Úspěšně vybráno:

Vybrali jste finance na asistenčního-detekčního psa Olivera pro Toníka

Vybráno 0 Kč 51 500 Kč
51 500 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
51 500 Kč
Průměrná výše daru
51 500 Kč
Nejvyšší dar
23 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vybrali jste finance na asistenčního-detekčního psa Olivera pro Toníka

Vybráno 0 Kč 51 500 Kč
51 500 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
18. 12. 2023

Představení sbírky

Záchyt diabetu proběhl u Toníka v necelých 6 letech. Toník je velký milovník zvířat,  navštěvuje dokonce zookroužek a různá zvířátka má i doma. Stejně jako další děti s diabetem  má i Tonda s přibývajícím věkem spoustu zájmů, a právě v těchto situacích potřebuje po svém boku parťáka, jehož úkolem je hlídat změny hladiny krevního cukru a včas na ně  upozorňovat. Detekční pes umožňuje dětem s diabetem být více samostatné a užívat si např.  času s vrstevníky bez přímé přítomnosti dospělých, takže se nemusí cítit vyčleněné  z kolektivu kvůli svému zdravotnímu znevýhodnění. 

Příprava asistenčního psa od štěněte až po předání do nové rodiny je velmi časově i finančně  náročná a není v možnostech rodiny uhradit náklady na pořízení psa z vlastních zdrojů. Z toho  důvodu rodina společně s organizací hledá finanční podporu pro zafinancování projektu.  

Komu pomůžeme?

Po 7 letech praxe víme,  že asistenční-detekční psi reagují nejen na probíhající změnu glykemie, kterou je schopen  zachytit i glykemický senzor, ale reagují také na velmi rychlé výkyvy, které velmi často senzor  nezachytí a u zkušených, služebně starších detekčních psů, pozorujeme také reakci na změnu,  která se teprve chystá. Pes tak může dítě, případně rodiče nebo jiný doprovod upozornit  na přicházející změnu předem a může dojít k včasné kompenzaci a srovnání hladiny krevního  cukru bez výrazných výkyvů, které mohou být až život ohrožující.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Cílem projektu je pomoc téměř desetiletému Toníkovi prostřednicvím předání asistenčního detekčního psa plemene flat coated retrívr Olivera. Tondovi byl diagnostikován Diabetes  Mellitus I. typu. Oliver bude Tondovi pomáhat s hlídáním hladiny krevního cukru a včas jej,  i jeho rodiče, upozorňovat na blížící se hypo- nebo hyperglykemii. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
51 500 Kč  •  10. 1. 2024 13:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat