Sbírka ukončena:

Ostrava potřebuje Auto pro cesty na rehabilitace a za lékaři

Vybráno 0 Kč 4 760 Kč
600 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
529 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
111 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ostrava potřebuje Auto pro cesty na rehabilitace a za lékaři

Vybráno 0 Kč 4 760 Kč
600 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Středisko pracovní rehabilitace – denní stacionář
Datum přidání
11. 7. 2023

Představení sbírky

30 let se „10 statečných“ pečovatelů stará o desítky mentálně postižených klientů…
Terezka, Pavel, František, Honza, Adélka…ať je jim 17, 30, nebo 80…všichni mají něco společného, trpí mentální retardací nebo kombinovaným postižením, a jejich osudy jsou často velmi podobné. Ve většině případů, pokud nezůstali zcela sami, pochází z rodin, které jsou na tom ekonomicky velmi špatně, a bez pomoci stacionáře, by se neobešli.
Středisko pracovní rehabilitace-denní stacionář v Ostravě Porubě, poskytuje ambulantní sociální službu, ale i každodenní zázemí pro 45 osob ve věku 17–80 let. Nabízí klientům vzdělávání, práci v dílnách,  kuchyni, kde si osvojí základní dovednosti, které je vedou k samostatnějšímu způsobu života ve vlastní domácnosti. 
Díky stacionáři klienti neztrácí rodinné zázemí, sociální kontakty, a jejich rodinní příslušníci  mohou v době jejich pobytu v zařízení plnohodnotně pracovat, a postarat se o své rodiny. 
V roce 2020 po vyhlášení nouzového stavu v Covidu 19, se stacionář poprvé potýkal s nedostatkem finančních prostředků, když bylo klientům znemožněno využívat soc.služeb. Zařízení se přesto muselo udržet v chodu, stejně jako zaplatit náklady spojené s užíváním budovy ( teplo, vodné stočné, energie, nájem).
Rok 2022 s příchodem inflace a neustálého zdražování přinesl do stacionáře další finanční zátěž i u tak základních položek, jako je stravování, které má ze zákona zařízení povinnost zajistit. Zaměstnanci pobírají mzdy na hranici únosnosti, šetří na každém kroku, přesto to stále nestačí. 
Zdražení služeb klientům nepřipadá v úvahu s ohledem na už tolik vypjatou životní situaci rodin, a stacionář se tak dostává do patové situace.

Komu pomůžeme?

Terezce, Pavlovi, Františkovi, Honzovi, Adélce…ať je jim 17, 30, nebo 80…všichni mají něco společného, trpí mentální retardací nebo kombinovaným postižením.

Pomůžeme lidem, kteří si o pomoc neříkají a přitom si jí tolik zaslouží, lidem kteří si nemohou pomoci sami. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity ke koupi  vozu, který naléhavě potřebují.
Vůz  pomáhá zajistit každodenní přepravu klientů, převozy k lékařům, na úřady, provozní cesty, do kterých spadá zejména sociálního šetření, druhotně pak slouží k přepravě klientů na kulturní a sportovní akce. 

Na tento vůz je třeba zhruba 600.000,- Kč .

Veškeré dosavadní snahy získat finanční pomoc mimořádnými žádostmi o dotace, byly bohužel bezvýsledná.

Děkujeme ♥

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
1 000 Kč  •  3. 10. 2023 9:12
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  25. 9. 2023 9:25
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 9. 2023 16:23
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  13. 9. 2023 9:36
Velkorysý dárce
60 Kč  •  8. 9. 2023 6:38
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 9. 2023 9:46
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  29. 8. 2023 7:43
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 8. 2023 14:53
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  16. 8. 2023 11:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat