Sbírka pro Renatu

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 1 dárce
18 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martin Bedecs
Datum přidání
22. 1. 2024

Představení sbírky

Ahoj jmenuji se Renata a moc ráda se s vámi podělím o svůj příběh. Vše se stalo v roce 2009, kdy jsem onemocněla pro mě tehdy neznámou nemocí jménem meningokok typu B na kterou v té době nebyl lék. Tehdy jsem ještě netušila jak se mi změní život z hodiny na hodinu, do osudového dne jsem žila život jako každý mladý student. Dopoledne jsem dostala vysoké teploty, tak jsme šli s mamkou k lékaři, kde mi udělali základní vyšetření a poslali mě do nemocnice. Tam si mě nechali na pozorování, kolem čtvrté hodiny ráno se m i udělalo zle a v devět hodin volali mamce že je můj stav velmi vážný, že mě musí uvést do umělého spánku. Měla jsem být transportována vrtulníkem do Prahy ale ten byl u vážné dopravní nehody, tak jsme museli jet sanitkou asi 60km byl to boj s časem. Po příjezdu do nemocnice mi začali selhávat orgány a tak mi museli provést tracheotomii, při vší tý smůle mi protrhli tepnu v plíci. Odtamtud mě převezli do nemocnice u Karlova mostu kde mě ihned operovali, strávila jsem 14 dní v komatu. Po probuzení byli mé prognozi velice špatné, musela jsem se učit vše od batolete.

Pomoc pro mou manželku ♥️

 Po dlouhém pobytu v nemocnici a nespočet rehabilitací jsem nakonec vyvázla jen s ochrnutými dolními končetinami a poúrazovou epilepsií, tak jsem byla upoutána na invalidní vozík a nepřetržitou pomoc. Ještě mě čekalo několik operací patní kosti, kdy jsem také strávila spoustu času v nemocnici. Strašně mě mrzelo že jsem přišla o všechny ty věci které jsem dělala tak ráda, ztratila jsem i většinu přátel. Po spoustě probrečených nocí jsem si uvědomila že život musí jít dál, ale nakonec jsem měla velké štěstí, našla jsem si skvělého manžela který mi byl vždy velkou oporou. Narodila se nám krásná zdravá dcera která mi dává sílu jít dál i když je to někdy velmi těžké. Můj aktuální stav je takový že jsem o francouzkých holích, ale při chůzi často zakopávám a padám, proto bych si přála nový invalidní vozík který by mi velice ulehčil můj zhoršující se zdravotní stav. Závěrem bych chtěla poděkovat všem co mi byli a jsou velikánskou oporou. Touto sbírkou bych chtěla poděkovat všem co jsi přečetli můj příběh a přispěli i malou částkou protože i malá částka mi velmi pomůže.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané penízky bych použil na zakoupení nového eletrického  vozíku a k zakoupení automobilu do kterého bychom se vešli všichni tři i s vozíkem.                                                           

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 1. 2024 19:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 1. 2024 19:27

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat