Sbírka ukončena:

Lepší život pro Matýska

Vybráno 0 Kč 380 284 Kč
700 000 Kč
 -
726 dárců
Celkem se zapojilo
524 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší život pro Matýska

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Andrea Anyanwu
Datum přidání
2. 1. 2024
Poslední aktualita

1. 3. 2024 19:54

Rozloučení

Naši milí dárci, 

dnes se hlásíme naposledy. Do ukončení sbírky nám zbývá už jen 14 hodin. 

Chceme Vám všem ještě jednou moc PODĚKOVAT! Bez Vás by Matýsek nemohl absolvovat potřebnou péči. DĚKUJEME. ❤️

Přejeme Vám, ať Vás dobro, které dáváte, provází nazpět celým vaším životem. ❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den, jmenuji se Andrea a jsem maminka 2 dětí. 5leté holčičky a skoro dvou letého chlapečka Matýska, který se narodil s krvácením do hlavičky, což mu způsobilo velké poškození mozku. Matýsek prodělal prenatálně krvácení 3. – 4. stupně, po kterém má vzniklý hydrocefalus, trpí centrální pravostrannou hemiparézou, multicystickou encefalomalácií s dominantním postižením levé hemisféry, PMR, epilepsií, atrofií papily vpravo a nystagmem. Nemůže žít svůj život naplno a místo dětských radostí, tráví podstatnou část svého života cvičením, u lékařů, na rehabilitacích a ve specializovaných ambulancích, kde je sledován. I přes to, že mu osud do cesty připravil těžký start, je Matýsek úžasný a veselý chlapeček, který nic nevzdává a nepřestává bojovat.

Hello, my name is Andrea and I am a mother of 2 children. A 5-year-old girl and an almost two-year-old boy Mateo, who was born with a hemorrhage in his head, which caused him major brain damage. Mateo suffered prenatal bleeding of the 3rd – 4th degree, after which he developed hydrocephalus, suffers from central right-sided hemiparesis, multicystic encephalomalacia with dominant left hemisphere involvement, PMR, epilepsy, atrophy of the papilla on the right and nystagmus. He can´t live his life to the fullest and instead of childhood joys, he spends a significant part of his life exercising, at doctors, rehabilitation and in specialized outpatient clinics, where he is monitored. Despite the fact that fate has prepared a difficult start in his way, Mateo is an amazing and cheerful boy who doesn´t give up and doesn´t stop fighting.

Komu pomůžeme?

Matýsek se narodil v termínu. Celé těhotenství bylo bez obtíží. V 37. týdnu těhotenství se ale při registraci k porodu zjistilo, že všechno není tak růžové, jak jsem si myslela. Z úst registrující lékařky zaznělo, že můj malý chlapeček má zvětšené mozkové komory, v levé straně dokonce až čtyřnásobně. Vůbec jsem netušila, co to přesně znamená, ale strach jsem měla okamžitě. V tu chvíli se mi začal hroutit celý svět.

Následovaly hromady vyšetření. Odběr krve na infekce, který byl negativní. Další ultrazvuk, který potvrdil to, co mi bylo řečeno den předtím. Matýsek má posthemorhagický hydrocefalus způsobený krvácením. Poté jsem byla poslána na magnetickou rezonanci, která měla odhalit rozsah poškození mozku. Všechny tyto dny byly jako noční můra a hlavou se mi promítaly různé scénáře, ten strach a bezmoc se nedá ani popsat.

Následující den jsem si jela pro všechny výsledky a na smluvenou konzultaci s lékaři, kde se naplánoval další postup, a to nutnost podstoupení císařského řezu pod vedením specializovaných lékařů. Dětský neurochirurg mě vzhledem k vážnému stavu a rozsáhlému krvácení připravil na to, že je velká pravděpodobnost potřeby poskytnutí první pomoci a intubace. Nikdo v tu chvíli nedokázal říct co se bude odehrávat následující hodiny po porodu.

Do dne plánované sekce jsem nebyla schopná normálně fungovat a plně se věnovat starší dceři. Byla jsem na celé těhotenství sama a měla jsem plnou hlavu myšlenek co bude dál a jak to zvládnu. Již v prvním těhotenství jsem přišla o maminku, která mi vždy byla velkou oporou, bohužel po dlouhém léčení zemřela na leukémii. Ta bolest, že v tuto těžkou chvíli nemám ani ji, byla obrovská.

Večer před porodem jsem se měla rozhodnout, zda chci podstoupit císařský řez v celkové nebo v částečné anestezii. Bylo to pro mě velmi těžké rozhodnutí, hlavou se mi promítaly ty nejhrůznější myšlenky a měla jsem obrovský strach. Nedovedla jsem si představit, jak zvládnu celou situaci, která nastane po porodu, myslím tím, v jakém stavu Matýsek bude a co se bude dít.  Ale zároveň jsem si nedovedla představit, že bych ho neměla vidět a nevědět, jak to s ním vypadá. Proto jsem se nakonec rozhodla pro částečnou anestezii.

V den porodu za mnou přijela moje kamarádka, která se mnou šla na sál. V tu chvíli mi byla obrovskou oporou a velkou emoční pomocí. Byla se mnou po celou dobu výkonu a byla první, která byla seznámena s Matýskovým stavem.  Byly jsme domluvené, že pokud bude Matýsek stabilní a nebude potřeba okamžitá resuscitace s intubací, tak mi ho přinese ukázat. Po chvíli se objevila se slzami v očích a s Matýskem v náručí. Zamilovala jsem se na první pohled. Bylo to nádherných pár minut seznámení, na okamžik mě opustily všechny obavy a byla jsem šťastná, že ho vidím. Poté musel být převezen na resuscitační oddělení, kde podstupoval další podrobná vyšetření.

Mezitím mě umístili na oddělení jednotky intenzivní péče, kam za mnou v odpoledních hodinách přišla ošetřující lékařka z neonatologického oddělení. Řekla mi, že Matýsek všechny velice překvapil a nakonec nepotřeboval žádnou podporu a že je velmi šikovný. I přes jeho prognózu nebylo zatím třeba nijak zasahovat, ale v následujících dnech se čekalo na výsledky, které měly rozhodnout, zda bude potřeba operace a zavedení tzv. shuntu. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, že se ty děsivé prognózy nenaplnily, ale zároveň jsem byla plná strachu, co vše se ještě může stát a jak se bude vyvíjet jeho zdravotní stav.

Po pár dnech byl Matýsek přeložen na oddělení intermediální péče, kam jsem za ním mohla docházet. Bohužel byl stále v inkubátoru a já jsem si ho nemohla ani pochovat, ale i to, že jsem ho mohla alespoň držet za ručičku a být mu nablízku, pro mě bylo velkým darem.  V tu dobu za mnou přišla Matýskova ošetřující lékařka s prvními výsledky. Sdělila mi, že i přes to, že Matýsek nyní vypadá na první pohled jako zdravé miminko, rozsah poškození mozku je obrovský a do budoucna není nikdo schopný předpovědět, jak se bude vyvíjet. Naznačila mi, že dle místa poškození se bude nejpravděpodobněji jednat o postižení motorického vývoje.

Po 14 dnech byl Matýsek zázrakem propuštěn do domácí péče, každý týden jsme i tak dojížděli na sono mozku a kontrolu do nemocnice zda je jeho stav neměnný a domlouvali jsme si návštěvy u dalších specialistů. Začali nám časté cesty, včetně dojíždění na rehabilitace, kde Matýsek od narození cvičí Vojtovu metodu. S celým jeho stavem jsem se postupně seznamovala a do dnes se stále učím a rozvíjím své možnosti v cestách, které mohou Matýskovi pomoci, aby se dostal, co nejdále to je možné.

V průběhu dalších měsíců byl Matýsek dvakrát hospitalizován. Prvně pro kontrolu magnetickou rezonancí v plné anestezii a na podruhé pro monitoring EEG, které ukázalo nepříznivé výsledky a byla mu diagnostikována epilepsie. Nyní má nasazenou dvojkombinaci léků, které epilepsii potlačují. S uplývajícím časem jsem si všimla, že mě nefixuje očima a po dalších podrobných vyšetřeních na oční klinice mi bylo sděleno, že má i zrakovou poruchu. V této době (cca 5 měsíců) byl téměř slepý. Na doporučení jsem oslovila ranou péči, která nás přijala ke vstupnímu vyšetření a po vyhodnocení byl Matýsek přijat do péče zrakově postižených dětí.

Jak už jsem zmiňovala v úvodu – Matýskovi současné diagnózy jsou prenatálně vzniklý posthemorhagický hydrocefalus, centrální levostranná hemiparéza, multicystická encefalomalácie s dominantním postižením levé hemisféry, epilepsie, atrofie papily vpravo, centrální zraková porucha s nystagmem. Matýskův motorický vývoj je opožděn (ve věku necelých dvou let odpovídá vývojově 9 měsícům). Sedí pouze s oporou, neleze, nestojí a tím pádem nechodí. Zraková vada ho také brzdí ve vývoji. Nově začínáme i s logopedií, zatím ani nemluví.

Za tyto dva roky, kdy jsme toho absolvovali už mnoho, jsem zjistila, že veškeré rehabilitace, stimulace a sociální kontakt Matýska posouvají dopředu. Bohužel většina specializovaných rehabilitací je finančně velice nákladná a není hrazena ze zdravotního pojištění. Proto jsem se rozhodla Vás touto cestou oslovit a poprosit o pomoc, abych mohla Matýskovi poskytnout maximální možnou péči a rehabilitace, které potřebuje a které mají smysl. Je hrozně šikovný a má motivaci k tomu, že se chce učit novým věcem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze by byly použity na pravidelné pobyty v lázních, které se nám velice osvědčily a Matýska posouvají kupředu. Vzhledem k tomu, že obě děti jsou pouze v mé péči, musím brát do lázní i starší dceru a tím se náklady za lázně zvyšují, jelikož pobyt pro nelázeňské děti je hrazen z vlastních financí. Matýsek by měl absolvovat lázně 2krát ročně a pro mě jako samoživitelku není reálné lázně dvakrát v roce uhradit.

Dále jsme letos na doporučení dojížděli na hipoterapie, které má Matýsek moc rád, ráda bych vývoj podpořila i ergoterapiemi a neurorehabilitacemi, které také nejsou hrazeny pojišťovnou.

Vzhledem k opožděnému motorickému vývoji potřebuje Matýsek speciální rehabilitační pomůcky (autosedačka, kočárek, jídelní židle, vertikalizátor, koupací židlička), jejichž pořizovací cena je vysoká.
U některých pomůcek i přes možný příspěvek pojišťovny bývají doplatky pro mě finančně nedosažitelné. Některé pomůcky, které Matýsek potřebuje, nejsou pojišťovnou hrazeny vůbec.

Pokud by se vybralo více peněz, byly by použity na úpravu bytu na bezbariérové bydlení, případně větší auto, které budeme potřebovat pro přepravu Matýska a jeho rehabilitačních pomůcek.

Předem bych chtěla MOC PODĚKOVAT všem, kteří Matýskovi přispějí a tím mu pomohou k lepšímu a kvalitnějšímu životu a umožní mu alespoň částečně se zapojit do běžných aktivit.

Děkujeme z celého srdce,
Matýsek s rodinou

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 3. 2024 19:54

Rozloučení

Naši milí dárci, 

dnes se hlásíme naposledy. Do ukončení sbírky nám zbývá už jen 14 hodin. 

Chceme Vám všem ještě jednou moc PODĚKOVAT! Bez Vás by Matýsek nemohl absolvovat potřebnou péči. DĚKUJEME. ❤️

Přejeme Vám, ať Vás dobro, které dáváte, provází nazpět celým vaším životem. ❤️

28. 2. 2024 20:07

2 dny do ukončení

Krásný večer všem, sbírka se nám pomalu blíží ke konci, už zbývají jen dva dny. Chtěla bych všem ještě jednou moc poděkovat za projevenou podporu a finanční pomoc. Zapojilo se 540 dárců, což je neuvěřitelné, jste úžasní. ❤️ Matýska nyní čekají nově ergoterapie, nové rehabilitační pomůcky a lázeňské pobyty. VELKÉ DÍKY! ❤️

Rodina Anyanwu

26. 2. 2024 19:40

Aukce obrazu

Krásný večer všem,

aukce obrázku Andílka pro Matýska skončila a vydražilo se krásných 1900 Kč. Moc děkujeme Markovi, který tento obraz zakoupil a obrázek se nakonec jako překvapení/dárek dostal k nám domů. Moc nás to potěšilo a Andílka bude mít Matýsek u sebe v pokojíčku. Děkujeme. ❤️

15. 2. 2024 20:56

Anděl pro Matýska

Hezký večer všem, sbírka se nám pomalu blíží ke konci… 

Chtěla jsem se s Vámi ještě podělit o krásné gesto mých milých spolužáků ze základní školy, kteří se bez mého vědomí domluvili a jeden z nich namaloval obrázek Anděla pro Matýska a druhý ho vygravíroval. Tento obraz je nyní v aukci a výtěžek z něj půjde také ve prospěch Matýskovi sbírky. ❤️

Anděl pro Matýska | Aukro

Klukům moc děkuji a Vám všem, kteří jste nám přispěli také ještě jednou velké DÍKY. ❤️

8. 2. 2024 9:21

Matýsek pojede do lázní

Máme skvělou zprávu, Matýska čekají další lázně. 🙏🏻 Už teď se těším kam se zase posune a čím nás všechny překvapí. 🥰 DĚKUJEME MOC za vaší pomoc a vážíme si každého z Vás. 🤗 Bez Vás by jsme další rehabilitační lázeňskou péči absolvovat nemohli. ❤️ 

26. 1. 2024 23:11

❤️

Všechny moc zdravíme, dnes máme za sebou 25 dní a stále se nachází další a další, kteří se připojují k podpoře Matýskovi sbírky, proto chceme opět všem MOC PODĚKOVAT, vážíme si Vaší pomoci a pokud je to ještě možné, prosíme rozhodit Vaše andělská křídla i ve vašem blízkém okolí, aby se Matýskův příběh dostal co nejdále, moc nám to pomůže. ❤️ Děkujeme. ❤️

11. 1. 2024 0:23

2. narozeniny

Dnes (10. 1.) Matýsek oslavil své druhé narozeniny. Sice neutekl ani druhému roku, ale stále jsem vděčná a modlím se, aby se na nožky jednou postavil. Děkujeme všem, kteří na nás myslí, podpořili sbírku, ať už finančně nebo sdílením a drží nám palce. :) Matýsek všem děkuje a jedno speciální DÍKY patří malému Filípkovi, který namaloval obrázky ve prospěch sbírky a vybral si našeho Matýska. Víc takových empatických srdcí na tomto světě, Filípku děkujeme. 

5. 1. 2024 15:46

Poděkování

Moc děkujeme všem, kteří doposud přispěli. Jsme vděční za Vás – milé lidi se zlatým srdcem, za Váš čas, který jste věnovali přečtění našeho příběhu a za finance, které jste se rozhodli věnovat pro zajištění potřebné péče pro Matýska. Děkujeme. 

Matýsek Vám jako poděkování posílá „sýýýr“ úsměv. :)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  2. 3. 2024 9:50
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  2. 3. 2024 9:22
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  2. 3. 2024 9:15
❤️❤️❤️
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  2. 3. 2024 8:25
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  2. 3. 2024 8:25
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  2. 3. 2024 8:24
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  2. 3. 2024 3:42
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 23:28
DobroDárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 21:49
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  1. 3. 2024 21:48
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2024 21:41
Milý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 21:39
Štědrý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 21:38
Milý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 21:33
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  1. 3. 2024 21:16
Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  1. 3. 2024 21:07
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 21:02
Monika
200 Kč  •  1. 3. 2024 20:57
Matýsek je statečný chlapeček, hodně štěstí🤍🤍🤍
Štědrý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 20:50
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 20:45
Milý dárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2024 20:45
DobroDárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 20:42
Laskavý dárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 20:30
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 20:25
DobroDárce
50 Kč  •  1. 3. 2024 20:05
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  1. 3. 2024 20:03
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 20:01
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  1. 3. 2024 20:00
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 3. 2024 19:57
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 19:42
DobroDárce
500 Kč  •  1. 3. 2024 19:16
Milý dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 19:11
DobroDárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 18:59
Eva W.
1 000 Kč  •  1. 3. 2024 18:55
Jako maminka 11mesicni dcery se mne Váš příběh velmi dotýká a držím Vám palce! ♥️
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  1. 3. 2024 18:49
Milý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 18:36
Milý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 17:51
DobroDárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 17:40
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  1. 3. 2024 17:35
R + L
222 Kč  •  1. 3. 2024 16:09
Pro Matýska pro štěstí🍀
Štědrý dárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 15:33
Štědrý dárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 15:19
DobroDárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 14:26
Velkorysý dárce
111 Kč  •  1. 3. 2024 14:14
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 14:02
Velkorysý dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 13:57
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2024 13:51
Milý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 13:28
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 13:25
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 13:13
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 13:12
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 3. 2024 13:11
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  1. 3. 2024 13:02
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 12:55
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 12:39
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 12:39
DobroDárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 12:18
Ruelto Dance s.r.o.
5 000 Kč  •  1. 3. 2024 12:05
Užijte si lázně.
DobroDárce
111 Kč  •  1. 3. 2024 11:43
Štědrý dárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 11:43
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 11:40
Velkorysý dárce
500 Kč  •  1. 3. 2024 11:13
Milý dárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2024 11:10
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 11:02
Štědrý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 10:39
Štědrý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 10:39
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 10:36
Velkorysý dárce
250 Kč  •  1. 3. 2024 10:30
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 10:23
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 10:09
Laskavý dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 9:39
Velkorysý dárce
500 Kč  •  1. 3. 2024 9:34
Laskavý dárce
150 Kč  •  1. 3. 2024 9:32
Velkorysý dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 9:27
Štědrý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 9:23
Velkorysý dárce
80 Kč  •  1. 3. 2024 9:20
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  1. 3. 2024 9:16
Štědrý dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 9:01
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 8:48
Milý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 8:40
Štědrý dárce
500 Kč  •  1. 3. 2024 8:25
DobroDárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 8:13
DobroDárce
50 Kč  •  1. 3. 2024 8:08
Velkorysý dárce
50 Kč  •  1. 3. 2024 8:00
Milý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 7:54
DobroDárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 7:46
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 7:40
DobroDárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 7:35
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  1. 3. 2024 7:30
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 7:08
Velkorysý dárce
200 Kč  •  1. 3. 2024 7:04
Milý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 6:52
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 3. 2024 6:49
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 6:40
DobroDárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 6:31
Milý dárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2024 6:25
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 3. 2024 6:18
Milý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 6:15
Velkorysý dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 3:51
DobroDárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 3:50
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 3:48
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 1:23
DobroDárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 0:45
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  1. 3. 2024 0:26
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  1. 3. 2024 0:04
DobroDárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 23:54
Milý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 23:36
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 23:35
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  29. 2. 2024 23:26
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  29. 2. 2024 23:26
Laskavý dárce
250 Kč  •  29. 2. 2024 23:23
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 23:14
Dárce, který je pro každou dobrost
450 Kč  •  29. 2. 2024 23:14
DobroDárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 23:08
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  29. 2. 2024 23:04
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 23:00
Velkorysý dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 22:59
Milý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:57
Laskavý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:55
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 22:53
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:49
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:49
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:48
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:48
Milý dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 22:47
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:44
Antonín H.
125 Kč  •  29. 2. 2024 22:43
Přeji sílu Matýskovi i jeho mamince. ❤️
Milý dárce
30 Kč  •  29. 2. 2024 22:39
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  29. 2. 2024 22:37
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:37
Aneta
250 Kč  •  29. 2. 2024 22:36
Držím celé rodině palce, věřím Matýskovi, že se s osudem co nejvíc popere. Přeji mu jen to nejlepší ❤️
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 22:35
Laskavý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:26
DobroDárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 22:24
Laskavý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:23
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 22:22
Laskavý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:21
Dobrosrdečný dárce
90 Kč  •  29. 2. 2024 22:17
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:16
DobroDárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:14
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 22:14
Laskavý dárce
50 Kč  •  29. 2. 2024 22:13
DobroDárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 22:13
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 22:12
Laskavý dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:11
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:09
Milý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 22:09
Velkorysý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 22:09
Štědrý dárce
130 Kč  •  29. 2. 2024 22:05
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 22:05
Milý dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:03
Laskavý dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 22:02
Tereza B.
2 000 Kč  •  29. 2. 2024 22:02
Z celého srdce Vám přeju jen to nejlepší, ať se Matýsek zlepšuje jak jen je to možné a jste šťastní, jste bojovníci!
Velkorysý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 22:01
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 21:57
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 21:54
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  29. 2. 2024 21:48
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 21:46
S láskou 🫶🏽
Milý dárce
360 Kč  •  29. 2. 2024 20:58
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  29. 2. 2024 18:56
DobroDárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 18:47
DobroDárce
500 Kč  •  29. 2. 2024 17:32
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 15:56
Štědrý dárce
500 Kč  •  29. 2. 2024 14:48
D
100 Kč  •  29. 2. 2024 13:57
Kdybych mela vic, dam vic 🙏🏼. Drzte se ❤️
Laskavý dárce
50 Kč  •  29. 2. 2024 13:39
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  29. 2. 2024 13:24
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  29. 2. 2024 13:12
DobroDárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 11:31
Laskavý dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 11:21
Dárce, který je pro každou dobrost
1 234 Kč  •  29. 2. 2024 10:52
Milý dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 10:00
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  29. 2. 2024 9:59
Hanka
300 Kč  •  29. 2. 2024 9:12
Matýsku drž se
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 2. 2024 8:50
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 8:44
R.
200 Kč  •  29. 2. 2024 8:44
Hodně stěstí a sil!
Milý dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 8:37
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  29. 2. 2024 8:18
Velkorysý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 8:16
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 7:05
Tobi & Paja
3 500 Kč  •  29. 2. 2024 6:39
We are praying for your family. Love from Canada!
DobroDárce
100 Kč  •  28. 2. 2024 22:51
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  28. 2. 2024 21:33
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  28. 2. 2024 21:05
DobroDárce
100 Kč  •  28. 2. 2024 20:55
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  28. 2. 2024 18:51
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  28. 2. 2024 17:29
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 2. 2024 12:04
Milý dárce
300 Kč  •  28. 2. 2024 11:34
Milý dárce
500 Kč  •  28. 2. 2024 10:42
Laskavý dárce
300 Kč  •  28. 2. 2024 10:20
Laskavý dárce
200 Kč  •  28. 2. 2024 10:05
Štědrý dárce
300 Kč  •  28. 2. 2024 9:14
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 2. 2024 6:44
DobroDárce
300 Kč  •  28. 2. 2024 5:52
Milý dárce
500 Kč  •  27. 2. 2024 23:01
Milý dárce
600 Kč  •  27. 2. 2024 20:33
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 2. 2024 19:41
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 2. 2024 19:35
K.
257 Kč  •  27. 2. 2024 18:45
Hodně štěstí Matýsku.
Gravírování woras
1 900 Kč  •  26. 2. 2024 11:45
💪🏼💪🏼💪🏼
Lavare, s.r.o.
3 500 Kč  •  25. 2. 2024 9:09
Držíme palce!
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  24. 2. 2024 14:40
❤️❤️❤️
Tereza K.
1 000 Kč  •  21. 2. 2024 10:41
Myslím na vás. Držte se 🖤🖤
Matěj M.
1 000 Kč  •  16. 2. 2024 10:22
Andreo, přeji Matýskovi hodně zdraví, sil a energie.
Adéla F.
300 Kč  •  8. 2. 2024 9:00
Hodně zdraví ❤️
SPOLU rodinné pekařství
938 Kč  •  29. 1. 2024 18:38
DOBRODEN 29.1.2024
Děti z mateřské školy Petrklíč
4 713 Kč  •  22. 1. 2024 12:11
S dětmi za naší školky jsem uspořádali dobročinný prodej obrazů a děti pak vybraly i sbírky, na které vybrané penízky pošleme. Přejeme Matýskovi i celé rodině mnoho sil na další cestě životem!
Honza K.
1 000 Kč  •  20. 1. 2024 14:54
Přeji hodně sil Matýskovi
Jaroslav
300 Kč  •  17. 1. 2024 13:21
Není to moc, ale každá koruna se počítá, hodně štěstí k uzdravení
Terka Berka
1 000 Kč  •  17. 1. 2024 11:08
Škoda ze nemůžu poslat víc,snad i tato částka pomůže🙏
Kuba Pajkrt
600 Kč  •  15. 1. 2024 21:18
Přeji Matýskovi nejlepší možnou léčbu a plnohodnotný život s co nejméně obtížemi. S tvojí láskou a péčí Andy všechno zvládnete. Držím pěsti ✊️
Kristýna
500 Kč  •  15. 1. 2024 9:27
❤️
JK+KK
500 Kč  •  13. 1. 2024 10:57
Krásný chlapeček, který si zaslouží to nejlepší ♥️
Vendula O.
500 Kč  •  13. 1. 2024 0:01
Hodně štěstí!!
Ang
450 Kč  •  12. 1. 2024 23:29
Tak nádherný úsměv. Zvladni to všechno,Matýsku 💝
Natálie P.
500 Kč  •  12. 1. 2024 7:44
Jste velice krásná a statečná rodina ❤️ přeji mnoho zdraví a sil 🙏🏼
Napa
1 000 Kč  •  11. 1. 2024 15:51
Držíme palec 😉
Terka
336 Kč  •  11. 1. 2024 7:11
Držíme s Kiki palce,ať se Matýskovi daří
Štědrý dárce
100 Kč  •  10. 1. 2024 20:09
Sice je to jen 100 Kč ale doufám že aspoň malinko to pomůže. Přeji ať je na tom syn co nejlépe, jako maminka si tohle neumím představit
S radostí
222 Kč  •  10. 1. 2024 19:24
Všechno nejlepší k dnešním 2 narozeninám bojovníku!
Kikča
100 Kč  •  10. 1. 2024 19:00
Vše nej Matýsku
Markéta H.
300 Kč  •  8. 1. 2024 17:50
Držíme palečky
Klára
900 Kč  •  7. 1. 2024 22:50
Hodně síly statečné mamince a malému bojovníkovi
Filip
100 Kč  •  7. 1. 2024 18:54
Náš syn nakreslil pár obrázků a povídá že je chce prodat a penízky dát na charitu. Vybral Matýska, tak snad pomůže i ta troška.
petra
2 000 Kč  •  7. 1. 2024 12:45
Hodně štěstí !
Koza z Berouna
100 Kč  •  6. 1. 2024 16:25
Držím palce
Šárka
600 Kč  •  6. 1. 2024 16:13
Matýsku, držíme palce ❤️
Milý dárce
300 Kč  •  5. 1. 2024 23:04
🙏❤️
Veronika S.
500 Kč  •  5. 1. 2024 12:38
❤️❤️❤️
Petra
300 Kč  •  4. 1. 2024 21:48
Matýsku, malinko Tě znám ze školky, kam chodí Tvoje sestřička. To málo co jsem pro Tebe mohla udělat (přispět částkou) . Bojuj chlape. Paní učitelka Petra.
Katerina
1 000 Kč  •  4. 1. 2024 20:47
Ajo, moc se drz. Matysek i Ty jste velcí bojovníci!
Lenka
200 Kč  •  4. 1. 2024 18:11
Klára
300 Kč  •  4. 1. 2024 7:04
ať je ten život alespoň o kapku lehčí
Denisa H.
300 Kč  •  4. 1. 2024 1:18
Držím palce a přeji hodně síly
Kateřina N.
1 500 Kč  •  3. 1. 2024 22:00
Držím palce Matýsku <3
Milý dárce
100 Kč  •  3. 1. 2024 20:51
Držím palce
Anonymous 😇
1 000 Kč  •  3. 1. 2024 19:43
Ať pomůže 🙏🏻 každá kapka se počítá…
Soňa
1 000 Kč  •  3. 1. 2024 18:51
Držíme palce
;-)
1 000 Kč  •  3. 1. 2024 15:03
Držíme palce
Žabáček
20 000 Kč  •  3. 1. 2024 10:27
Jsme s Vámi 🐸❤️🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  2. 1. 2024 22:52
Ať se Matýskovi daří jak nejlépe to jde.
Michal a Lucka
1 000 Kč  •  2. 1. 2024 22:52
Přejeme hodně štěstí
Monika K.
600 Kč  •  2. 1. 2024 22:41
Ať Matýskovi penízky pomůžou ❤️
Michaela K.
1 000 Kč  •  2. 1. 2024 22:32
Moc vám držím palce a přeji mnoho sil a radosti!🤍
A.M
2 000 Kč  •  2. 1. 2024 20:21
Hodně stěšti... !!
Amulanga N.
1 000 Kč  •  2. 1. 2024 18:02
Ahoj Ajo, ať se Matýskovi daří.
Petra S.
8 000 Kč  •  2. 1. 2024 17:35
Áji, hodně štěstí. Myslím na Vás.
Marek S
1 000 Kč  •  2. 1. 2024 17:30
Ájo, držte se. Mnoho sil.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat