Sbírka ukončena:

Pomoc pro úžasnou Dášu

Vybráno 0 Kč 1 800 Kč
250 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
450 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro úžasnou Dášu

Vybráno 0 Kč 1 800 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Svaz tělesně postižených organizace Mocňáková
Datum přidání
12. 10. 2023

Představení sbírky

Úžasná paní Dáša je dáma odkázána bohužel 24 hodin na kyslíkovou terapii, po prodělaném covidu. Není to jediná komplikace ve zdravotním stavu této ženy. Základním onemocněním je imunologické onemocnění což zkomplikovalo celou léčbu a špatná kombinace léků zhoršila zdravotní stav natolik, že bez kyslíku paní Dáša není schopna být ani minutu. Přesto by chtěla žít aktivním životem, což bez auta není možné. Tento zdravotní stav, bohužel stát vyhodnocuje tak, že na příspěvek na auto není nárok. Staré auto dosloužilo, v rodině je ještě dcera, která studuje 1. ročník střední školy. Finance zajišťuje manžel, ale nestačí pokrýt finanční částku na zakoupení i ojetého vozidla. Naše organizace zaměstnává zdravotně znevýhodněné, kde paní Dáša by mohla pracovat, ale potřebuje zakoupit vozidlo pro dopravu sebe a kyslíku. Organizace se rozhodla pomoci v této situaci založením sbírky.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme celé rodině a hlavně paní Dáše se zařadit do normální zdravé společnosti a tím zlepšit i psychický stav a finanční zabezpečení rodiny, tím, že bude moc chodit do práce jako zdravý spoluobčané. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze se sbírky budou použity na nákup automobilu. Pokud se nevybere celá cílová částka bude rodina vybírat starší vozidlo, které se se sbírky zaplatí. Pokud se vybere více než cílová částka peníze poslouží na zakoupení nového auta, které je vždy spolehlivější, než ojeté vozidlo. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 000 Kč  •  13. 12. 2023 18:14
DobroDárce
100 Kč  •  16. 11. 2023 20:15
Laskavý dárce
200 Kč  •  16. 11. 2023 11:33
Dáša
500 Kč  •  13. 10. 2023 19:37
Držíme palce do nového startu ❤️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat