Úspěšně vybráno:

Pomohli jste ke koupi dronu pro ochranu zvířat

Vybráno 0 Kč 35 400 Kč
35 000 Kč
 -
15 dárců
Celkem se zapojilo
2 360 Kč
Průměrná výše daru
15 000 Kč
Nejvyšší dar
49 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste ke koupi dronu pro ochranu zvířat

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dej pac! z. s.
Datum přidání
12. 12. 2023
Poslední aktualita

7. 3. 2024 13:58

Poděkování všem dárcům

Ze srdce děkujeme všem dárcům, kteří podpořili naši sbírku na dron. 

Absolvovali jsme školení a nyní se učíme létat v terénu a sledovat naše psy, abychom získali cvik a mohli pak zvládat dohledávání psů uspaných narkotizační pistolí.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Rádi bychom Vám představili nový společný nápad dvou spolků na Vysočině – Spolku na ochranu přírody Pelhřimovska a Rodinného azylu pro opuštěné psy Dej pac! z. s.

Oba spolky pojí letitá spolupráce se zaměřením na zvířata, která jsou nějakým způsobem v nouzi – od volně žijících ohrožených druhů po opuštěné nebo týrané psy.

Jako pomocníka pro celou řadu záchranářských akcí bychom chtěli pořídit dron, který využijeme zejména:

– na umožnění kontroly a následné ochrany nepřístupných hnízdění specifických ohrožených druhů ptáků,

– dohledávání srnčat před senosečí,

– dohledání a odchyt zatoulaných plachých psů, 

– filmování zvířat pro vznikající dokumentární film do místní expozice přírody v Pelhřimově.

Více informací o našich organizacích najdete zde:

https://www.facebook.com/azyldejpac

https://www.azyldejpaczs.cz/

https://www.facebook.com/spolekproochranuprirodypelhrimovska/

Komu pomůžeme?

Pomůžeme celé řadě ohrožených volně žijících druhů zvířat a zatoulaným pejskům a jejich majitelům.

  1. Ornitologický monitoring a ochrana ptačích rodinek – každé jaro kontrolujeme hnízda ohrožených ptačích druhů. Leckdy stačí malá pomoc a je zachráněn nový život – přikrmení mláďat během přetrvávajících deštivých dnů, kdy staří mají slabý úlovek a mláďata jsou vyhladovělá; vracení předčasně vypadlých ptáčat do hnízd… Na druhou stranu kontroly představují určité vyrušení – proto se snažíme vše vychytat a tichý dron vidíme jako šetrnou alternativu. Jmenujme zejména specifické hnízdění jeřába popelavého nebo motáka pochopa ve vysokém rákosí, kdy přímá kontrola člověkem představuje vyšlapání pěšinky, která může přivábit lišku nebo jiného predátora. Ke kontrolám hnízd výrů na skalách nebo čápů na komínech jsou ke kontrolám zapotřebí lana a jištění a již jen příprava prodlužuje vyrušení. Obzvlášť ohrožená čejka chocholatá má holé hnízdo na poli a barva vajec dokonale splývá s hlínou. Objevit maličká hnědá vejce v širém lánu je spíš zázrak, protože rodiče se člověka bojí a ke hnízdu raději nelétají, aby jej neprozradili – dronu se bojí podstatně méně a hnízdo obsluhují. Vyhledané hnízdo lze pak snadno chránit před rozoráním označením a domluvou s hospodářem. V lokalitě navíc máme 6 párů orla mořského, jehož hnízda jsou vysoko v korunách stromů a žádný smrtelník tam nemá šanci nahlédnout, aniž by ptáky vyrušil a navíc sám nechtěl přijít k úrazu. Součástí kontrol je samozřejmě také sčítání pro monitoring ohrožených druhů.

Podívejte, jak jsme krmili vyhládlé výří mládě, které bojovalo o přežití: 

https://fb.watch/oFYQRawTtx/

  1. Hledání srnčat v lukách před posečením – dohledání srnčat dronem a spolupráce s místními zemědělci ušetří spoustu malých tragédií. Slisované kostřičky srnčat v balících sena a srna matka několik dnů bezmocně hledající své mládě…to je pohled, který bolí…
  2. Odchyt plachých psů – sledování – nadchla nás zkušenost kolegů z odchytové služby, kteří si nemohou vynachválit dron s přenosem na mobil jako pomocníka pro odchyt. Každý odchyt je jiný, někdy pejsek setrvává na stejném místě, často se však pohybuje a pomocí dronu jej lze sledovat, když zaběhne za roh, do terénu nebo za horizont a neztratí se tak spolu s šancí jej odchytit. Sledování dronem tak pomůže urychlit odchyt a sníží riziko např. srážky psího uprchlíka s autem. Někteří tuláci jsou tak plaší nebo vystresovaní, že prchají před člověkem už na vzdálenost 50 metrů. Často nás obce žádají o okamžitý odchyt psa v domnění, že přijedeme, střelíme jej narkotizační pistolí, pes ve vteřině usne a my jej naložíme a odvezeme. Tak snadné to bohužel není – uspání nastává nejdříve po několika minutách a mezitím by pes vylekaný střelou utekl neznámo kam, kde by usnul. Pokud by se pes pak zdárně probudil (v nekontrolované narkóze hrozí celá řada rizik), stejně by opět pokračoval v toulání.
  3. Pořízení dynamických záběrů zvířat a přírody pro vznikající film do expozice přírody v Pelhřimově – na Pelhřimovském náměstí máme nově otevřenou expozici přírody pro veřejnost, školy a školky. Kromě fotografií je zde k vidění celá řada trojrozměrných exponátů, hnízdečka, bobří okusy, vyřezávaní ptáci, v sezóně mohou návštěvníci ochutnat jedlé byliny, prohlédnout si kůru, dřevo v řezu, listy a plody známých a méně známých stromů vyskytujících se v okrese. Do expozice plánujeme projekci filmu o přírodních pokladech Pelhřimovska – o chráněných rostlinách, zvířatech a krajině a již skoro rok točíme a shromažďujeme materiál pro asi půlhodinový dokumentární film. Rozšíření možností filmování dronem je takřka nekonečné a ve srovnání s nekvalitními, převážně černobílými, snímky z fotopastí, umožní krásné nahlédnutí do říše přírody.

Zde nahlédnutí do naší expozice přírody: https://www.facebook.com/spolekproochranuprirodypelhrimovska/posts/367062795702786

Jak vyplývá z uvedených příkladů předpokládaného využití, navržené zařízení napomůže především účinnější ochraně přírody, která se stává v moderním světě stále více a více ohroženou. Současně pomůže usnadnit práci lidem starajícím se o naše domácí mazlíčky v nouzi.

V obou případech se jedná o přirozený doplněk celé řady pomůcek a vybavení, odpovídající technickému pokroku doby.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity pro nákup dronu typu DJI Mini 4 Pro Fly More Combo + DJI RC 2, který byl vytipován pro předpokládaná využití jako nejvhodnější. Jeho cena je v současné době 28 990 Kč s DPH. K tomu bude vhodné zakoupit dvouletý pojistný systém firmy DJI Care Refresh (Mini 4 Pro) 2letý plán – elektronická verze v ceně 3 499 Kč, rychlou paměťovou SD kartu v ceně cca 1 000.- Kč a sadu 6 ks ND-PL Filtrů pro DJI Mini 4 Pro v ceně 1 689 Kč. 

Cena celkem: 35 178 Kč

V případě, že by se podařilo vybrat vyšší částku, využijeme ji na přímou péči o zvířata.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

7. 3. 2024 13:58

Poděkování všem dárcům

Ze srdce děkujeme všem dárcům, kteří podpořili naši sbírku na dron. 

Absolvovali jsme školení a nyní se učíme létat v terénu a sledovat naše psy, abychom získali cvik a mohli pak zvládat dohledávání psů uspaných narkotizační pistolí.

30. 12. 2023 11:57

Jak vzniká dokumentární film pro expozici přírody v Pelhřimově

Vážení dárci :)

Jsme Vám moc a moc vděční za všechny dosavadní a zejména vánoční příspěvky!

Rádi bychom se pochlubili alespoň malými střípky z naší činnosti – průběžně už téměř rok natáčíme a shromažďujeme krátké filmy z přírody Pelhřimovska, z nichž plánujeme vytvořit asi půlhodinový dokumentární film, který by nepřetržitě běžel pro návštěvníky expozice přírody.

Jedna malá ukázka:

Jarní ptačí frmol v malé vesničce Častonín

https://www.youtube.com/watch?v=lO59clM4obI

https://youtu.be/lO59clM4obI?si=9gxDUFfGh7×RiNRX

Častonín je sice úplná pidivesnička asi 10 km od Pelhřimova, ale sídlí tady hned obě naše spřátelené organizace ;)

A fotografie z expozice přírody v měšťanském domě č. 17 na pelhřimovském náměstí:

Sezónní výstavka jarních květů stromů

Jarní ochutnávka jedlých bylin

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  5. 1. 2024 16:22
Laskavý dárce
6 000 Kč  •  5. 1. 2024 12:00
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  4. 1. 2024 3:13
Štědrý dárce
250 Kč  •  30. 12. 2023 11:11
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 12. 2023 13:06
Štědrý dárce
100 Kč  •  24. 12. 2023 22:02
DobroDárce
600 Kč  •  23. 12. 2023 12:46
Dobrosrdečný dárce
15 000 Kč  •  22. 12. 2023 14:10
Milý dárce
200 Kč  •  21. 12. 2023 16:03
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 12. 2023 9:40
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  19. 12. 2023 17:04
Štědrý dárce
600 Kč  •  19. 12. 2023 14:33
DobroDárce
10 000 Kč  •  19. 12. 2023 10:38
DobroDárce
500 Kč  •  17. 12. 2023 15:55
Laskavý dárce
200 Kč  •  14. 12. 2023 16:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat