Sbírka ukončena:

V LESE FEST – 30. 6. 2023 v Kolíně

Vybráno 0 Kč 1 300 Kč
20 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
325 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

V LESE FEST – 30. 6. 2023 v Kolíně

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Prostor Plus o.p.s.
Datum přidání
6. 6. 2023
Poslední aktualita

14. 8. 2023 13:06

Poděkování dárkyním a dárcům :-)

Vážení dárci a dárkyně, podporovatelé a podporovatelky festivalu,

i přes všechny výzvy, kterým jsme čelili, a nedostatek financí, se nám podařilo zorganizovat program plný hudby, divadla, tance a dílniček, který zachoval vizi našeho festivalu.
Vaše příspěvky nám umožnily pokrýt alespoň část nedostatku financí a zajistit technické zázemí, což bylo klíčové pro průběh akce.

Podařilo nám získat 6,5% potřebných financí díky vašim darům a podpoře. Děkujeme vám za to, že jste byli s námi na této cestě a že jste nám částečně pomohli vytvořit festival plný radosti a zážitků.

S díky,
tým V lese festu

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

30. 6. 2023  V LESE FEST / LESEM SVĚTEM

Rádi bychom, aby již po páté proběhl v Kolíně netradiční rodinný festival V LESE FEST.

Poslední pátek v červnu patřil již 4 roky hravému setkání v Borkách. Na Medvědí louku zveme tematická divadelní představení pro děti, muziku k poslechu i do skoku pro celou rodinu, netypické kreativní pohybové i tvůrčí aktivity a dílny. Našim cílem je také zpestřit nabídku kulturních akcí pro rodiny s dětmi ve městě a podpořit místní komunitní život. Jako každý rok se i nyní snažíme co nejvíce využít UPCYCLING (přeměna starého a nepotřebného na nové a krásné) – tento princip se prolíná celým festivalem, zejména ve tvořivých dílničkách a dekoracích. Propagujeme udržitelný životní styl, podporujeme vztah k místu a věříme, že příroda nás svou inspirací nikdy neomrzí. 

LETOŠNÍ MOTTO ČI MYŠLENKA FESTIVALU JE „LETEM SVĚTEM“ – propojování kultur,  sousedských vztahů, společného prostoru v komunitě, regionu i ve světě a další podobné myšlenky, které nás vedly k tomuto tématu letošního ročníku.

Přáli bychom si, abyste na Medvědí louce měli možnost slyšet pohádku v několika světových jazycích, ochutnat dobrůtky z různých koutů světa, uvidět hudebně i pohybově nadané mladé talenty a nebo v kreativních dílničkách pracovat s mapami. Myšlenka LESEM SVĚTEM je ve festivalu zkrátka otištěná.

Do prodejních stánků oslovujeme ověřené místní tvůrce, prodejce a kvalitní lokální food speciality.

Festival je nízkoprahový a vstupné bude opět ZDARMA.

Bohužel se nám tento rok nepodařilo sehnat dostatečné finance. Snažili jsem se připravit zajímavý a finančně šetrný program (hudba, divaldo, tanec, dílničky), ale nezbývá na to potřebé a velice důležité. Technické zajištění festivalu.

Věříme, že nám tato sbírka pomůže sehnat chybějící peníze a my budeme moci uspořádat nezapomenutelný festival, který si zachová svou vizi, atmosféru a potěší své návštěvníky „i kdyby trakaře padaly“:-)

Budeme se těšit, že i díky vám 30. června vykouzlíme spoustu radostných úsměvů.

Komu pomůžeme?

Pomůžete návštěvníkům V lese festu, aby mohli na konci školního roku přivítat prázdniny a společně si užít báječné festivalové odpoledne. Festival je nízkoprahový a tím umožňuje zažít festivalový den i těm, kteří by se na placený festival nikdy nepodívali. Festival je určen i pro klienty našich sociálních služeb a ti se na něj moc těší. Děti z vyloučených lokalit se tak mohou začlenit mezi kolínské návštěvníky. Celý program je laděný tak, aby v dětech i rodičích podporoval kreativitu, hravost, dívání se kolem sebe a možnost dotknout se  umění. Někteří z nich vystupují na festivalu jako účinkující. Je to pro ně velmi silný zážitek a posun v osobním rozvoji.  Mít možnost zahrát si, zatančit před festivalovým publikem je pro mladé a začínající umělce zážitkem. Nejen těmto dětem a rodinám pomůže, když V lese fest bude.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Technické zajištění festivalu:

– 3ks mobilních toalet: 6.534 Kč

– mobilní podium (6×4) a pivní sety(20 ks) pro diváky: 20.000 Kč

– malá cisterna s vodou: 3.000 Kč

CELKEM: 29.534 Kč

Pokud by se peníze nepodařilo vybrat, budeme muset z programu odebrat některé doprovodné aktivity, které jsou pro festival ale velmi důležité a tvoří festivalovou atmosféru. 

Když se podaří vybrat více peněz, můžeme do areálu přidat kreativní divadelní prvky od divadla Studna.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

14. 8. 2023 13:06

Poděkování dárkyním a dárcům :-)

Vážení dárci a dárkyně, podporovatelé a podporovatelky festivalu,

i přes všechny výzvy, kterým jsme čelili, a nedostatek financí, se nám podařilo zorganizovat program plný hudby, divadla, tance a dílniček, který zachoval vizi našeho festivalu.
Vaše příspěvky nám umožnily pokrýt alespoň část nedostatku financí a zajistit technické zázemí, což bylo klíčové pro průběh akce.

Podařilo nám získat 6,5% potřebných financí díky vašim darům a podpoře. Děkujeme vám za to, že jste byli s námi na této cestě a že jste nám částečně pomohli vytvořit festival plný radosti a zážitků.

S díky,
tým V lese festu

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
400 Kč  •  29. 6. 2023 13:49
DobroDárce
100 Kč  •  18. 6. 2023 16:21
Štědrý dárce
200 Kč  •  16. 6. 2023 12:48
Štědrý dárce
600 Kč  •  6. 6. 2023 9:08

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat