Polohovací židle pro Adrianka

Vybráno 0 Kč 30 100 Kč
30 000 Kč
1 den
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nikola Dubovecká
Datum přidání
21. 3. 2024

Představení sbírky

Jmenuji se Nikola a jsem maminkou osmiletého Adrianka, který je od narození tělesně a mentálně postižený. Jeho diagnóza je mikrocefslie, hypnotický syndrom s prev. ax. hypotonie, spast. kvadruparéza, s expy choreatet. syndromem, těžká psychomotirická retardace, gastroezofageální reflux. Sbírku jsem založila z toho důvodu, že potřebuji pro svého syna pořídit speciální polohovací židli, do níž ho můžu umístit. 

Komu pomůžeme?

Adrianek je handicapovaný od narození. Je to velice aktivní chlapeček, kterému je třeba se věnovat neustále po celý den. V minulosti mi byl poskytnut příspěvek na polohovací židli od zdravotní pojišťovny, tato židle je ale trvale umístěna ve Speciální škole Diakonie ČCE, kam Adrianek dochází. Tuto židli nelze převážet. Jednu židli mám pro Adrianka i v domácnosti. Tuto židli jsem si sehnala přes inzerát, ale v současné době je již nevyhovující, jelikož je určena pro mladší dítě, je již téměř nefunkční a rozpadá se.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance, které se podaří ve sbírce vybrat, použiji na pořízení speciální polohovací židle  pro svého syna, jejíž pořízení pro mě představuje vysoký výdaj. Pořízení této židle se pohybuje v částce 72 000,- Kč. Proto budu ráda za jakoukoliv částku, která se podaří vybrat, a pomůže tak uhradit náklady na polohovací židli alespoň z části. Bez polohovací židle může Adrianek pouze ležet, protože v sedě se neudrží. Poloha v leže by ale ještě více poškodila jeho vývoj.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  5. 5. 2024 12:32
Štědrý dárce
28 200 Kč  •  22. 4. 2024 19:51
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 4. 2024 18:32
Martin R.
300 Kč  •  5. 4. 2024 13:11
Ať to pomůže. Držte se a věřte.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Martin R.
300 Kč  •  5. 4. 2024 13:11
Ať to pomůže. Držte se a věřte.
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  5. 5. 2024 12:32
Štědrý dárce
28 200 Kč  •  22. 4. 2024 19:51
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 4. 2024 18:32

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat