Od boxu k Hubu: Pomozte nám posunout PlantBasedHub na nový level!

Milník 1/5

Vyšperkujeme vizuální identitu a začneme s grafickým návrhem nového webu!

Vybráno 0 Kč 3 061 Kč
50 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Milník 2/5

Naši programátoři začnou vyvíjet sofistikovaný web.

Vybráno 0 Kč 3 061 Kč
150 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Milník 3/5

S touhle částku již můžeme rozšířit naše řady a produkovat kvalitní obsah na sociální sítě.

Vybráno 0 Kč 3 061 Kč
300 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Milník 4/5

Doplatíme vývoj webu a doplníme veškerý materiál pro distribuci VeganBoxu.

Vybráno 0 Kč 3 061 Kč
500 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Milník 5/5

Na závěr potřebujeme marketingově zpropagovat vše vytvořené a někde náš tým i s technikou usadit.

Vybráno 0 Kč 3 061 Kč
800 000 Kč
46 dnů
do ukončení
Zakladatel
as well s.r.o.
Datum přidání
8. 3. 2024

Představení projektu

,,Ahoj,

doteď jsem byl “jenom” box, který budoval pozitivní vztah k veganství. Chtěl jsem všem ukázat, že i plant-based (rostlinná) strava může být stejně tak pestrá, jako ta živočišná. Nechtěl jsem nikoho násilím přesvědčovat, ale ukázat i jiné možnosti stravování. Spoustu svých cílů jsem si již splnil, ale mířím výše. Rád bych se stal (webovou) platformou, která nám pomůže v pohodlnější cestě plant-based stravy a tedy i udržitelnosti.

Nejenom, že Ti každý měsíc jako VeganBox doručím spousty novinek k ochutnání, ale taky se s tebou na novém webu podělím o super tipy, a to třeba jak potraviny zpracovat.

A co víc, budeš si tam moct produkty vyhledat a kouknout, co si o nich myslí ostatní, porovnat cenovou dostupnost a sám se podělit o svoji zkušenost.''

Pojďme vyvinout nový web, který Vám usnadní nákup rostlinných produktů, nabídne vylepšenou verzi VeganBoxu a rozšíří se o zábavnou, edukativní platformu o rostlinném světě!

Kdo za projektem stojí?

Na začátku tu byla Bety, zakladatelka, která pevně věří v zelenou budoucnost. Přijde jí důležité se navzájem edukovat a hledat způsoby, jak se k planetě chovat co nejšetrněji a přesto ve všem najít balanc. Tou cestou byla zábavná forma boxu. 

Nápadů bylo více a tak se přidal Ríša. Jeho snem je plant-based stravu přibližovat všem, kdo má o ni zájem, ale neví, jak začít.

A společně s Vámi jsme dost silní na to, abychom mohli plány realizovat.

Proč jsme se rozhodli pro rostlinnou cestu? 

Je to výzva. Sami bez živočišných produktů fungujeme už nějakou dobu a chceme sdílet důvody proč. Inspiruje nás chuť představit rostlinné produkty jako fantastickou alternativu, překonávat stereotypy a ukázat, že existuje jiná cesta. Nejde jen o to být stoprocentně vegan, ale o otevřenost zkoušet nové věci a přispívat tím k vlastnímu zdraví a zároveň planetě.

Zájem o rostlinné produkty či alternativy stále roste. Lidé se stávají více informovanými o etickém kontextu, vlivu živočišných produktů na zdraví i na životní prostředí. Rostlinné produkty mohou přinášet řadu výživných látek, vlákniny a mohou být spojeny s nižším rizikem některých chorob, jako jsou srdeční onemocnění, diabetes nebo obezita. Jejich menší ekologický otisk, než který mají produkty živočišného původu, spočívá například ve snížení emisí skleníkových plynů, míry odlesňování a spousty dalších témat pro větší debatu. Nemálo lidí se také rozhoduje pro veganské varianty z etických důvodů spojených se zvířecím utrpením v průmyslovém chovu zvířat. O tom všem bychom rádi mluvili na našich platformách. 

Tím, že je náš projekt v této oblasti, chceme podnítit zvědavost a ukázat, že rostlinná strava může být nejen prospěšná, ale také chutná a přitažlivá pro každého. Vegan box vám tyto produkty pomůže objevovat. Plant-based hub se zaměří na recenzování, vyhledávání a dostupnosti produktů na trhu. Naše platforma se má stát tedy rozcestníkem názorů, chutí a příležitostí jak pro začátečníky, tak pokročilé. V týmu proto máme členy z různé škály těchto životních stylů. Věříme, že každý může zkusit něco nového, aniž by se jakkoliv škatulkoval. 

Na co vybrané peníze použijeme?

A teď se na to můžeme podívat trochu detailněji. Takto vypadá box momentálně: 

Dosud jsme poskytovali pouze e-shop, kde jsme prodávali tzv. Mystery boxy. Krabičky plné novinek a zajímavých produktů ze světa plant-based stravy. Fungoval na principu předplatného a zákazník nevěděl, co mu přijde.

Co bychom chtěli změnit? Na co vybrané peníze použijeme? 

– Novým cílem je zkvalitnit službu tak, aby si zákazník mohl zvolit preference boxu, případné alergeny a předplatné mohlo fungovat na měsíční bázi. To pro nás znamená vývoj nového webu. 

– Máme rádi moderní hravý styl. Důležitá je tedy pro nás i propracovaná vizuální identita

– Vývoj webu bude důležitý i pro zcela novou platformu, kterou jsme se rozhodli pojmenovat Plant Based hub. Plant-based je pojem používaný pro vše vytvořené pouze z rostlinných surovin. Z pouhého e-shopu se stane celistvá platforma, kdy na jedné z části webu budeme moci konkrétní produkty hodnotit, vyhledávat a zjišťovat jejich nejlepší cenové dostupnosti. Každý uživatel bude moct přispět svým názorem nebo produkt nahrát. Nejen, že nalezneš všechny své oblíbené produkty, ale také je budeš moci najít za nejlepší cenu. Vznikne koridor, kterým se tento způsob života vydává. Společně dáme dodavatelům zpětnou vazbu na jejich produkty a zasadíme se tak o to, aby plant-based strava byla nadále v rozkvětu. 

– Rozhodně se u tohoto nezastavíme. V zahraničí se to novinkami jenom hemží a my bychom nás o to nechtěli připravit. Distribuce takových produktů pro Vás obsah krabiček povýší na nový level. Nic se ale nezmění na tom, že nám záleží na podporování malých českých firem, které si skrz námi vytvořenou komunitu mohou najít své zákazníky. 

– Náš web jako rozcestník pro rostlinnou stravu doplní vedlejší projekty jako YouTube pořady, podcast, eventy nebo připravovaná kniha. Nechceme být nápomocní pouze veganům/vegetariánům ale všem, kteří mají byť jenom malý zájem. Proto vytvoříme místo, kde si každý najde to své. Ať to budou produkty, kurzy a workshopy, zpravodajství a nebo jenom články a různé triky, které máme v rukávu. 

– Získané finance nám také pomohou v rozšíření skladovacích prostor a přípravou boxů. (potisk a krabice samotné)

– Na chod takového projektu máme připravený šikovný tým lidí, který bychom zapojili hned jak to bude možné. 

Něco jsme byli schopni ufinancovat sami. Se zbytkem potřebujeme pomoci. Budete to právě Vy? Mrkněte se na naše odměny, které Vám za to nabízíme. 

Děkujeme! 

Bety & Ríša

Zajímá tě něco dalšího? 

Neváhej se nám ozvat na email richard@veganbox.cz nebo alzbeta@veganbox.cz 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Milý přispěvatel
1 111 Kč  •  19. 3. 2024 2:15
Milý přispěvatel
250 Kč  •  18. 3. 2024 10:06
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  16. 3. 2024 20:42
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  12. 3. 2024 18:03
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  12. 3. 2024 14:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Od srdíčka, pro Vás
Přispějte 200 Kč a více

Od srdíčka, pro Vás

Projekt se mi líbí a rád ho uvidím růst. Váš laskavý příspěvek, aby Váš den zářil stejně, jako náš projekt.

Barevnější život
Přispějte 500 Kč a více

Barevnější život

Věnujte nám svou podporu a my Vám pošleme krásnou samolepku a další drobnosti s unikátní vizuální identitou, abychom vám zpříjemnili každý den!

Kup si krabičku, ušetři kravičku
Přispějte 1 000 Kč a více

Kup si krabičku, ušetři kravičku

Odměníme Vás tajemným boxem plným překvapení! Dostanete, na našem webu velmi oblíbenou, krabičku, pod názvem Mystery box. To je náš recept na štěstí a radost. 

V bavlnce
Přispějte 2 000 Kč a více

V bavlnce

Přeměňte svou podporu v pohodlné bavlněné tričko, které nejenže sedí skvěle, ale také vám připomene, jak podporujete skvělý projekt! Je na něm naše unikátní slovo Extravegance, které naše projekty definuje. Toto tričko je z organické bavlny v mentolově zelené barvě. 

Dvojnásobný dar, zaslouží si třikrát takovou odměnu!
Přispějte 2 500 Kč a více

Dvojnásobný dar, zaslouží si třikrát takovou odměnu!

Dáme Vám nejen jeden, ale hned tři důvody k radosti! Mystery box je jasný. K tomu si ale vysloužíte i předplatné Vegan boxů na dva měsíce!* (spouštíme na jaře) Přímo k vám domů.

Ať mi to s krab(v)ičkou sluší
Přispějte 3 000 Kč a více

Ať mi to s krab(v)ičkou sluší

Získáte nejen krásný Mystery box, ale také stylové tričko, které perfektně doplní váš nový poklad.

V bavlnce na zimu
Přispějte 4 000 Kč a více

V bavlnce na zimu

Zbývá 15/15

Poznejte teplý objem v naší těžké, bavlněné mikině. Omezujeme počet kusů, takže se připravte na exkluzivitu, kterou si zamilujete. Jedná se o: Unisex mikina s kapucí Cooper Dry od značky Stanley & Stella. Dvouvrstvá kapuce, uvnitř jedno žerzejový zadní výstřih, vpředu klokaní kapsa, francouzské froté, 100% bavlna – organická mikina, , 400 g/m² a potisk pouze na zadní straně který nese design s větou ‚‘leave us alone – animals’’. Barva mikiny je pod názvem Desert Dust.  

Zbývá 15/15
Půlroční ochutnávač
Přispějte 5 000 Kč a více

Půlroční ochutnávač

Stanete se ctěným předplatitelem naší krabice na šest měsíců, což znamená dlouhodobou radost z překvapení přímo u vás doma!

Roční předplatitel
Přispějte 10 000 Kč a více

Roční předplatitel

Celoroční předplatné vám zajistí neustálý pocit Vánoc každý měsíc. 

Povaříme spolu?
Přispějte 20 000 Kč a více

Povaříme spolu?

Sejdeme se my, vy a naše boxy a společně se zaměříme na umění zpracování produktů společně s kuchaři! Zjistíte, že společné vaření s námi může být nejen vzdělávající, ale i nezapomenutelně zábavné. 

První! Chci svůj produkt dostat na web jako první
Přispějte 50 000 Kč a více

První! Chci svůj produkt dostat na web jako první

Váš produkt zařadíme mezi první, které na web uvedeme. Nejenom, že rozšíříme jeho povědomí. Budete nejen partnerem, ale i průkopníkem naší, společné, cesty.

Chci svůj produkt do videa!
Přispějte 75 000 Kč a více

Chci svůj produkt do videa!

Vaše tajemství kvality bude první, kdo se objeví v našem videu a unikátních podcastech. Budete svědkem, jak se váš produkt stává hvězdou naší show! 

https://www.instagram.com/reel/CqD1U6stvHw/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Let's chat!
Přispějte 100 000 Kč a více

Let's chat!

Připravte se na neformální a vzrušující rozhovor! Společně ochutnáme vaše produkty a přiblížíme světu příběh za vaší firmou. 
https://www.youtube.com/watch?v=jphpMh-N-dg

Budoucnost je zelená
Přispějte 200 000 Kč a více

Budoucnost je zelená

Stanete se naším parťákem? Budoucnost pro nás znamená udržitelnost a prosperita. Možná můžeme společně vytvořit něco ještě většího?

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Od srdíčka, pro Vás
Přispějte 200 Kč a více

Od srdíčka, pro Vás

Projekt se mi líbí a rád ho uvidím růst. Váš laskavý příspěvek, aby Váš den zářil stejně, jako náš projekt.

Barevnější život
Přispějte 500 Kč a více

Barevnější život

Věnujte nám svou podporu a my Vám pošleme krásnou samolepku a další drobnosti s unikátní vizuální identitou, abychom vám zpříjemnili každý den!

Kup si krabičku, ušetři kravičku
Přispějte 1 000 Kč a více

Kup si krabičku, ušetři kravičku

Odměníme Vás tajemným boxem plným překvapení! Dostanete, na našem webu velmi oblíbenou, krabičku, pod názvem Mystery box. To je náš recept na štěstí a radost. 

V bavlnce
Přispějte 2 000 Kč a více

V bavlnce

Přeměňte svou podporu v pohodlné bavlněné tričko, které nejenže sedí skvěle, ale také vám připomene, jak podporujete skvělý projekt! Je na něm naše unikátní slovo Extravegance, které naše projekty definuje. Toto tričko je z organické bavlny v mentolově zelené barvě. 

Dvojnásobný dar, zaslouží si třikrát takovou odměnu!
Přispějte 2 500 Kč a více

Dvojnásobný dar, zaslouží si třikrát takovou odměnu!

Dáme Vám nejen jeden, ale hned tři důvody k radosti! Mystery box je jasný. K tomu si ale vysloužíte i předplatné Vegan boxů na dva měsíce!* (spouštíme na jaře) Přímo k vám domů.

Ať mi to s krab(v)ičkou sluší
Přispějte 3 000 Kč a více

Ať mi to s krab(v)ičkou sluší

Získáte nejen krásný Mystery box, ale také stylové tričko, které perfektně doplní váš nový poklad.

V bavlnce na zimu
Přispějte 4 000 Kč a více

V bavlnce na zimu

Zbývá 15/15

Poznejte teplý objem v naší těžké, bavlněné mikině. Omezujeme počet kusů, takže se připravte na exkluzivitu, kterou si zamilujete. Jedná se o: Unisex mikina s kapucí Cooper Dry od značky Stanley & Stella. Dvouvrstvá kapuce, uvnitř jedno žerzejový zadní výstřih, vpředu klokaní kapsa, francouzské froté, 100% bavlna – organická mikina, , 400 g/m² a potisk pouze na zadní straně který nese design s větou ‚‘leave us alone – animals’’. Barva mikiny je pod názvem Desert Dust.  

Zbývá 15/15
Půlroční ochutnávač
Přispějte 5 000 Kč a více

Půlroční ochutnávač

Stanete se ctěným předplatitelem naší krabice na šest měsíců, což znamená dlouhodobou radost z překvapení přímo u vás doma!

Roční předplatitel
Přispějte 10 000 Kč a více

Roční předplatitel

Celoroční předplatné vám zajistí neustálý pocit Vánoc každý měsíc. 

Povaříme spolu?
Přispějte 20 000 Kč a více

Povaříme spolu?

Sejdeme se my, vy a naše boxy a společně se zaměříme na umění zpracování produktů společně s kuchaři! Zjistíte, že společné vaření s námi může být nejen vzdělávající, ale i nezapomenutelně zábavné. 

První! Chci svůj produkt dostat na web jako první
Přispějte 50 000 Kč a více

První! Chci svůj produkt dostat na web jako první

Váš produkt zařadíme mezi první, které na web uvedeme. Nejenom, že rozšíříme jeho povědomí. Budete nejen partnerem, ale i průkopníkem naší, společné, cesty.

Chci svůj produkt do videa!
Přispějte 75 000 Kč a více

Chci svůj produkt do videa!

Vaše tajemství kvality bude první, kdo se objeví v našem videu a unikátních podcastech. Budete svědkem, jak se váš produkt stává hvězdou naší show! 

https://www.instagram.com/reel/CqD1U6stvHw/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Let's chat!
Přispějte 100 000 Kč a více

Let's chat!

Připravte se na neformální a vzrušující rozhovor! Společně ochutnáme vaše produkty a přiblížíme světu příběh za vaší firmou. 
https://www.youtube.com/watch?v=jphpMh-N-dg

Budoucnost je zelená
Přispějte 200 000 Kč a více

Budoucnost je zelená

Stanete se naším parťákem? Budoucnost pro nás znamená udržitelnost a prosperita. Možná můžeme společně vytvořit něco ještě většího?