Pomoc pro čtyřlístek

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
od 6 dárců
36 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Veronika Zoubková
Datum přidání
10. 11. 2023
Poslední aktualita

20. 11. 2023 21:59

Děkuji

moc děkuji…hlavně za pocit, že to, co děláme, není zbytečné.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jsem milující maminka 4 holčiček (1, 3, 5 a 8 let), v současné době na rodičovské dovolené s nejmladší dcerkou Evičkou.  Nejstarší dcera má diagnostikován Aspergerův syndrom a ADHD, takže o krušné chvilky s manželem nemáme nouzi. Péče o děti bývá vyčerpávající jak psychicky, tak i fyzicky.

Dovolenou v pravém slova smyslu jsme neměli už řadu let. Nedostatek spánku a dlouhodobý stres se samozřejmě na nás podepisuje. Nemůžeme si dovolit marodit. Není nikdo, kdo by nás v péči o naše děti zastoupil. Nemáme možnost hlídacích babiček ani dědečků. Můj táta zemřel v průběhu mého druhého těhotenství, když jsem slavila třetí narozeniny své nejstarší dcery. Chystal se k nám přijet na návštěvu, bohužel už nedorazil. Během mého třetího těhotenství zemřela manželova maminka. Díky svému špatnému zdravotnímu stavu si své vnučky nemohla dostatečně užít a ty poslední 2 vnučky už nepoznala. Moje maminka žije daleko a její zdravotní stav se také zhoršuje. Jsme na všechno sami. Žijeme si ve své bublině, nestýkáme se s rodinou ani s přáteli, neboť prostě na to nezbývá energie/ čas. Jsem pyšná na to, co jsme už vše zvládli, nicméně občas si kladu otázku, kolik toho ještě vydržíme.

Vše táhneme hlavně z manželova platu, bez auta, v bytě 3+1. Uvědomujeme si, že by to chtělo časem také větší životní prostor. Prozatím bychom alespoň rádi upravili dětský pokojík, aby každá z dcer měla trochu svého soukromí a svůj prostor.  Ráda bych své rodině dopomohla ke kvalitnějšímu životu, proto poslední zbytky energie vkládám do sebevzdělávání, abych si zlepšila kvalifikaci a po rodičovské „dovolené“ zlepšila své možnosti uplatnění na trhu práce. Ačkoliv to se 4 dětmi nebude jednoduché.

Komu pomůžeme?

Když vám umírají blízcí, o to více si vážíte života. Darovali jsme život 4 holčičkám (Evičce; Kačence; Barunce; Maťulce).

Naše nejstarší dcera Matylda byla vždy bystrá (sama se naučila brzy číst), upovídaná, plná energie. Byla vznětlivá, ale to jsme přisuzovali její povaze. Takový vztekající se rozumbrada, který má svůj detailní fantazijní svět Hřebensko a imaginární kamarádku Anthil Štěnicovou. Fantazije jí neopustila. Nyní si např. vytváří své vlastní knížky pod pseudonymem Roňa Matylda Káď Mušketová. K tomu přibyla záliba v encyklopedie týkající se fungování lidského těla. Možná z ní jednou bude spisovatelka či doktorka.

Problémy nastaly s nástupem do školky, kdy nám již první den paní učitelka sdělila, že je s ní něco v nepřádku, že je jiná než ostatní děti a že to máme nějak řešit. Dennodenně jsem slýchala stížnosti na to, že vyžaduje neustálý dohled a na její afekty. Nalézt v dnešní době dětského klinického psychologa nebo psychiatra bylo téměř nadlidským úkolem (zasáhla do toho také doba covidu). Trvalo dlouho, než jsme se dopracovali k nějaké diagnoze.

S nástupem do první třídy u ní byla zjištěna forma PAS – poruchy autistického spektra (konkrétně Aspergerův syndrom), ADHD a nadání. AS se projevuje nesouladem mezi jejím intelektem (je velmi bystrá, nápaditá, ráda vyhledává nové informace, v ledasčem je napřed před svými vrstevníky) a sociálním chováním (chybí ji empatie, nezná stud,…). Navíc je roztěkaná, výbušná, někdy i slovně agresivní, nerespektující soukromí, pravidla a autority. Ovlivněna je její samostatnost a celková schopnost orienatce. Občas se bojí sejít ze schodů, je citlivá na některé zvuky (dříve se bála zvuku vysavače nebo ventilátoru). Jednou např. vběhla do silnice, protože se lekla štěkajícího psa…. Naštěstí zrovna projíždějící auto jelo pomalu a řidič stihl zareagovat. Dcera nedokáže navázat přátelské vztahy, ačkoliv by si přála mít kamarády. Když se o to pokouší, působí obtěžujícím dojmem. Nekriticky se na někoho zaměří, vytváří mu např. dárky, neustále za ním chodí, nevhodně komunikuje. A vysvětlování či trestání nepomáhá…. Máme obavy, že je jen otázkou času, kdy narazí na někoho, kdo si její snahy špatně vyloží a ublíží ji. I z těchto důvodů má Maty ve škole asistentku, která na ni dohlíží o přestávkách i během oběda. Všude chodí s doprovodem. Matylda dochází na nácvik sociálních dovedností, nicméně je to běh na dlouhou trať. Postupně se její projevy chování zlepšují. Díky své inteligenci  má velkou šanci na sociální začlenění. Pracujeme na tom, aby jednou byla samostatná. Nevzdáváme to a věříme, že jsme na správné cestě.

Její sestřičky (1, 3 a 5 let) jsou společenské, zvídavé a upovídané. Tvoří partu, která drží při sobě. Když se na dětském hřišti někdo posmívá té nejstarší, ta mladší se ji zastane. Barunka chce být ve všem první, ráda zpívá a tancuje. Kačenka je pro každou špatnost a nejmladší Evička je takové usměvavé sluníčko.

Svůj čas se snažíme rovnoměrně rozložit mezi ně, ale bývá obtížné vše skloubit dohromady. V našem stereotypním životě bych ráda všem svým dcerám dopřála plnohodnotný a spokojený život. Aby byly šťastné, měly své zájmy, přátele a své místo, kde jim bude dobře.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky by byly použity na nezbytné výdaje spojené s potřebami rodiny (pleny; dětská výživa; oblečení; boty; drogerie; léky…), vybavení dětského pokoje.

Budeme vděčni za každého, kdo se nám rozhodne podat pomocnou ruku. Jakákoliv finanční pomoc bude pro nás velkým přínosem v naší nelehké životní situaci. Děkujeme za případnou pomoc.

 Veronika s rodinou

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

20. 11. 2023 21:59

Děkuji

moc děkuji…hlavně za pocit, že to, co děláme, není zbytečné.

13. 11. 2023 9:17

krásné ráno

Pondělní hektické sychravé ráno hezky začalo…naše letitá lednička se rozhodla, že nám zřejmě brzy dá pa pa. Přeji všem lepší starty do nového týdne.

10. 11. 2023 18:15

Děkujeme

Děkujeme prvnímu dárci!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
400 Kč  •  28. 11. 2023 18:36
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 11. 2023 18:14
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  20. 11. 2023 17:27
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 11. 2023 22:49
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 11. 2023 22:28
Velkorysý dárce
600 Kč  •  10. 11. 2023 14:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Štědrý dárce
400 Kč  •  28. 11. 2023 18:36
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 11. 2023 18:14
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  20. 11. 2023 17:27
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 11. 2023 22:49
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 11. 2023 22:28
Velkorysý dárce
600 Kč  •  10. 11. 2023 14:40

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat