Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Davídkovi postavit se na vlastní nohy

Vybráno 0 Kč 577 471 Kč
327 790 Kč
 -
804 dárců
Celkem se zapojilo
718 Kč
Průměrná výše daru
120 000 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Davídkovi postavit se na vlastní nohy

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kristýna Čápková
Datum přidání
19. 10. 2023
Poslední aktualita

17. 12. 2023 12:42

Sbírka končí

Krásný den všem štědrým dárcům,

už nám zbývá jen pár dní do konce sbírky a Vaše dary předčily naše očekávání, jste prostě ÚŽASNÍ💜 Společně jsme to DOKÁZALI vybrat pro Davídka potřebnou částku a ještě víc..

Zázraky se dějí a my doufáme, že náš bojovník nás časem taky překvapí. Nevíme, jak dlouho to potrvá a kam až to dokážeme dotáhnout. Věříme, že co nejdál. Milujeme ho a uděláme pro něj cokoliv💜

Všechny peníze od Vás budou použity na cvičení v Neurorehabilitačním centru a na další terapie, které bude Davídek potřebovat k podpoření pohybu v průběhu následujícího roku. Případně náklady na dopravu s tím spojené.

Mockrát Vám z celého srdce DĚKUJEME, neskutečně jsme vděční a vážíme si Vaší podpory! Přejeme Vám PEVNÉ ZDRAVÍ a krásné blížící se VÁNOCE❄️

M+K+D🫶

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Roztomilý malý chlapeček s krásným úsměvem jménem Davídek, kterému budou v lednu 3 roky. V současné chvíli je odkázán na péči svých rodičů, jelikož jeho péče spadá do 3 stupně těžké závislosti. Narodil se předčasně o 3,5 měsíce. Zprvu vše vypadalo v pořádku, ale byl to teprve začátek. Největší šok nastal při diagnóze sluchové neuropatie a dětské mozkové obrny, kdy se každý den začal točit kolem Davídka pravidelným cvičením, rehabilitacemi a častými návštěvami doktorů. V současné chvíli je náš cíl, postavit Davídka na nohy a posunout psychomotorický vývoj. Doposud jsme vše zvládali s manželem sami, ale k dalším posunům v jeho vývoji potřebujeme pomoc odborníků při intenzivnějším neurorehabilitačním cvičení a následné terapii na Bemer přístroji s využitím 3 krát denně, což v běžném ambulantním provozu rehabilitačních zařízení není možné a je v tuto chvíli nad naše finanční možnosti. Bohužel většinu terapií pojišťovny nehradí.

Příběh malého bojovníčka Davídka

Davídek se narodil v 25+4 tt. S váhou pouhých 890g a 36cm byl po první minutě kontaktu se svými rodiči odebrán, zaintubován a následně odvezen v inkubátoru na JIP, kde strávil celé 3 měsíce. Jeho stav byl doprovázen několika komplikacemi a to infekcí, opakovanou žloutenkou a ve druhém měsíci operací obou očí – retinopatie. Jelikož měl Davídek při narození velmi špatně vyvinuté plíce, byl až po 117 dnech odpojen od kyslíku a sám se konečně pořádně nadechnul. Jako prvorodiče jsme si ani nepřipouštěli, že by vše mělo být jinak a v den, kdy jsme konečně mohli domů po 4 měsících pobytu v nemocnici, byl naším dnem nejšťastnějším.

V prvních měsících jsme byli upozorněni, aby jsme se s Davídkem zdržovali, co nejvíce doma a jezdili jen na nutné kontroly po lékařích, jelikož po tak dlouhé době na kyslíku trpí na Bronchopulmonální dysplázii a byl velmi maličký s takřka žádnou imunitou. Měli jsme obrovskou radost, že jsme jako rodina pohromadě, takže se nám nezdálo nic divné.

V průběhu měsíců jeho růstu jsme si začali všímat, že jeho psychomotorický vývoj se opožďuje. Měl i velmi slabé reakce na zvuky. Od pátého měsíce jsme začali s Davídkem cvičit Vojtovu metodu. Po několika vyšetřeních sluchu jsme se dozvěděli, že Davídek takřka neslyší, byla mu zjištěna sluchová neuropatie. Bylo velmi těžké přijmout to, že by nás nikdy Davídek neslyšel. S manželem jsme si toto ani trochu nepřipustili a díky víře se Davídek s neslyšitelností posunul na křivku slyšitelnosti v průběhu 2 let, prozatím se sluchadly, ale s obrovskou radostí ve tváři.

V prvním roce byla neuroložkou zjištěna dětská mozková obrna, kdy nás tato zpráva opět velmi zasáhla, ale nezlomila, protože Davídek nás potřebuje a především musíme být stále jeho oporou.

A jak se říká, naděje umírá poslední, ani my se s manželem nehodláme vzdát. Každý měsíc se posouváme krůček po krůčku a i přesto, že za chvíli bude Davídek mít už 3 roky, tak je velmi šikovný, kdy se s takřka nepohnutí, dnes umí přes nožičky posouvat po zemi na zádech, občas se otočí na bříško a podaří se mu uchopit i hračku.

Prozatím je zcela odkázán na naší péči, hlavně při jídle, jelikož neudrží ani lžíci a pro ochablé svalstvo na pusince nepozře větší kousky jídla než je velikost rýže. Stále neudrží hlavičku. Trpí na ABKM a reflux, který vše ztěžuje. Tato těžká zkouška nás prověřuje každý den, ale Davídek za to stojí a my víme, že jeden den chodit bude. S Davídkem kromě cvičení, které má několikrát denně, chodíme plavat, dále na hipoterapii, bobatha, znakovou řeč, logopedii a další jiné terapie. Snažíme se mu dát vše, co je v našich silách, ale poslední dobou jsou některé možnosti nad naše síly. Jedná se především o možnost Davídka posunout ve vývoji cvičením pomocí neurorehabilitace. V případě, že bude tato terapie moc náročná pro něj samotného, dá se rozptýlit i na další roky spolu s rozdělením částky, která poté vystačí na období delší jednoho roku.

A jelikož jsme s Davídkem prošli už i různými rehabilitačními a lázeňskými pobyty, tak nám kromě neurorehabilitace, která má obrovské výsledky za poslední roky byl doporučen i přístroj zvaný Bemer, který u dětí s dětskou mozkovou obrnou pomáhá jako podpůrná terapie. Kromě podpory imunity stimuluje mikrocirkulaci, takže dochází k lepšímu okysličení všech tkání a jejich zásobování živinami.

Já i manžel svého syna milujeme nadevše, ale už nyní vím, že do práce se jen tak nevrátím, jelikož Davídek vyžaduje 24 hodinovou péči a některé další cesty kupředu jsou pro nás finančně nedostupné.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penězi ze sbírky pomůžete Davídkovi, který potřebuje každodenní režim rehabilitací a terapií, které ho posunou byť i malým, ale cenným krůčkem vpřed, kdy budou použity především pro ambulantní neurorehabilitaci a následně domácí aplikaci Bemer terapie, která stimuluje psychické funkce. Každý příspěvek od dárců, byť nebude naplněn v cílové částce bude jednoznačně využit na rehabilitace pro Davídka a v opačném případě při převýšení cílové částky budou finanční prostředky rozprostřeny na další roky jeho podpory s bojem proti DMO.

Všem moc děkujeme z celého našeho srdce za jakoukoliv finanční pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

17. 12. 2023 12:42

Sbírka končí

Krásný den všem štědrým dárcům,

už nám zbývá jen pár dní do konce sbírky a Vaše dary předčily naše očekávání, jste prostě ÚŽASNÍ💜 Společně jsme to DOKÁZALI vybrat pro Davídka potřebnou částku a ještě víc..

Zázraky se dějí a my doufáme, že náš bojovník nás časem taky překvapí. Nevíme, jak dlouho to potrvá a kam až to dokážeme dotáhnout. Věříme, že co nejdál. Milujeme ho a uděláme pro něj cokoliv💜

Všechny peníze od Vás budou použity na cvičení v Neurorehabilitačním centru a na další terapie, které bude Davídek potřebovat k podpoření pohybu v průběhu následujícího roku. Případně náklady na dopravu s tím spojené.

Mockrát Vám z celého srdce DĚKUJEME, neskutečně jsme vděční a vážíme si Vaší podpory! Přejeme Vám PEVNÉ ZDRAVÍ a krásné blížící se VÁNOCE❄️

M+K+D🫶

10. 11. 2023 21:59

Cvičíme

Díky Vám všem dobrosrdečným dárcům už víme, že si můžeme dovolit cvičit. Tak jsme nezaháleli a zahájili jsme s Davídkem intenzivní neurorehabilitaci na 3 týdny. První týden je již za námi a Davídkovi se tam moc líbí a hodně se snaží. Na sbírku vložím pár momentek pro Vás❤️

Velice si vážíme Vaší pomoci posíláme objetí🫶

M+K+D

26. 10. 2023 14:42

Děkujeme dárcům za finanční podporu

Všem našim dárcům děkujeme z celého našeho srdce. Jsme neskutečně vděční za každou Vaši podporu. Energie, kterou jste nám dali je nepopsatelná. Bez Vaši podpory by jsme stáli na místě. Jsme moc rádi, že na to nejsme sami a že čím dál více lidí nezavírá před takovými příběhy oči ani srdce.💜

Naše novinka, kdo bude mít zájem může Davídka sledovat na instagramovém účtu:

https://instagram.com/jednoutodokazu?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA%3D%3D&utm_source=qr


Krásné dny všem přejí Rodiče s Davídkem

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
30 633 Kč  •  21. 12. 2023 1:00
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 12. 2023 19:26
Velkorysý dárce
140 Kč  •  10. 12. 2023 20:11
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  10. 12. 2023 19:41
DobroDárce
20 000 Kč  •  9. 12. 2023 17:40
Laskavý dárce
200 Kč  •  5. 12. 2023 21:32
Iva Krejčová
200 Kč  •  5. 12. 2023 20:14
LBB pomáhá ❤️
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  5. 12. 2023 18:56
Laskavý dárce
400 Kč  •  4. 12. 2023 16:41
Jarda
1 500 Kč  •  30. 11. 2023 18:45
Tak pocukrováno ještě jednou Davídkovi pro štěstí a zdraví🥰.
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 11. 2023 19:49
IMG a.s.
120 000 Kč  •  28. 11. 2023 6:20
Přejeme Vám hodně vytrvalosti a síly a držíme palce!
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 11. 2023 16:15
DobroDárce
1 000 Kč  •  24. 11. 2023 9:24
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 11. 2023 16:08
DobroDárce
400 Kč  •  21. 11. 2023 21:16
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 11. 2023 10:20
Radka Brázdilová
600 Kč  •  20. 11. 2023 12:23
Davídkovi i Vám přeji, ať se vše v dobré obrátí a Davídek, ať se může rozběhnout do života.
Velkorysý dárce
600 Kč  •  20. 11. 2023 7:03
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 11. 2023 22:32
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 11. 2023 21:42
Dobrosrdečný dárce
7 327 Kč  •  18. 11. 2023 21:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat