Pomoc pro Davídka k prvním samostatným krůčkům

Vybráno 0 Kč 24 100 Kč
od 11 dárců
18 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Andrea Glucová
Datum přidání
11. 3. 2024
Poslední aktualita

17. 4. 2024 21:39

REHA MOTION pro Davídka v Sanatoriích Klimkovice – od pátku tady Davídek pořádně maká na svém snu o prvních krůčcích ✊

Posíláme pozdravy z lázní Klimkovice.

Tentokrát jel s Davídkem rehabilitovat i starší bráška Kubík a maminka je tak v jednom kole. Kluci zvládají terapie a rehabilitace moc dobře, i když únava je po každém odcvičeném dni znatelná u obou. Vlastně u nás všech 😀.

Tady pár fotek z Davídkova super cvičení Reha Motion. 

Děkujeme za Vaši podporu🍀.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Sbírka pro našeho nejmladšího tří a půl letého syna Davídka, kterému osud bohužel nepřál a čeká ho celoživotní boj s diagnózou dětská mozková obrna.

Davídek na první pohled vypadá jako zdravé miminko ale po prvním kontaktu je všem jasné, jak zdání může klamat. Často slýchávám, že na první pohled by Davídkovi nikdo netipoval tak vážné postižení. Pravdou ovšem je, že je Davídek plně nesoběstačný a odkázán na péči 24/7. Sám se nenapije, nenají, je plně na plenách, atd. Svůj diskomfort naznačí pouze pláčem. My pak pouze odhadujeme, co mu chybí a co potřebuje. Péče o něj je psychicky i fyzicky náročná.

Davídek nezvládá žádnou ze základních životních potřeb hodnocených pro přiznání příspěvku na péči. Patří mezi ně orientace, mobilita, komunikace, stravování, oblékání a obouvání, tělesná hygiena, výkon fyziologické potřeby, péče o zdraví a osobní aktivity. Ve všech těchto bodech potřebuje maximální péči a pomoc a proto mu byl schválen příspěvek na péči IV. stupně a průkaz ZTP/P.

Davídkovi v jeho boji s DMO pomáhají intenzivní rehabilitace a terapie. Ty bohužel nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Intenzivky ho posouvají dopředu v jeho psychomotorickém vývoji, což na začátku ani nikdo nečekal. Kdyby pravidelně necvičil a to i několikrát denně, byl by z něj jen „ležák“.  S tím jsme se ale jako rodiče odmítli smířit a bojujeme všichni společně za každý jeho sebemenší posun ve vývoji a za jeho první krůčky k samostatnosti.

Spoustu času sice trávíme rehabilitacemi a návštěvami u odborníků, ale nezapomínáme také na naše dva starší chlapečky Kubíka (5) a Ondru (10). Jejich přítomnost Davídek zbožňuje a dává ji najevo krásným úsměvem a hlasitým smíchem. Čas strávený s rodinou je nejvíc. 

Komu pomůžeme?

Náš tří a půlletý syn Davídek je hodný a usměvavý chlapeček se spoustou zdravotních problémů, se kterými se potýká už od svého narození. Má dětskou mozkovou obrnu, ke které se váže například opožděný psychomotorický vývoj nebo velmi oslabené svalstvo. Nyní je vývojově motoricky na úrovni konce III. trimenonu, tedy jako devítiměsíčního miminko. Kognitivně je jeho vývoj ovšem pomalejší, má těžkou mentální retardaci. Mimo diagnózu DMO mu jeho zdravotní stav komplikuje neexpanzivně se chovající cysta epifýzy a tekta, centrální hypotonický syndrom, FOA, mikrocefalie, nespecifická kraniofaciální stigmatizace, hypermobilita, neprospívání, dysfagie, anartrie, sluchové a oční vady (hypermetropie, nystagmus, astigmatismus, bloudivé pohyby očí)

Má za sebou mnoho hospitalizací už od útlého věku. První hospitalizaci trvala 14 dní na JIP po jeho narození. Ještě teď si vzpomínám na ty hodiny strachu a nevědomosti, co s Davídkem bude. Davídka jsem nemohla navštívit celé tři dny, kdy to můj zdravotní stav nedovoloval. Vždy za mnou jen přicházeli další a další lékaři, že Davídkovi zjistili to, a pak zase tohle. Že musel jít do inkubátoru, že začal ztrácet teplotu, že má špatné hodnoty cukru v krvi a dalšího, že musí být napojen na různé monitorovací přístroje, že se potýká se syndromem vlhké plíce, krvácením do mozku a dalšími problémy. Čtvrtý den jeho života mě konečně mohli přeložit na JIP k němu. K malému jsem sice mohla vždy jen na pár minut každé tři hodiny, jinak musel být pod neustálým dohledem lékařského personálu, ale i to pro mne bylo důležité, být ty chvilku s ním.  Davídek nebyl schopen sání, svou dávku odstříkaného mlíčka musel dostat speciální savičkou a zbytek nasogastrickou sondou. Bylo to trápení, ale postupem času mléko savičkou zvládal přijímat. Po propuštění jsme mysleli, že máme vyhráno a tím nejhorším, čím jsme mohli, jsme si už prošli, ale nebylo tomu tak. Další hospitalizace následovaly. Ve čtyřech měsících první operace, v pěti měsících další 10ti denní hospitalizace, kde lékaři zkoumali detailně, proč má Davídek takové problémy jaké má, ale jasné stanovisko nepřišlo. Problémy mohlo zapříčinit krvácení do mozku po porodu, cysta v mozku nacházejí se u epifýzy, zvětšená třetí komora v mozku, syndrom vlhké plíce, nízká porodní hmotnost, zkrátka cokoliv. Genetické vyšetření také vysvětlení nepřineslo. I kvůli stálému neprospívání jsme domů odcházeli s nasogastrickou sondou, kterou jsem se musela naučit zavádět, aby Davídek mohl jednodušeji přijímat mléko a zlepšily se jeho váhové přírůstky. Naše hospitalizace ale stále nekončí, minimálně kvůli kontrolním vyšetření magnetické rezonance a kontrole neurochirurga a neurologa.

Davídek není schopen žádné formy komunikaceNedá najevo žádné potřeby, a to ani ty základní, kdy má žízeň, hlad, je mu teplo, zima nebo potřebuje vyměnit plenu. Sám se nenapije, nenají. S tím se bohužel pojí i jeho další problém, který se objevil už při narození, není schopen sání. Stravu nepokouše. „Naštěstí“ umí polykat, proto mléko Fortini nepije ale jí po zahuštění ve formě kašiček. Jídlo musí mít také podáváno pouze ve formě hladkého mixu. Gastroenterolog doporučuje použití PEGu, snažíme se to ale co nejvíce oddálit. V současnosti pracujeme s výbornou logopedkou, která se specializuje na děti s problémy správného příjmu potravy. Díky orofaciální a bazální stimulaci se Davídkovi podařilo více „rozhýbat svaly na pusince“ a délka krmení se zkrátila. 

Motoricky se Davídkovi také daří pokroky. Posadí se, jde do vysokého kleku, a také se na chvíli s oporou přes rytíře postaví. Stoj je zatím velmi chabý a v této poloze vydrží pouze chvíli. Hypotonie břišních svalů mu to ztěžuje. Nově má Davídek pro podporu stoje vyrobeny afo ortézy na nožky, které ho ve správném stoji mají podpořit. A právě díky intenzivním rehabilitacím je Davídek teď tak blízko k prvním krůčkům. 

Davídkova hra postrádá konstruktivní charakter. Zde se projevuje jeho mentální deficit. Zvládne hračku uchopit, předat z jedné ruky do druhé. Neumí si ale hrát s hračkou tak, na co je určena. Jinými slovy, nepostaví 2 kostky na sebe, nerozumí vkládačkám, neví, že medvídka může pochovat nebo udělat „malá“ a pohladit ho, nebo že autíčko dělá „brm, brm“ a koly jezdit po podlaze. Do hraček zatím pouze bouchá. Nepodá nám hračku, mozek mu to prostě neumí zpracovat. Musíme s ním tedy nacvičovat i takové dovednosti. Miluje světelné hračky. Světýlka jsou nej. Díky světelným podnětům je lépe motivován k aktivitě.  Bylo nám doporučeno podporovat Davídka v senzorice přístupem snoezelen a využitím asistivních technologií pro podporu vnímání.

Prognóza vývoje jeho stavu je nejistá, takže musíme počítat se vším. Lékaři doporučují nesrovnávat ho s jinými dětmi, protože to bude mít vždycky trochu jinak. My to ale nevzdáváme a bojujeme za zázrak. Bohužel takový zázrak není zadarmo a stojí nemalé fyzické a psychické úsilí ale také mnoho peněz. A proto vznikla tato sbírka. Sbírka, která znamená zázrak pro Davídka. Sbírka, která znamená zázrak pro celou rodinu. SBÍRKA NA POMOC K PRVNÍM SAMOSTATNÝM KRŮČKŮM. DĚKUJEME!!!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na úhradu intenzivních neurorehabilitací, na neurosenzorické terapie snoezelen, ergoterapie, DRS, na úhradu samopláteckých rehabilitací v Sanatoriích Klimkovice a Hipoterapie v Miráklu. S tím vším také spojených nákladů např. na cestování či ubytování. Peníze pomohou také s úhradou či doplatkem za rehabilitační, zdravotní, kompenzační a senzorické pomůcky jako například speciální zádržný systém do auta, chodítko, motomed, speciální matrace a postýlka pro děti s neurologickými poruchami a poruchami spánku, asistivní, světelné a vibrační pomůcky. To vše Davídkovi může pomoci ve zlepšení jeho psychomotoriky a jeho zdravotního stavu. 

Za každou hodinu rehabilitace, za kteroukoliv pomůcku, která Davídkovi ulehčí a pomůže, budeme neskutečně vděční.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

17. 4. 2024 21:39

REHA MOTION pro Davídka v Sanatoriích Klimkovice – od pátku tady Davídek pořádně maká na svém snu o prvních krůčcích ✊

Posíláme pozdravy z lázní Klimkovice.

Tentokrát jel s Davídkem rehabilitovat i starší bráška Kubík a maminka je tak v jednom kole. Kluci zvládají terapie a rehabilitace moc dobře, i když únava je po každém odcvičeném dni znatelná u obou. Vlastně u nás všech 😀.

Tady pár fotek z Davídkova super cvičení Reha Motion. 

Děkujeme za Vaši podporu🍀.

2. 4. 2024 20:24

Ze 💓 děkujeme za příspěvky na Davídkovy rehabilitace

Našemu bojovníkovi Davídkovi přispělo už 10 dobrosrdečných lidiček 🫶.

Vašich příspěvků na Davídkovy rehabilitace si velmi vážím a moc Vám za ně děkuji.

🍀🍀🍀

máma Andrea 

28. 3. 2024 15:15

Rehabilitace pomáhají v boji s Dětskou mozkovou obrnou

Díky intenzivním rehabilitacím jsem se začal stavět na nožky a dívat se na svět z téhle nové perspektivy se mi moc líbí ☺️.

Maminka má z radosti slzy na krajíčku 🥹. Prý jsem v sobě začal nacházet ten skrytý potenciál. Teď jen nepolevit a makat na sobě dál 🫶.

Za 2 týdny odjíždíme s maminkou rehabilitovat na 4 týdny na Reha Motion do Sanatorií Klimkovice. Já nepolevím a budu bojovat dál 💪.

Davídek 

20. 3. 2024 15:56

Mezinárodní den ŠTĚSTÍ – pomoc pro Davídka

Dnes je mezinárodní den ŠTĚSTÍ 🍀🍀🍀

Pomůžete prosím našemu tříletému Davídkovi s DMO přispět ke štěstí v touze po prvních samostatných krůčcích? Aby jednou mohl běhat se svými brášky a „lumpačit“, tak jak by to měl dělat každý chlapeček jeho věku.

Děkujeme 💛💛💛

12. 3. 2024 14:17

Pomozte prosím Davídkovi pokračovat v rehabilitacích 💛

Davídkovi byla včera založena sbírka na Doniu, za což neskutečně moc děkujeme.

Aby se Davídek mohl dočkat jednou svých prvních krůčků, musí intenzivně rehabilitovat. Pomůžete prosím Davídkovi, aby se mohl jeho sen uskutečnit? 

Děkujeme ❤️🍀

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
600 Kč  •  19. 4. 2024 13:29
Laskavý dárce
10 000 Kč  •  2. 4. 2024 10:41
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  2. 4. 2024 10:27
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  20. 3. 2024 22:44
Rodina Müllerová
1 000 Kč  •  20. 3. 2024 19:14
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  13. 3. 2024 19:03
Milý dárce
300 Kč  •  13. 3. 2024 18:20
Štědrý dárce
100 Kč  •  13. 3. 2024 16:57
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  13. 3. 2024 16:44
DobroDárce
200 Kč  •  13. 3. 2024 15:47
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  13. 3. 2024 8:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Laskavý dárce
600 Kč  •  19. 4. 2024 13:29
Laskavý dárce
10 000 Kč  •  2. 4. 2024 10:41
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  2. 4. 2024 10:27
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  20. 3. 2024 22:44
Rodina Müllerová
1 000 Kč  •  20. 3. 2024 19:14
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  13. 3. 2024 19:03
Milý dárce
300 Kč  •  13. 3. 2024 18:20
Štědrý dárce
100 Kč  •  13. 3. 2024 16:57

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat