Projekt ukončen:

Pomoc Macinkovi a Sněhurce

Vybráno 0 Kč 100 Kč
777 777 Kč
 -
1 přispěvatel
Celkem se zapojilo
100 Kč
Průměrná výše příspěvku
100 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Pomoc Macinkovi a Sněhurce

Zakladatel
Hafík z.s.
Datum přidání
7. 4. 2023

Představení sbírky

Jsme spolek Hafík. Pomozte opuštěným kočičkám a pejskům najít nové majitele a u toho si vychutnejte výbornou kávičku při odpočinku od každodenních starostí. Náš tým Vás prosí o laskavou podporu. Chceme zrekonstruovat prostory bývalého baru na adopční kavárnu. 

Komu pomůžeme?

Sbírka pomůže všem našim stávajícím a nově příchozím kočkám. Kočičky se k nám dostávají z různých důvodů, situací a prostředí.  Některé se k nám dostanou v akutním stavu jako třeba Macík.

Macinek je kocourek, kterého jsme zachránili z ulice. Bylo to loni v zimě, byl podvyživený a promrzlý. Měl silný zánět spojivek, byl ve zuboženém stavu. Odvezli jsme ho k veterináři, který mu předepsal antibiotika a oční kapky. Pomohli jsme mu zbavit se tohoto zánětu, odčervili ho a zajistili mu dočasný azyl a stravu. Kocourek je velmi vděčný a dělá nám radost.

Lidé k nám odkládají své kočky, o které se z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí nadále starat, třeba jako roční koťátko Sněhulka.

Sněhulka je roční koťátko, kterého se ujmula jedna rodina s dvěma dětmi, nakoupili ji vše potřebné od škrabátek, pelíšek i různé hračky. Bohužel asi po jednom měsíci zjistili, že tatínek od děti, má silnou alergickou reakci na kočičí chlupy. Zavolali nám, jestli by jsme se této nádherné Sněhulky mohly ujmout. My jsme souhlasili a vzali si ji k sobě domů, nakoupili stravu a poskytli ji dočasný azyl.

Nebo se k nám dostanou kočky toulavé, sražené automobilem či potrhané psem.  

Do našeho azylu ročně přijmeme kolem 20 pejsků a kočiček. Pokud je potřeba ostřiháme je, necháme vykastrovat, odčervit, naočkovat a hledáme pro ně nový domov.

Chceme vytvořit bezpečný a milující domov pro tyto krásné a životem zkoušené mazlíčky. Víme, že takovýchto kočičích bytostí je celá řada. Nejen v útulcích, ale i na ulici.

V kavárně vytvoříme jedinečnou atmosféru nejen pro kočičky, ale také pro zákazníky i zaměstnance. V naší kavárně budete moct relaxovat i pracovat, najdete zde vyhrazený pracovní prostor s možností připojení k internetu.

Budou zde pracovat lidé s duševním onemocněním a kavárna bude zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Bude určena především dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří budou nabytými zkušenostmi motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do školního prostředí. Tito zaměstnanci budou mít možnost naučit se zvládat také obtížné a stresové situace, se kterými se často setkávají v běžném zaměstnání.

Naši hlavní činnosti je péče o bezprizorní, zatoulané, zraněné nebo handicapované kočičky a poskytnutí domova. Dále pak vzdělávací a poradenská činnost.

Máme svá pravidla a zásady. Na rozdíl od mnoha útulků, my se kočiček a pejsků zbavovat nebudeme, my jim najdeme milující domov nebo se o ně budeme starat sami. Svou práci bereme zodpovědně a děláme ji s úsměvem a láskou. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka bude použita na rekonstrukci prostor pro kočičí kavárnu, kočičí hygienu, kočičí místnost, zázemí, pelíšky, krmení, očkování, antibiotika a další. Rovněž je potřeba zasíťovat bar a pár drobných úprav, abychom zajistili dokonalou hygienu přípravy kávy a výborných zákusků. Také se musíme postarat o bezpečnost koček. Například upravit vchod, aby vaši oblíbenci neutíkali z kavárny.

Jsme nezisková společnost a jsme plně odkázáni na dary a solidaritu lidí, kterým není osud kočiček lhostejný. 

Pevně věříme, že se díky Vám podaří vybrat cílovou částku a budeme moct vytvořit příjemné prostředí pro Vás, kočičky a pro lidi s handicapem.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Milý přispěvatel
100 Kč  •  2. 6. 2023 10:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu