Pastva ovcí mezi paneláky

Vybráno 0 Kč 5 900 Kč
30 000 Kč
28 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Jakub Straka
Datum přidání
24. 8. 2022

Představení sbírky

Od roku 2019 pečujeme o 2 hektary velkou zanedbanou plochu v Praze-Stodůlkách a navracíme ji přírodě. Ze zanedbané plochy, o kterou se nikdo po desetiletí nestaral vytváříme louku plnou původních lučních rostlin a zejména hmyzu. V současné době hmyzu v přírodě ubývá, ale nám se podporovat samotářské včely a motýly daří. Péče o louku však stojí velké úsilí dobrovolníků, a také dost financí na odklízení biomasy, starého odpadu a pastvu. 

Komu pomůžeme?

Konečným příjemcem darů bude příroda. Louka je malou oázou lučních rostlin, motýlů a samotářských včel. Žijí zde běžné i některé vzácné druhy. My, kteří o plochu pečujeme jsme dobrovolníci, kteří investují svůj čas a finance do péče o přírodu. V době pastvy vodíme k ovečkám a kozám děti ze školek, aby se seznámili se zvířaty, která dnes vidí jen málo kdy. Děti jsou vždy naprosto nadšené.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finančně náročná je zejména pastva ovcí a koz, která pomáhá rozvolňovat trávníky a podporovat kvetoucí rostliny. Zvířata nelze do plochy jen tak vypustit, ale musí být 24 hodin hlídány, protože louka sousedí se čtyřproudou silnicí. Tento způsob pastvy s pasáčkem stojí zhruba 2000 Kč na den a potřeba je 14 dní pastvy pro dostatečný efekt na rostlinstvo a hmyz. V minulých letech se dařilo získávat peníze z grantů, ale pro letošní rok se to nepodařilo. Rádi bychom v péči touto formou pokračovali, ale výpadek financí musíme nahradit z jiných zdrojů. Pastva proběhne v říjnu až listopadu tohoto roku. Má smysl i po kratší dobu, ale 14 dní je nejvhodnější délka.  

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
2 000 Kč  •  21. 9. 2022 21:22
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  19. 9. 2022 9:11
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  12. 9. 2022 20:33
DobroDárce
600 Kč  •  11. 9. 2022 0:03
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  5. 9. 2022 10:38

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Laskavý dárce
2 000 Kč  •  21. 9. 2022 21:22
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  19. 9. 2022 9:11
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  12. 9. 2022 20:33
DobroDárce
600 Kč  •  11. 9. 2022 0:03
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  5. 9. 2022 10:38

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám