Dobrovýzva ukončena:

Klenováci a jejich podpora

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
40 000 Kč
Klenováci a jejich podpora
2 dárci
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Klenováci a jejich podpora

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
40 000 Kč
Autor
Jirka Soukup
Datum přidání
19. 7. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Rádi bychom podpořili projekt pro našeho fanouška a podporovatele Fandu. Budeme rádi za každý příspěvek, který mu pomůže navštěvovat svoje oblíbená místa. Děkujeme Klenováci 


Představení sbírky

Chtěli bychom Vás požádat o pomoc pro našeho kamaráda Fandu. Fanda dlouhou dobu sám pořádal charitu pro těžce nemocného Kubíčka. Nyní však potřebuje drobnou pomoc i on sám.  Bohužel se Fandovi zhoršili jeho zdravotní problémy s pohybovým aparátem (artróza obou kolen, ztráta citu v dolní části levé nohy a v Motole čekají na jeho zavolání ohledně operace bederní páteře, kterou si zhuntoval během své profese kuchaře) a již není tak mobilní, jak by si představoval. Prosíme tedy o pomoc pro nákup elektrického skútru, který by Fandovi ulehčil pohyb po městě.

Komu pomůžeme?

Fanda je náš kamarád, dlouholetý příznivec a aktivní občan. Podílí se se na mnoho kulturních a sportovních aktivitách. Je však nejvíce známí jako Fanda „Víčko“. Proč „Víčko“? Fanda dlouhodobě pomáhá těžce nemocnému Kubíčkovi sběrem víček od PET lahví. Po celém městě rozmístil nádoby na jejich sběr. Pro Kubíčka vybírá peníze a pořádá např. bleší trhy, kde veškerý výtěžek věnuje právě Kubíčkovi. Podařilo se mu vybrat neuvěřitelně velkou sumu. Fanda skvěle propaguje místní sportovní kluby (fotbal, hokej, stolní tenis atd), ale i celé město. Fanda svojí laskavou, milou a optimistickou povahou nejen v našem oddíle, ale troufneme si tvrdit i v celém městě zažehl ohromnou chuť pomáhat. Proto bychom mu rádi alespoň částečně jeho dobrotu chtěli oplatit – dlužíme mu to za vše co pro nás dělá.

Moc děkujeme za jakýkoliv finanční dar všem hodným lidem. A těšíme se až nás Fanda přijede podpořit na novém elektrickém skútru.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na elektrický skútr. Díky skútru by se Fanda mohl mnohem snadněji pohybovat po městě, a i nadále se zúčastňovat všech aktivit, které má rád. A především těch, na kterých se podílel, podílí a snad ještě dlouho podílet bude. V případě, že by se vybralo peněz více, tak by byly použity na úhradu lázní pro Fandu.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Klenováci
500 Kč  •  19. 7. 2023 20:55
Děkujeme Fando za vše. 🎶🎶
DobroDárce
500 Kč  •  19. 7. 2023 20:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.