Pomoc mamince nemocné Martinky

Vybráno 0 Kč 400 Kč
100 000 Kč
21 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina Olahová
Datum přidání
11. 4. 2024

Představení sbírky

Sbírka by pomohla mamince samoživitelce,  která je sama na 3 děti.  Z toho jedno dítě nemocné…Z 80 % na vozíčku.  

Komu pomůžeme?

Má dcera byla zdravé dítě, zdravotní problémy se začaly objevovat ve 3 letech, kdy začala chodit a stát na špičkách. Byla jsem s ní tedy u naší praktické lékařky, ta nám řekla že to je normální, že tohle děti dělají. Dcery stav se ale postupně zhoršoval, neměla žádnou rovnováhu, časté pády a ukrutné bolesti, neušla ani 50 metrů. 

Dodnes nemáme žádnou určitou diagnózu. Na starosti nás má Fakultní nemocnice Hradec Králové, Fakultní nemocnice Praha, Dětská nemocnice Brno.  Chodíme na časté rehabilitace. Bohužel jsou neúspěšné. Dcera Martinka je závislá na mojí pomoci, sama se nevykoupe nezvládá hygienu, oblékání. Pro její časté bolesti nohou a zad jsme často v nemocnici. Časté pády, žádná rovnováha. Náklady na zdravotní potřeby pro dceru, které potřebuje, jsou velké.

Bohužel kvůli zdravotnímu stavu dcery nemohu do práce. Mám ještě další dvě děti. Jsem úplně na vše sama a dostali jsme se do finanční tísně. Proto prosím 🙏 o pomoc . 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance bych použila na zaplacení nájemného a energií, potraviny, oblečení pro děti a kvalitní postel, protože dcera spí se mnou, je na mě závislá.  A taky protože večer má velké bolesti tak jí mám pořád u sebe. Tak bych koupila sedací soupravu, abychom se tam spolu vešly. Dcera má bolesti zad i nohou, tak nějakou kvalitní pro její záda.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 5. 2024 19:58
Štědrý dárce
100 Kč  •  17. 4. 2024 15:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 5. 2024 19:58
Štědrý dárce
100 Kč  •  17. 4. 2024 15:40

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat