zůstat přes víkend, tak bych měla o syna postaráno včetně pondělního odvozu do školy.

Vraťme se však k otázce financí.. 

Největší položkou jsou mzdy, v jeden den platíte tři lidi. Dále pak jídlo, veškeré energie, benzin na dopravu během víkendu . Náklady na vytápění běží stále,  i když není stacionář plný.. Opravdu v částce není žádný zisk, pouze skutečné náklady na péči.

24. 2. 2024 16:49

Naše sbírka už běží!!!

Všem moc děkujeme za podporu a sdílení našeho příběhu..Prvních šest dárců za pár hodin, to je skvělá zpráva..🍀

Proč je částka na víkendovou péči tak vysoká?

Stacionář Sluneční domov o.p.s. je týdenní, což znamená ukončení jeho provozu v pátek odpoledne. My bychom z peněz financovali jeho plynulý chod během víkendu až pondělního rána. Ráno by se syn nasnídal a asistent ho odveze autem do školy. Když má zařízení dotace na víkend, pak je samozřejmě částka za pobyt dítěte nižší. Náš stacionář o tuto víkendovou službu dlouhodobě usiluje, avšak zatím se nedařilo. Budeme opět zkoušet argumentovat na příslušných místech o potřebě víkendového provozu. Vraťme se však k otázce financí.. Největší položkou jsou mzdy, v jeden den platíte tři lidi. Dále pak jídlo, veškeré energie, benzin na dopravu během víkendu . Náklady na vytápění běží stále, i když není stacionář plný.. Opravdu v částce není žádný zisk, pouze skutečné náklady.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2024 22:15
Dana H.
500 Kč  •  17. 4. 2024 8:44
Pro Pepču 💙
Luboš a Katka
4 000 Kč  •  15. 4. 2024 16:27
Pro Pepíka. Přejeme hodně sil.
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  10. 4. 2024 21:00
Dobrosrdečný dárce
460 Kč  •  10. 4. 2024 16:47
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 4. 2024 10:17
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  4. 4. 2024 18:53
Milý dárce
230 Kč  •  4. 4. 2024 18:07
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2024 15:47
DobroDárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2024 14:00
Laskavý dárce
600 Kč  •  4. 4. 2024 12:23
Laskavý dárce
300 Kč  •  3. 4. 2024 7:15
Štědrý dárce
600 Kč  •  3. 4. 2024 5:11
Štědrý dárce
150 Kč  •  3. 4. 2024 4:49
DobroDárce
5 000 Kč  •  2. 4. 2024 22:00
Milý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2024 21:56
Milý dárce
400 Kč  •  2. 4. 2024 19:21
Karolína Houžvičková
100 Kč  •  2. 4. 2024 17:46
Přejeme jen to nejlepší! Snad Pepíkovi pomůžeme :)
Štědrý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2024 16:50
Štědrý dárce
600 Kč  •  2. 4. 2024 14:38
Velkorysý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2024 13:40
Laskavý dárce
100 Kč  •  2. 4. 2024 13:34
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2024 12:27
DobroDárce
100 Kč  •  2. 4. 2024 12:20
Josef J.
600 Kč  •  2. 4. 2024 12:00
Drobný dar ale snad Pepčovi a jeho rodině pomůže
Štědrý dárce
500 Kč  •  2. 4. 2024 11:48
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  2. 4. 2024 11:36
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2024 11:30
Velkorysý dárce
200 Kč  •  2. 4. 2024 11:15
Milý dárce
15 000 Kč  •  22. 3. 2024 9:09
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2024 20:34
Děda František
12 000 Kč  •  21. 3. 2024 5:30
Milý dárce
5 000 Kč  •  20. 3. 2024 17:10
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  18. 3. 2024 14:16
Mirek Janeček
10 000 Kč  •  18. 3. 2024 14:12
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2024 19:10
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 3. 2024 10:48
Iveta Nedvědová
3 000 Kč  •  14. 3. 2024 18:43
Kolektiv prádelny Klaudiánovy nemocnice
1 100 Kč  •  14. 3. 2024 13:56
Neznámý kolega z Klaudiánky
300 Kč  •  14. 3. 2024 8:36
Přeju hodně sil, držte se!
Barberette s.r.o.
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 8:12
Držíme palce a přejeme hodně síly
DobroDárce
200 Kč  •  13. 3. 2024 14:10
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  13. 3. 2024 13:54
Laskavý dárce
300 Kč  •  12. 3. 2024 10:42
DobroDárce
600 Kč  •  11. 3. 2024 22:52
Štědrý dárce
600 Kč  •  10. 3. 2024 17:54
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  9. 3. 2024 11:30
Milý dárce
1 000 Kč  •  8. 3. 2024 4:42
Milý dárce
3 500 Kč  •  7. 3. 2024 15:16
Laskavý dárce
200 Kč  •  7. 3. 2024 7:08
DobroDárce
300 Kč  •  6. 3. 2024 22:37
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 3. 2024 12:51
Milý dárce
300 Kč  •  6. 3. 2024 11:24
Dibi
300 Kč  •  6. 3. 2024 7:24
Držím vám všem palce!
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 3. 2024 5:50
rodina Kaudlova,Valy
1 500 Kč  •  5. 3. 2024 16:06
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  3. 3. 2024 9:55
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  3. 3. 2024 9:53
Milý dárce
5 000 Kč  •  2. 3. 2024 12:02
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  1. 3. 2024 12:26
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  1. 3. 2024 9:02
Velkorysý dárce
500 Kč  •  29. 2. 2024 20:14
Milý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 17:49
Milý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 9:38
DobroDárce
300 Kč  •  28. 2. 2024 22:08
Jožina R.,Valy
500 Kč  •  28. 2. 2024 16:19
Štědrý dárce
300 Kč  •  28. 2. 2024 14:13
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 2. 2024 20:10
Kaudlovi, Valy
500 Kč  •  27. 2. 2024 20:09
Šimečkovi ,Valy
1 000 Kč  •  27. 2. 2024 20:02
Táňa Knauerová
2 000 Kč  •  27. 2. 2024 10:09
Kamila H.
1 000 Kč  •  26. 2. 2024 17:15
Drzim palce! 🩵
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 2. 2024 16:46
Fanda K.
10 000 Kč  •  25. 2. 2024 20:20
Markéta S.
1 000 Kč  •  25. 2. 2024 17:27
Držím palce, ať se vybere co nejvíc a přemýšlíme i jinak, jak pomoci!
Jana
600 Kč  •  25. 2. 2024 17:21
Přeji, ať je lépe
Milý dárce
111 Kč  •  25. 2. 2024 15:41
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 2. 2024 14:17
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 2. 2024 13:01
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  25. 2. 2024 11:20
Štědrý dárce
500 Kč  •  25. 2. 2024 9:31
DobroDárce
300 Kč  •  25. 2. 2024 8:58
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 22:58
Monika M.
600 Kč  •  24. 2. 2024 22:27
Jsme v tom s vámi,držte se❤️🍀
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  24. 2. 2024 21:39
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 2. 2024 21:06
Milý dárce
900 Kč  •  24. 2. 2024 20:01
Karlos
111 Kč  •  24. 2. 2024 19:37
❤️🌸💪🏻
Laskavý dárce
600 Kč  •  24. 2. 2024 18:42
DobroDárce
300 Kč  •  24. 2. 2024 18:09
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 18:09
Štědrý dárce
600 Kč  •  24. 2. 2024 17:39
Laskavý dárce
600 Kč  •  24. 2. 2024 17:30
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  24. 2. 2024 15:34
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 13:16
Milý dárce
10 000 Kč  •  24. 2. 2024 12:11
Michal K.
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 11:31
Hodně zdaru !
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 2. 2024 11:24
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 11:19
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  24. 2. 2024 11:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dana H.
500 Kč  •  17. 4. 2024 8:44
Pro Pepču 💙
Luboš a Katka
4 000 Kč  •  15. 4. 2024 16:27
Pro Pepíka. Přejeme hodně sil.
Karolína Houžvičková
100 Kč  •  2. 4. 2024 17:46
Přejeme jen to nejlepší! Snad Pepíkovi pomůžeme :)
Josef J.
600 Kč  •  2. 4. 2024 12:00
Drobný dar ale snad Pepčovi a jeho rodině pomůže
Neznámý kolega z Klaudiánky
300 Kč  •  14. 3. 2024 8:36
Přeju hodně sil, držte se!
Barberette s.r.o.
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 8:12
Držíme palce a přejeme hodně síly
Dibi
300 Kč  •  6. 3. 2024 7:24
Držím vám všem palce!
Kamila H.
1 000 Kč  •  26. 2. 2024 17:15
Drzim palce! 🩵

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat