Pomozte Baště Kouřim, prožijte v ní svůj den

Milník 1/4

Střecha bašty

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
400 000 Kč
15 dnů
do ukončení

Milník 2/4

Elektřina, voda, kanalizace, oprava schodiště

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
700 000 Kč
15 dnů
do ukončení

Milník 3/4

Vestavba v baště

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
1 300 000 Kč
15 dnů
do ukončení

Milník 4/4

Střecha mezi hradbami

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
2 200 000 Kč
15 dnů
do ukončení
Zakladatel
Klára Major
Datum přidání
18. 12. 2023
Poslední aktualita

19. 2. 2024 19:40

Děkujeme

Moc děkujeme všem, kteří nám přispěli. Bohužel se potvrdila slova některý z vás, že takový projekt nemá šanci. Již teď víme, že nedosáhneme na procentuální podíl z cílové částky, tak aby nám byly peníze vyplaceny. Proto vám chceme poděkovat, že jste projektu věřili. Po ukončení dostanete své částky zpět na bankovní účet. Bojujeme dál a věříme, že to vše dokážeme. Sledujte nás na https://www.facebook.com/bastionkourim kde pravidelně informujeme. Projekt elektro máme dokončen a předpokládáme, že budeme připraveni otevřít při akci Bylo nás pět do Kouřimi zpět.  Těšíme se na vás.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Vítejte v příběhu jedné středověké bašty obklopené hradbami nedaleko Prahy. Ve snu o návratu do středověku, o našem prostoru, zázemí. Taky jste si jako děti hráli na královny, krále, princezny, prince a nebo rytíře? Budovali jste si tvrze? Já ano, hrála jsem si na princeznu, hledala svého rytíře a snila o hradě. Později sny nabyly skutečné podoby. Už jsem nebyla jen já, ale my, později my tři a dnes my čtyři a bašta. Chvíli trvalo, než jsme na její koupi shromáždili odvahu. Racionálno se mísilo s iracionálnem, ve finále rozhodl hod padesátikorunou. Bašta v Kouřimi obklopená hradbami se stala naším královstvím. 

První rok byl plný administrativy, měření a projektových prací. S novým přírůstkem do našeho týmu, který přišel trochu neplánovaně, jsme letos zahájili první etapu oprav. Naším posláním je vdechnout baště nový život. Bašta nyní potřebuje finanční prostředky na nezbytné opravy, abychom ji mohli otevřít pro veřejnost na akci konanou v červnu 2024 k výročí 30 let od natočení seriálu Bylo nás pět v Kouřimi.

Bašta je místem mnoha možností a kouzel, kde se snoubí minulost s přítomností. Celý prostor bude multifunkční, otevřený jakémukoliv využití. Ve vzdušné ložnici se můžete ponořit do dlouhého a hlubokého spánku, nebo ji využít jako výstavní prostor. Galerie naskýtá krásný pohled do přízemí, akustika vytváří úžasnou atmosféru pro zpěv a hudbu. Úplně pod střechou se vyspí, na zemi nebo v sítích, tlupa bojovníků. V baště můžete skutečně realizovat jakoukoliv představu. Stačí se přenést v čase, vybrat si ve skříni středověký oděv, posedět u ohně s rohem piva nebo vína, zastřílet si z luku nebo kuše. Jen pár kroků od bašty naleznete dostatek dalších ubytovacích kapacit a širokou škálu aktivit (nádherné dětské hřiště ve vedlejším městském parku, golfové hřiště, skanzen, jedinečná zvonice, kostel sv. Štěpána, muzeum, zámek Kačina nebo Žleby, slovanské hradiště, Lechův kámen, Kouřim – astronomický střed Evropy). 

Je jen na vás jak si den na baště užijete. Ať už hledáte romantiku ve dvou, překvapení pro vaše děti, prostor pro svatbu, výjezdní poradu, teambuilding, školení, výstavu, vernisáž, jóga víkend, místo pro koncert či jedinečné rodinné setkání.. Vše záleží na vaší představivosti a tom, jak si chcete naše království užít. Pokud budete potřebovat kreativní rady nebo pomoc, rádi poskytneme letité zkušenosti s eventy.

Kouřim je unikátní destinace pro zážitkovou turistiku a společenské akce, kde jsou možnosti téměř neomezené. Jsme připraveni vytvořit na baště jedinečné místo pro všechny. Vaše podpora pomůže zachovat toto místo dalším generacím. Společně můžeme dát baště nový život. Přidáte se k našemu dobrodružství?

Kdo za projektem stojí?

Za vším hledej ženu! A jejího rytíře se dvěma princátky. Jsme tradiční rodina, uznávající tradiční hodnoty. Historie spojuje, bez ní by tu nebyl nikdo z nás, a tak jsme se rozhodli její jeden malý dílek zachránit a vytvořit naším odrazem:

 • místo pro soudobé rytíře,
 • místo, kde podání ruky bude mít svůj původní význam,
 • místo pro relax a zábavu zároveň,
 • místo v našem i vašem srdci.

Na co vybrané peníze použijeme?

Na dožilou střechu bašty a na střechu mezi hradbami, vestavbu do bašty, elektřinu/vodu/kanalizaci, opravu schodiště. O finanční prostředky usilujeme též skrze dotace, avšak nestačí v potřebné výši a některé opravy nelze dělat na etapy. Na vše jsme připraveni, jediné co chybí jsou finance.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

19. 2. 2024 19:40

Děkujeme

Moc děkujeme všem, kteří nám přispěli. Bohužel se potvrdila slova některý z vás, že takový projekt nemá šanci. Již teď víme, že nedosáhneme na procentuální podíl z cílové částky, tak aby nám byly peníze vyplaceny. Proto vám chceme poděkovat, že jste projektu věřili. Po ukončení dostanete své částky zpět na bankovní účet. Bojujeme dál a věříme, že to vše dokážeme. Sledujte nás na https://www.facebook.com/bastionkourim kde pravidelně informujeme. Projekt elektro máme dokončen a předpokládáme, že budeme připraveni otevřít při akci Bylo nás pět do Kouřimi zpět.  Těšíme se na vás.

29. 1. 2024 20:09

Brzy bude web

Již teď nás můžete sledovat na https://www.facebook.com/bastionkourim

a brzy i na www.bastakourim.cz, jen co web dokončím. Učím se to, bude to první můj web.☺️

26. 12. 2023 11:31

Přidali jsme novou odměnu „Komentovaná prohlídka“

Jelikož jsme zaregistrovali váš zájem o prohlídku, vypsali jsme další odměnu a tou je komentovaná prohlídka. Vstup do jinak uzavřeného areálu bude probíhat před zahájením prací v dubnu až květnu každou sudou sobotu a lichou neděli odpoledne. Při prohlídce vás potěší dle vašich preferencí sklenička nebo šálek nějaké dobroty. Dne 22. 6. 2024 při akci Bylo nás pět do Kouřimi zpět budou probíhat  komentované prohlídky po celý den.

Těšíme se na vás.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Laskavý přispěvatel
1 278 Kč  •  25. 1. 2024 14:47
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  27. 12. 2023 22:30
Velkorysý přispěvatel
222 Kč  •  26. 12. 2023 21:01
Milý přispěvatel
5 000 Kč  •  26. 12. 2023 14:32
Luděk Agreo Heger
500 Kč  •  26. 12. 2023 10:40
Ať se dobrá věc podaří a doufám, že až někdy navštívím Kouřim, tak mě necháte aspoň nakouknout dovnitř. 💖
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  22. 12. 2023 6:22
Vítek
2 000 Kč  •  19. 12. 2023 9:46
Je mi ctí být první, sousedi .) Těším se, sdílím a držím palce!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Podpořím s láskou k historii
Přispějte 100 Kč a více

Podpořím s láskou k historii

Sdílíte obdobné sny, máte lásku k historii, architektuře? Podpořte jakoukoliv částkou úžasné místo v srdci městečka Kouřim.

Ručně vyráběná andělská svíce, výška 15 cm
Přispějte 1 000 Kč a více

Ručně vyráběná andělská svíce, výška 15 cm

Pokaždé když zapálíte vzpomeneme si na vás vzdáleně a i vy na nás.

Odměna

Ručně vyráběná válcová svíce, balená v celofánu.

Získat tuto odměnu
Vstup do chillout zóny při Bylo nás pět do Kouřimi zpět
Přispějte 2 000 Kč a více

Vstup do chillout zóny při Bylo nás pět do Kouřimi zpět

Zbývá 99/100

22. černa 2024 si můžete od lidí a ruchu na ulici odpočinout v uzavřené chillout zóně, nestát fronty pro občerstvení se.

Odměna Zbývá 99/100
 • Vstup pro 1 osobu do chillout zóny na základě voucheru, který vám bude zaslán
 • Občerstvení
 • Drink bar
 • Welcome drink
Spočinutí ve dnech pondělí-čtvrtek v měsících červenec-září 2024
Přispějte 8 000 Kč a více

Spočinutí ve dnech pondělí-čtvrtek v měsících červenec-září 2024

Zbývá 53/53

Platí pro dny: pondělí až čtvrtek, na 1 den pro 2–4 osoby, v případě svatby/eventu areál pojme až 80 osob (jejich ubytování je možné v dochozí vzdálenosti od bašty).

Odměna Zbývá 53/53

V baště je k dispozici středověký oděv, rohy pro váš nápoj, luk, kuše, terčovnice, hry. Královské přespání pro 2–4 osoby se snídaní. Venkovní uzavřené ohniště a dostatek dřeva. Na svatby a eventy je připraven inventář pro catering a základní mobiliář. Termín si vyberete a rezervujete.

Získat tuto odměnu
Spočinutí ve dnech pátek-neděle v měsících červenec-září 2024
Přispějte 10 000 Kč a více

Spočinutí ve dnech pátek-neděle v měsících červenec-září 2024

Zbývá 39/39

Platí pro dny: pátek až neděle, na 1 den pro 2–4 osoby, v případě svatby/eventu areál pojme až 80 osob (jejich ubytování je možné v dochozí vzdálenosti od bašty).

Odměna Zbývá 39/39

V baště je k dispozici středověký oděv, rohy pro váš nápoj, luk, kuše, terčovnice, hry. Královské přespání pro 2–4 osoby se snídaní. Venkovní uzavřené ohniště a dostatek dřeva. Na svatby a eventy je připraven inventář pro catering a základní mobiliář. Termín si vyberete a rezervujete.

Získat tuto odměnu
Partner Bašty Kouřim 2024
Přispějte 300 000 Kč a více

Partner Bašty Kouřim 2024

Zbývá 1/1

Prezentujte se na netradičním místě. Jakýkoliv nápad je vítán. Dohoda možná na čemkoliv. 

Odměna Zbývá 1/1

Využití areálu pro prezentaci firmy/Lounge při akci Bylo nás pět do Kouřimi zpět pro zaměstnance/zákazníky. Umístění loga na připravovaných webových stránkách. PR/Social Media komunikace.

Komentovaná prohlídka
Přispějte 500 Kč a více

Komentovaná prohlídka

Zbývá 499/500

Vstup do jinak uzavřeného areálu bude probíhat před zahájením prací v dubnu až květnu každou sudou sobotu a lichou neděli odpoledne. Při prohlídce vás potěší dle vašich preferencí sklenička nebo šálek nějaké dobroty. Těšíme se na vás.

Odměna Zbývá 499/500

Vstup a šálek/sklenička dobroty pro jednu dospělou osobu a děti.

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Podpořím s láskou k historii
Přispějte 100 Kč a více

Podpořím s láskou k historii

Sdílíte obdobné sny, máte lásku k historii, architektuře? Podpořte jakoukoliv částkou úžasné místo v srdci městečka Kouřim.

Ručně vyráběná andělská svíce, výška 15 cm
Přispějte 1 000 Kč a více

Ručně vyráběná andělská svíce, výška 15 cm

Pokaždé když zapálíte vzpomeneme si na vás vzdáleně a i vy na nás.

Odměna

Ručně vyráběná válcová svíce, balená v celofánu.

Získat tuto odměnu
Vstup do chillout zóny při Bylo nás pět do Kouřimi zpět
Přispějte 2 000 Kč a více

Vstup do chillout zóny při Bylo nás pět do Kouřimi zpět

Zbývá 99/100

22. černa 2024 si můžete od lidí a ruchu na ulici odpočinout v uzavřené chillout zóně, nestát fronty pro občerstvení se.

Odměna Zbývá 99/100
 • Vstup pro 1 osobu do chillout zóny na základě voucheru, který vám bude zaslán
 • Občerstvení
 • Drink bar
 • Welcome drink
Spočinutí ve dnech pondělí-čtvrtek v měsících červenec-září 2024
Přispějte 8 000 Kč a více

Spočinutí ve dnech pondělí-čtvrtek v měsících červenec-září 2024

Zbývá 53/53

Platí pro dny: pondělí až čtvrtek, na 1 den pro 2–4 osoby, v případě svatby/eventu areál pojme až 80 osob (jejich ubytování je možné v dochozí vzdálenosti od bašty).

Odměna Zbývá 53/53

V baště je k dispozici středověký oděv, rohy pro váš nápoj, luk, kuše, terčovnice, hry. Královské přespání pro 2–4 osoby se snídaní. Venkovní uzavřené ohniště a dostatek dřeva. Na svatby a eventy je připraven inventář pro catering a základní mobiliář. Termín si vyberete a rezervujete.

Získat tuto odměnu
Spočinutí ve dnech pátek-neděle v měsících červenec-září 2024
Přispějte 10 000 Kč a více

Spočinutí ve dnech pátek-neděle v měsících červenec-září 2024

Zbývá 39/39

Platí pro dny: pátek až neděle, na 1 den pro 2–4 osoby, v případě svatby/eventu areál pojme až 80 osob (jejich ubytování je možné v dochozí vzdálenosti od bašty).

Odměna Zbývá 39/39

V baště je k dispozici středověký oděv, rohy pro váš nápoj, luk, kuše, terčovnice, hry. Královské přespání pro 2–4 osoby se snídaní. Venkovní uzavřené ohniště a dostatek dřeva. Na svatby a eventy je připraven inventář pro catering a základní mobiliář. Termín si vyberete a rezervujete.

Získat tuto odměnu
Partner Bašty Kouřim 2024
Přispějte 300 000 Kč a více

Partner Bašty Kouřim 2024

Zbývá 1/1

Prezentujte se na netradičním místě. Jakýkoliv nápad je vítán. Dohoda možná na čemkoliv. 

Odměna Zbývá 1/1

Využití areálu pro prezentaci firmy/Lounge při akci Bylo nás pět do Kouřimi zpět pro zaměstnance/zákazníky. Umístění loga na připravovaných webových stránkách. PR/Social Media komunikace.

Komentovaná prohlídka
Přispějte 500 Kč a více

Komentovaná prohlídka

Zbývá 499/500

Vstup do jinak uzavřeného areálu bude probíhat před zahájením prací v dubnu až květnu každou sudou sobotu a lichou neděli odpoledne. Při prohlídce vás potěší dle vašich preferencí sklenička nebo šálek nějaké dobroty. Těšíme se na vás.

Odměna Zbývá 499/500

Vstup a šálek/sklenička dobroty pro jednu dospělou osobu a děti.