Pomoc Petrovi zvládat progresivní svalovou dystrofii

Vybráno 0 Kč 60 Kč
od 1 dárce
7 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petr Ivančík
Datum přidání
22. 2. 2024

Představení sbírky

Pěkný den všem,

jmenuji se Petr Ivančík a jsem bývalým vojákem z povolání, čím se mi splnil sen, který ale netrval dlouho.  Ano, ze zdravého sportovce, vojáka, který pomáhal ostatním, např. při povodních nebo se staral o děti z dětských domovů na letních táborech se stalo to, co by mě nikdy nenapadlo, jsem začal mít problémy s během, výdrží, udýcháním, poté i s chůzí, rovnováhou, síla šla dolů, až jsem upadnul a na následných vyšetřeních mi byla oznámena diagnóza, na kterou bych ani ve snu nepomyslel, a to progresivní svalová dystrofie.

Zhroutil se mi svět.  Sen, který jsem měl, plány do budoucna se úplně rozplynuly.

Komu pomůžeme?

Šance na uzdravení, či zastavení progrese je nulová, lék neexistuje, fyzický i psychický stav se horší, bolesti jsou denně a svaly ochabují stále víc.

Mám dvě malé děti, ze kterých mám obrovskou radost, že je vůbec mám, ale bohužel můj stav mi nedovolí ani jedno z nich naučit jezdit na kole, bruslit, zaběhat si s nimi, vydat se na túru, zkrátka se jim nemůžu plně věnovat, jako zdravý táta.

I tak se nevzdávám, snažím se progresi co nejdéle to půjde zpomalovat, je to ale velmi náročné, ale i nákladné

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky použiji na rehabilitaci, doplňky stravy, lázeňskou péči, kterou potřebuji více než 1× ročně, na fyzioterapeuty, ale rovněž i na hypotéku bytu, která se mi skončením fixace navýšila o několik tisíc korun měsíčně. Rovněž bych se rád věnoval i ostatním postiženým touto nemocí ohledně sdělování informací, co komu pomáhá, co mohou udělat pro zmírnění příznaků a podpory.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Pavlína V.
60 Kč  •  9. 4. 2024 10:44
Přeji Vám i celé rodině hodně síly a ještě mnoho laskavých dárců❤

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Pavlína V.
60 Kč  •  9. 4. 2024 10:44
Přeji Vám i celé rodině hodně síly a ještě mnoho laskavých dárců❤

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat