Pomozme archeologům pod palbou

Vybráno 0 Kč 56 065 Kč
200 000 Kč
18 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nadační fond pro Ukrajinu
Datum přidání
15. 8. 2023

Představení sbírky

Když Rusové vtrhli na Ukrajinu, archeologové ve městě Dnipro předali většinu vybavení vojákům. Věděli, že ti, kteří bojují za přítomnost a budoucnost, budou spacáky, karimatky, stany, polní vařiče i zaměřovací přístroje potřebovat víc než oni, kteří pečují o minulost. Na jejich město dopadají ruské rakety, spousta badatelů narukovala a do muzea se nechodí. Ale ukrajinská archeologie nezamrzla úlekem.

Komu pomůžeme?

Do muzea přicházejí vojáci a nosí artefakty, které na ně vypadávají při hloubení zákopů a protitankových příkopů i likvidaci minových polí. A tak archeologické týmy z Dnipra začaly jezdit za vojáky do terénu, aby zachránili aspoň to málo, co se dá. Dělají dál svoji práci, a přitom naslouchají práci děl a minometů.

Ano, je strašně moc věcí, které Ukrajina potřebuje určitě víc než pár archeologických pomůcek. Ale každý má právo na naději a víru, že jednou zase bude zase život normální. Z výtěžku této sbírky se nakoupí základní soubor věcí a nástrojů, které dniperským archeoložkám a archeologům usnadní pobyt a práci v terénu. Pomozme archeologům pod palbou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jsme v kontaktu s lidmi z archeologického oddělení muzea v Dnipru. Potřebují konkrétně tyto věci: 

Různé druhy stanů. Stoly, židle, lavice, skládací křesla (turistická). Optický nivelační přístroj s dobrým dosahem, skládací metr typ nivelační lať. Spací pytle a nafukovací karimatky. Polní sprchový kout. Turistické nádobí, kotlíky na trojnožce. Plynové vařiče/hořáky. Měkké plastové nádrže – polní lahve na pitnou vodu. Polní kempingový vařič. Batohy o objemu 30 litrů a 90 litrů. Kanystry na palivo o objemu 20 litrů. Síta. Nivelační latě. Svinovací pásma. Detektor kovů.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat