Úspěšně vybráno:

Narozeninová oslava v MOCUP. SPACE pro Míšu 🫶

Vybráno 0 Kč 7 800 Kč
3 000 Kč
Narozeninová oslava v MOCUP. SPACE pro Míšu 🫶
10 dárců
Celkem se zapojilo
780 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Narozeninová oslava v MOCUP. SPACE pro Míšu 🫶

Autor
Juraj Guráň
Datum přidání
24. 2. 2024

Proč Dobrovýzvu zakládám

Ahoj mám príležitosť, mám ruky aj nohy, rozum ktorý dokáže fungovať a zdravie! A som za to najviac vďačný, nesmierne si vážim toho čo mám a že môžem! Touto výzvou chcem pomôcť Miške, ktoréj sa za deň obrátil život na ruby a bežné veci sa stali byť nemožné. Zároveň aj ľuďom sa zamyslieť a celkovo všetkým si uvedomiť aké je zdravie dôležité a je treba za to ďakovať. Preto verím, že aj keby len malým krokom vieme niekomu dať príležitosť znovu sa nadýchnuť, zažiť toto všetko tak mu s tým radi pomôžeme. Ďakujem krásne, že to so mnou potiahnete. Juraj z MOCUP. SPACE


Představení sbírky

Moje cesta 💪❤️

Ahoj, dobrý den …
Jmenuji se Michaela a je mi 27 let.
Nejdřív bych ráda řekla, že jsem si nikdy nemyslela, že budu psát svůj příběh sem a žádat o podporu, jelikož jsem si jako každý druhý myslela, že mě se nikdy nic takového nemůže stát.

Byla jsem a naštěstí jsem stále veselá holka (jinak bych to asi nedala … Ono vědět, že tráva je zelená, ale říct to 4× špatně je opravdu občas na palici🤣).


Ale zpět … můj příběh začal druhý prázdninový den roku 2021, kdy jsem při klasickém sprchování zjistila, že je mi divně a moje pravá ruka mě neposlouchá, koutek na pravé straně mi padá a nemůžu chodit.

Dál to znám jen z povídání od rodičů
…  nemocnice v Martine na SK, rychlé otevření hlavy, vyndání lebeční kosti a zprávy rodině – zdravotní stav vaší dcery není zatím slučitelný se životem. Jednalo se o cévní krvácení do mozku (prasklá malformace)… ale já ač „nevědomě „ bojovala za svůj život !!
Po týdnu převoz do ČR a následné probouzení ve FN Brně…

Nechci se tu detailně rozepisovat co vše bylo součástí moji léčby a čím vším jsem prošla, bylo náročné a svým způsobem stále je . Tak nějak vím, že vše se děje z nějakého důvodu, ale takovéto učení jsem nečekala.


Vzhledem k tomu, že jsem měla dlouhodobě zavedenou výživu žilně a následně i PEG do břicha, musela jsem se na začátku učit polykat, mluvit, psát, chodit, abecedu, barvy, hodiny …Naprosto vše jak malé dítě .
Jelikož je moje pravá ruka nepohyblivá, tak i psát levou a chodím za pomocí hole…
Vše jsem zvládla.
Jen bohužel hlava uvnitř vše ví, ale pusa si mluví často co chce … Řeknu vám, že občas je to VÁŽNĚ náročné.

Teď po 2,5 letech léčby … každodenní rehabilitace, cvičení, ježdění na fyzioterapie, logopedie a reha pobyty ke zlepšení mého celkového fyzického stavu.

Nyní jsem ve fázi, kterou na začátku asi nikdo nečekal … Jsem na sebe pyšná, protože je to opravdu tvrdá práce!!

Ráda bych se, ale posunula dál do svého života… abych nebyla stále závislá na své rodině a okolí. 

Věřím, že aplikace kmenových buněk a následná cílená rehabilitace mi pomůže se dostat k většímu osamostatnění ve svém životě. Jelikož teď nemohu pracovat, ani si sama nic nevyřídím, nikam se bez pomoci nedostanu.

Finančně je to velmi náročné, mám třetí stupeň invalidity, jelikož jsem mladá tak můj příjem je 4 800 kč.

Proto bych vás chtěla požádat o jakoukoliv finanční pomoc do normálního života..

Věřím, že mám ještě šanci, na lepší život ❤️

PS: Na pár věcí v životě nejsem úplně pyšná a jedna z nich je, že jsem se v minulosti nechala stáhnout k příležitostnému požití omamných látek… Přestože mě doktoři ujistili, že moje prasklé aneurysma v hlavě s tím nemá souvislost, v lékařské dokumentaci, to zůstane navždy…

Komu pomůžeme?

Michaela, 27 let, svobodná. Nyní žiji s rodiči, neboť se o sebe nemůžu postarat. Žiji zdravě, chodím na procházky, cvičím, chodím na logopedii, starám se o sebe, maluji, trávím čas s rodinou, a také jsem se stala v posledních dvou letech věřící. ❤ 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na léčbu aplikaci kmenových buněk, následné rehabilitační cvičení, fyzioterapii, hyperbarickou komoru a rehabilitační pomůcky, které by mohly pomoct k lepšímu životu, celkovému  osamostatnění a možnosti žít, bez neustálé pomoci druhé osoby. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
200 Kč  •  25. 2. 2024 13:47
InviSVK
2 000 Kč  •  25. 2. 2024 11:05
InviSVK
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 2. 2024 9:04
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 23:42
DobroDárce
300 Kč  •  24. 2. 2024 21:21
DobroDárce
600 Kč  •  24. 2. 2024 19:40
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 17:32
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  24. 2. 2024 17:00
DobroDárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 10:54
DobroDárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2024 8:56

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.