Podporuji Řepské sousedy

Vybráno 0 Kč 0 Kč
100 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
22. 3. 2024

Představení sbírky

Jsme Řepští sousedé. Spolek motivovaných lidí, které dala dohromady chuť posouvat Řepy dopředu. Naší motivací je měnit věci kolem sebe k lepšímu a energii nám k tomu dodává zpětná vazba od vás, našich sousedů. Iniciovali jsme a již třetím rokem pořádáme tradiční Řepský masopustní průvod, založili jsme akci Nevanka žije! s hudbou a stánky nebo setkání zástupců řepských SVJ. Abychom mohli sousedské akce nadále zlepšovat, rozhodli jsme se uspořádat sbírku na jejich podporu.

Komu pomůžeme?

V Řepích se dlouhá léta sousedským akcím nedařilo a sídliště proto působí tak trochu bez života. Mnoho lidí si dlouhodobě stěžovalo také na nečinnost radnice, která přání občanů – jako bylo volání po umožnění farmářských trhů, podpořené více jak tisícovkou petičních podpisů – často ignorovala. S takovým přístupem nám došla trpělivost. Řekli jsme si, že některé věci jsou zkrátka na nás. Od té doby na našich pravidelných schůzkách vymýšlíme pro Řepáky nejrůznější akce. Chceme prostě posunout Řepy dál. Drobnými změnami zlepšit své okolí a trochu si tak zpříjemnit život na sídlišti. A baví nás to!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vedle uvedených sousedských akcí, na jejichž zlepšování budou peníze primárně použity (pronájem míst na akce, náklady na energie atp.) jsme také začali s vydáváním Řepského občasníku. Občany v něm informujeme o tom, co se v Řepích děje a považujeme ho za důležitý protipól oficiálních informací radnice. Získané finance použijeme na šíření osvěty o Řepském občasníku.

Pokud by se nám podařilo získat finance navíc oproti předpokladům, byly by akce ještě pestřejší, než jsme si mohli doposud z vlastních financí dovolit. Pokud bychom získali jen část oproti předpokladu, pokryjeme to nejnutnější a zbytek si zafinancujeme sami. Předem moc děkujeme a těšíme se na shledání s vámi na některé z našich sousedských akcí!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat