Sbírka ukončena:

Pomozte nám prosím naučit Maxíka chodit

Milník 1/1

Milí dárci, mockrát vám děkujeme, že pomáháte Maxmiliánkovi na jeho trnité cestě životem. Díky vám, se mu daří lépe 💙🤗

Vybráno 0 Kč 934 208 Kč
1 000 000 Kč
 -
1 019 dárců
Celkem se zapojilo
917 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
89 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte nám prosím naučit Maxíka chodit

Milník 1/1

Milí dárci, mockrát vám děkujeme, že pomáháte Maxmiliánkovi na jeho trnité cestě životem. Díky vám, se mu daří lépe 💙🤗

Vybráno 0 Kč 934 208 Kč
1 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Gabriela Čeryová
Datum přidání
4. 12. 2023
Poslední aktualita

28. 3. 2024 18:30

Zelený čtvrtek 🍀🪺

   Ahojte,dlouho jsme se neslyšeli. Přijde mi to nedávno, co sbírka skončila a ono už to bude měsíc.Přiznám se, že už mi to chybělo promluvit na vás všechny, kdo Maxíčkovi pomáháte, ale čas ubíhá hrozně rychle. Mezitím se mnohé událo.


   Dnes je zelený čtvrtek. Komu se zelení, tomu se nelení. My jsme také nelenili a vyřizovali jsme darovací smlouvu a potřebná potvrzení od lékařů, aby nám Donio mohlo vybrané prostředky poslat, a konečně jsme mohli rozjet kolotoč okolo zařizování potřebných pomůcek, jako jsou:

– zaměření a objednání vertikalizačního stojanu s rehabilitační židličkou,

– byli jsme po oční kontrole zařídit nové dioptrické brýlky, protože se díky očnímu cvičení snížily Maxíčkovi dioptrie.

-koupily jsme na doporučení první ortopedické botičky na cvičení, protože Maxíček už potřebuje trénovat stoj, aby zvládl využívat vertikalizační stojan naplno, až nám ho dovezou.

-objednali jsme Maxíčka na lázeňský pobyt, od něj si slibujeme hodně, protože si rodiče dětí po absolvování chválí pokroky. Tak doufám, že i na Maxíka to bude mít ohromný pozitivní vliv.

-absolvovali jsme Feldenkrais víkendovou intenzivku a naplánovali další dle našich časových možností. Na to se moc těším, protože mi přijde, že to Maxíka posunulo dál. Například dokáže zvednout ručičky už výš k hlavičce a začíná tolerovat dotek na tváři, aniž by se stáhl zpět do své spastické pozice.

– No a mezitím pokračujeme v našem klasickém režimu našlapaném rehabilitacemi, neurorehabilitacemi, hipoterapiemi a domácím cvičení někdy s pláčem, jindy s úsměvem. Maxíčka čeká v příštím měsíci velká ortopedická kontrola, kde mu budeme na míru pořizovat ortézy a speciální obleček, který bude podporovat rovnováhu mezi zádovými a břišními svaly, aby fungovaly souběžně. 


   Čeká nás toho spousta, ale díky vám už na to nejsme sami a za to vám nepřestaneme být vděční 🙏🏻💙
Kluci jsou zrovna oba opět nemocní, ale vy si doufám užijete následující Velikonoční svátky ve zdraví a pohodě. 🐣🐰🌷

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den, jsme rodiče dvou synů, Hugo má 3 roky a Maxík 1 rok.

 Mladší Maxmiliánek vlivem souhry celé řady nešťastných okolností (COVID, srdeční problémy, pasivita lékaře) prožil velmi nešťastný start do svého života, kdy  se mu v 37. týdnu bezproblémového těhotenství kvůli skryté spojce v srdíčku příliš zrychlil tep (označuje se jako supraventrikulární tachykardie). A takto bez jakýchkoliv známek problémů v maminčině bříšku běželo jeho srdíčko několik dní. Pak postupně začal organismus selhávat. Ve Fakultní nemocnici Ostrava zachránili Maxíkovi život okamžitým císařským řezem. Po porodu měl však celé tělíčko a orgány prosáklé tekutinou a vůbec nebylo jisté, zda to přežije, maminku k němu na JIP poprvé pustili až po nekonečně dlouhém týdnu.

   Najednou se nám svět otočit vzhůru nohama.  Ale protože je Maxík velký bojovník, začal se pomaličku krůček po krůčku uzdravovat. Po několika týdnech na dětské JIP se podařilo jeho stav stabilizovat a mohl jít poprvé domů za svou rodinou. Nebylo však jisté, jak je na tom jeho mozek.

   Na první pohled je Maxík šťastný a veselý chlapeček, trpí však velmi těžkou formou dětské mozkové obrny způsobenou nedostatkem kyslíku. Pro Maxíka to bude mít následky zcela jistě ve zpomaleném psychomotorickém vývoji a omezeném pohybu vlivem centrální tonusové poruchy (u Maxiho smíšená spastická quadroparéza – přílišné napětí svalů všech čtyř končetin), dále se přidávají problémy s prospíváním, microcefalie, srdeční vada, oční vada (strabismus, který regulujeme okluzní terapií a brýlemi) a stravovací potíže. S tím vším nyní Maxík aktivně bojuje, ale znamená to hodiny cvičení a speciální péče každý den. Péče o Maxíčka je velmi časově, psychicky a bohužel i finančně náročná. Proto jsme se po roce rozhodli požádat veřejně o pomoc, abychom i dále mohli poskytovat našemu malému synovi maximální možnou péči.

Komu pomůžeme?

   Maxík je velmi vnímavý a zvědavý. Rád poslouchá zpívání, říkanky a je rád, když si s ním bráška hraje. Miluje čtení pohádek před spaním, to se dokonce přestane kojit a sleduje obrázky v knížce a poslouchá, jak maminka čte. Když někdo zakucká, zasměje se tomu a napodobuje stejný zvuk. Vzrůstem však vypadá Maxi jako půlroční miminko, od svého narození přibral za rok pouhé 3 kg, ale snaží se komunikovat, spolupracuje u cvičení a rozumí, co po něm chceme. S tím vším se dá pracovat a Maxi má velkou šanci na normální život, ale je potřeba udělat maximum pro podporu jeho vývoje v prvních třech letech. Nebude se vyvíjet sám jako ostatní zdravé děti, které si v jeho věku užívají klidné kojenecké období s maminkou, zatímco náš Maxi leží na karimatce a 5× denně pilně maká :)

   Když se vám narodí dítě, změní vám to život. Nám se však narodilo druhé dítě nemocné a náš svět se tak stal kolotočem rehabilitací, cvičení a hospitalizací. Každý náš den od doby, kdy se nám Maxíček narodil, vypadá stejně, cvičíme každou volnou chvíli. Nejhorší je, že jsme se těšili, jak budeme jezdit na rodinné výlety a budeme trávit čas i se starším synem na hřišti a zatím je trávíme často spíš na chodbách nemocnice nebo v sanitce. A když už výjimečně vyrazíme na nějaký výlet, nesmíme se vzdalovat příliš od nemocnice, protože kdykoliv se může Maxíkovi spustit srdeční záchvat. Rychlou sanitku už bohužel důvěrně zná i jeho bráška Hugo, protože již několikrát musel přihlížet tomu , jak jeho brášku tato rychlá sanitka musela odvážet do nemocnice a on musel zůstat doma sám pouze s tatínkem a plyšovým panáčkem záchranáře, kterou od posádky sanitky dostal.

   Od 4 týdnů Maxíkova věku jsme na doporučení lékařů začali s rehabilitacemi pomocí Vojtovy metody a Bobath konceptu. Do toho jsme se potýkali s opakujícími se srdečními  záchvaty a volali průměrně jednou za 4 týdny záchrannou službu . Maxíkovo zotavování tak bylo komplikováno nutnými hospitalizacemi na dětské JIP ve Fakultní nemocnici v Ostravě, která se od října minulého roku stala naším druhým domovem. Sužovaly nás kombinace potíží dvou nejdůležitějších orgánů v těle. Týden před Vánocemi skončil Maxi opět na dětské JIP a v tu chvíli, jsme netušili, co je horší.

   Nyní se zdá být srdíčko zajištěno díky kombinací třech antiarytmik, které podáváme Maxíkovi i v noci. Do budoucna čeká Maxíka operace srdce, ale musí ještě pořádně vyrůst. S mozkem je to horší, ten není možné tak snadno opravit pomocí léků.

   Nikdo nám není schopen říct, kdy se Maxi posadí, kdy bude schopen lézt a zda bude někdy chodit. Jediné co může pomoct je cvičit, cvičit a cvičit. Nepolevit ani, když už síly nestačí, a hlavně věřit a doufat. My jsme to s Maxíkem nevzdali a děláme vše, co je v našich silách. Vidíme, že se naše dosavadní snaha vyplácí a věříme, že investování času a financí pomůže Maximu jednou natolik, že bude soběstačný.

   Už teď Maxi všechny neustále překvapuje svým vývojem. Podle prvních prognóz lékařů nebylo jisté, zda vůbec přežije, zda bude schopen jakéhokoliv pohybu, komunikace a hrozili, že pravděpodobně ani neuvidí. Ale Maxi se nevzdává, všechny tyto negativní prognózy překonal  a dělá nám svým pokrokem velkou radost.

   Maxíček se vyvíjí jen díky pravidelnosti cvičení a kombinaci terapií. Nyní pravidelně dojíždíme, nejen na pravidelné rehabilitace v nemocnici, ale také na soukromé neurorehabilitace, hipoterapie, osteodynamiku a Watsu terapie. To vše Maxíkovi ohromně pomáhá posouvat se ve vývoji a učit se novým věcem. Bohužel však nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou a jsou hodně finančně nákladné. Například jedna hodina neurorehabilitace vyjde na 1.200 Kč, a ty potřebuje Maxík minimálně tři týdně. Jen celkové náklady na roční rehabilitace bez pomůcek převyšují částku půl milionu korun. Navíc ani do budoucna nemohu počítat s návratem do mého zaměstnání, na které jsem se studiem na vysoké škole připravovala, protože se chci plně věnovat Maxíkovi a nezanedbat žádnou šanci pro zlepšení jeho stavu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vaše příspěvky použijeme na úhradu neurorehabilitací a hipoterapií, které pomáhají Maxíkovi nejvíce. Dále z nich budeme platit osteodynamiku a vodní terapie WATSU.

   Rádi bychom část sbírky použili na pořízení speciálního vertikalizačního stojanu zkombinovaného s jídelní židličkou, aby se Maxi mohl pohodlně najíst a naučit se stát bez zbytečného rizika vzniku dalších problémů, jako je skolióza. Také bychom Maxíkovi rádi pořídili přístroj na hlídání stavu jeho srdíčka, tzv. Smart Sock Owlet.

      Pokud by nám zbylo více peněz, rádi bychom absolvovali s Maxíkem intenzivní rehabilitační pobyt v Mirákl centru na Vysočině, které se zaměřuje především na terapie, které jsou ideální kombinací právě pro děti s obdobnými poruchami.

   Také bude potřeba zakoupit Maxíkovi speciální rehabilitační kočárek, který je hrazen pojišťovnou pouze z části, nebo na pořízení nosítka a rehabilitační autosedačky s abdukčními vložkami.

   Vedle toho by nám pomohla sbírka přispět na pohonné hmoty, protože téměř každý den vozíme Maxíka několik desítek kilometrů na vyšetření do nemocnice, na cvičení nebo na terapie.

   Pokud v průběhu Maxíkova raného vývoje nastane změna a bude potřebovat jinou než výše zmíněnou pomůcku, rehabilitaci nebo terapii, budou peníze použity na ně. Vaše příspěvky budou využity výhradně pro zkvalitnění Maxíkova života, například i na doplatky na předepsané doplňky, ale také i na volně prodejné preparáty.

Pomozte nám prosím podpořit Maxíka, aby jednou, třeba za pár let, mohli spolu s Hugem běhat po zahradě a hrát fotbal.

Mockrát všem za jakoukoliv finanční i psychickou podporu děkujeme za celou rodinu. 

Maminka Gabka, tatínek Andrej, bráška Hugo  a samozřejmě především Maxík💙

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

28. 3. 2024 18:30

Zelený čtvrtek 🍀🪺

   Ahojte,dlouho jsme se neslyšeli. Přijde mi to nedávno, co sbírka skončila a ono už to bude měsíc.Přiznám se, že už mi to chybělo promluvit na vás všechny, kdo Maxíčkovi pomáháte, ale čas ubíhá hrozně rychle. Mezitím se mnohé událo.


   Dnes je zelený čtvrtek. Komu se zelení, tomu se nelení. My jsme také nelenili a vyřizovali jsme darovací smlouvu a potřebná potvrzení od lékařů, aby nám Donio mohlo vybrané prostředky poslat, a konečně jsme mohli rozjet kolotoč okolo zařizování potřebných pomůcek, jako jsou:

– zaměření a objednání vertikalizačního stojanu s rehabilitační židličkou,

– byli jsme po oční kontrole zařídit nové dioptrické brýlky, protože se díky očnímu cvičení snížily Maxíčkovi dioptrie.

-koupily jsme na doporučení první ortopedické botičky na cvičení, protože Maxíček už potřebuje trénovat stoj, aby zvládl využívat vertikalizační stojan naplno, až nám ho dovezou.

-objednali jsme Maxíčka na lázeňský pobyt, od něj si slibujeme hodně, protože si rodiče dětí po absolvování chválí pokroky. Tak doufám, že i na Maxíka to bude mít ohromný pozitivní vliv.

-absolvovali jsme Feldenkrais víkendovou intenzivku a naplánovali další dle našich časových možností. Na to se moc těším, protože mi přijde, že to Maxíka posunulo dál. Například dokáže zvednout ručičky už výš k hlavičce a začíná tolerovat dotek na tváři, aniž by se stáhl zpět do své spastické pozice.

– No a mezitím pokračujeme v našem klasickém režimu našlapaném rehabilitacemi, neurorehabilitacemi, hipoterapiemi a domácím cvičení někdy s pláčem, jindy s úsměvem. Maxíčka čeká v příštím měsíci velká ortopedická kontrola, kde mu budeme na míru pořizovat ortézy a speciální obleček, který bude podporovat rovnováhu mezi zádovými a břišními svaly, aby fungovaly souběžně. 


   Čeká nás toho spousta, ale díky vám už na to nejsme sami a za to vám nepřestaneme být vděční 🙏🏻💙
Kluci jsou zrovna oba opět nemocní, ale vy si doufám užijete následující Velikonoční svátky ve zdraví a pohodě. 🐣🐰🌷

3. 3. 2024 8:57

Poděkování

   Ahojte milí dárci, bylo mým zvykem psát nedělní report, tak tady jeden další máte – sbírka byla včera ukončena.
    Nakonec se vám společnými silami podařilo vysbírat a darovat pro Maxíčka velmi pěkná částka 934.208 Kč od celkem 1019 dobrodárců. Velmi to pro nás znamená, protože se nyní můžeme soustředit jen na to, co je důležité pro Maxíčka, tedy na cvičení, vertikalizaci, uvolňování, oční trénink, srdíčko, krmení, atd. a nemusíme se už dál stresovat a přemýšlet nad tím, jak to budeme finančně zvládat. Je to pro naši rodinu opravdu velká pomoc.   Navíc díky vám se zlepšilo i moje psychické naladění. Často píšete, jak jsme skvělí, že to zvládáme,ale za zavřenými dveřmi to tak ne vždy bylo. Naštěstí můj muž Andrej i druhý syn Hugo jsou mi velkou oporou. Ale i tak jsem často cítila, že je toho na mě moc a to nemluvím o tlaku, který cítí určitě i oni. Ale to, že na mě tři měsíce působila euforie z toho, jak jste nám psali, ať vydržíme, jak nám držíte palce a dávali jste najevo, jak vám na nás a na Maxíkovi záleží, mě tak vyladilo do pohody, že je to až neuvěřitelné. Tohle je mnohem víc než peníze, protože tenhle nadhled mi snad už zůstane 💕
   Ještě jednou vám moc děkujeme a doufám, že vám už nelezly krkem moje neustálé příspěvky a výzvy na sdílení sbírky 🤗 Byli jste a jste úžasní a dobří lidé a já jsem mile překvapená, kolik dobrých lidí kolem nás žije. 
   Mějte se krásně a užívejte si každý den svého života, přejeme vám jen to nejlepší 🌷
 Zdraví vás maminka Gabka, Maxíček, tatínek Andrej a Hugo 👨‍👩‍👦‍👦💙

29. 2. 2024 2:30

Zavěrečná 💙

Ahoj naši milí dárci, 

toto je pravděpodobně poslední aktualita, protože sbírka zcela jistě za 2 dny končí a já nevím, jestli bude možné vkládat další aktuality i po jejím skončení. Ačkoliv bych vás ráda i nadále informovala o využití vašich štědrých příspěvků, za které nepřestaneme být vděční 🙏🏻😊 

Nicméně, kdo mě sleduje na instagramu nebo facebooku, uvidí jak se Maxmiliánkovi daří a jak pokračuje na své cestě životem vysázené trnitými růžemi.

Dostali jsme nabídku na absolvování intenzivního kurzu v Třinci pod vedením Michele Turner z USA. Cena tohoto intenzivního cvičení je 3000 USD. Tato nabídka bohužel přišla v době, kdy sbírka není ještě ukončena, takže jsme ji museli odmítnout, protože 70.000 Kč je opravdu hodně peněz. Navíc stávající zdravotní stav Maxíka bohužel nezaručuje, že by v době konání zrovna neonemocněl. Třeba to tedy vyjde někdy příště. Zatím ty peníze investujeme raději do neurorehabilitací v Pokroku, které sice taky nejsou levné (1200Kč/hodinu), ale Maxík to bude mít rozloženo do mnohem většího časového období.

Všem vám ještě jednou naposled moc děkujeme za veškerou pomoc se sbírkou, za vaši podporu, vaše příspěvky a milé zprávy, které jste nám posílali.

Děkujeme každému jednomu z vás, a že je vás téměř 1000 (možná se to ještě vyšplhá na těch 1000 dárců) 🤗

Jsme ohromeni z toho, kolik se vás podílelo a podílí na pomoci Maxíčkovi naučit se chodit a doufáme, že vás nezklameme 🙏🏻

Mějte se všichni krásně a važme si prosím každého dne, každé chvíle, kdy jsme zdraví, kdy můžeme být s našimi milovanými, zkrátka kdy je nám dobře 🌷

Pac a pusu zdraví Maxík 👣

24. 2. 2024 19:36

Překročení milníku

  Hola hola Maxík volá a oznamuje, že jsme se přehoupli přes velký milník a dokázali jste společnými silami překročit částku 900.000 Kč. Jste úžasní a my vám za to moc děkujeme. 

  Maxik po druhé vlně chřipky dnes opět zase začíná cvičit a já už se modlím za to, ať je tato nemoc už poslední a můžeme nerušeně cvičit. Kvůli téhle chřipce, bohužel Maxi nemohl absolvovat zmiňovanou intenzivku Baby Bobath kurz, kam si ho vybrali. Holt někdy si něco naplánujeme a nevyjde to. Ale to Maxíčka moc netíží a doma si spokojeně pokračuje v občasném otáčení na bříško, snad už to tentokrát dopiluje a osvojí si tuto novou dovednost. 

  Maxi, i když není zrovna nemocný, užívá pravidelně hned několik léků a doplňků stravy, pro podporu normálního fungování organismu, pro lepší imunitu, pro podporu lepšího fungování mozku nebo proti spasticitě, které nejsou hrazené zdravotním pojištěním, nebo se musí doplácet. Proto jsme požádali Donio, abychom mohli i tyto doplňky hradit z vašich příspěvků. Takže vám moc děkujeme i za to, že můžeme díky vám Maxíčkovi dopřát i tuto pěči.

   Děkujeme za Vaši podporu a posíláme pozdrav z Pokroku <3

20. 2. 2024 4:36

Demi-plié a otočka 💃

Milí dárci,

kdo mě zná, tak ví, že hrozně nerada nechávám věci nedotažené do konce a opravdu věřím, že společně doběhneme do cílové rovinky a ten milion pokoříme. Stačí od každého z vás, abyste darovali Maxíčkovi ještě 140 Kč. Vím, že už jste darovali mnoho a také spoustu času, ale mám pro vás jedno velké překvapení, které vás určitě potěší – Maxíček se začal sám otáčet na bříško 🤩. Ve svém snažení je vytrvalý, a tak věřím, že jednou ho budu honit po hřišti a nebudu ho moct chytit.

   Anu nevíte, jak je tahle nová dovednost pro mě povzbuzující, když vidím, že ty hodiny dřiny a slzy mají smysl. 👏

  Děkujeme, že jste stále s námi a podporujete Maxíka ;) 

12. 2. 2024 3:08

Držte prosím palečky 🙏🏻

Kdo zná Maxíka od narození, tak ví, že byl již dvakrát v životě vybrán jako model. 🥳 Poprvé při propagaci kojenecké značky LaTulia a podruhé pro podporu projektu Focení doma od paní fotografky Kristýny Urubové u nás v Bohumíně. Tentokrát nás oslovili z Dětského stacionáře v Ostravě Porubě, že si Maxíka vybrali jako modela do Baby Bobath kurzu. Bohužel poprvé nejsou důvod výběru Maxíčka jeho krásné dlouhé řasy a roztomilý úsměv, ale velmi ojediněle těžký klinický stav rozsáhlého poškození mozku. Takže jsme si vytáhli spíš „černého Petra“. Ale my jsme i tak rádi, že si při této příležitosti můžeme vyzkoušet Dětský stacionář při MNO a snad i pomoct dalším dětem formou osvěty. Tím, že si budou mít možnost fyzioterapeuti osahat práci i s takovýmito dětmi, nad kterými někteří už lámají hůl. 

Pro mě neskutečná podpora a motivace, když mě zkušený lékař, který vidí Maxíka, ocení, že při takto vážném zdravotním stavu a napětí svalů stále nemá zkrácení svalů a deformity. Takže vidím, že to pravidelné nekonečné cvičení a protahování má opravdu smysl.

Držte nám oběma prosím palečky, ať intenzivku, která bude probíhat každý den od tohoto úterý následující dva týdny, zvládneme. Momentálně poslední dva měsíce při jakémkoliv cvičení mimo domov Maxíček pláče. Snad je důvodem zvýšené plačtivosti růst všech čtyř stoliček najednou a přejde ho to. Nedivím se mu, taky bych byla nevrlá a ještě, kdyby mě nutili stále cvičit. Ale mě osobně by to pravidelné cvičení teď taky prospělo. Jen není čas a síla. Znáte to, klasika 😅

Cvičení zdar 🏋🏻‍♂️

  Mějte se krásně a dejte si na zdraví nějaké vitamínky, ať vás neskolí chřipka nebo jiný moribundus 🙈

Pa pa zdraví vás Maxíček 👶🏻 a jeho osobní „fyzioterapeutka“ 🤸

P.S.: přidávám odkaz na e-shop LaTulia, kdo chce vidět malého modela, když měl 5 týdnů 👣💙

https://www.latulia.cz/pro-deti/novorozenecky-set-mentolovy/

2. 2. 2024 19:23

Den D 🧡

Dobrý den naši milí dárci,

jaký jste měli dnes den vy?

Pro nás byl dnešní pátek velmi významný den za prvé proto, že jsme jeli s Maxíčkem na „výlet“ do 150 kilometrů vzdálené zubní kliniky, kde Maxíček musel podstoupit zákrok z důvodu opravy 4 zoubků, které se mu vlivem vysoké kazivosti polámaly 🦷. Měli jsme opravdu velké obavy, jak celý zákrok zvládne a zda to vydrží jeho srdíčko a nebudeme muset opět volat sanitku kvůli tachykardie. Naštěstí všechno dobře dopadlo a byl moc statečný. Teď už ho snad zoubky bolet nebudou. 

   Za druhé dnes byl den D, kdy měla skončit naše velká dobročinná sbírka. Nicméně díky vstřícnosti Donio, došlo k prodloužení sbírky o měsíc, aby mohlo být dosaženo cílové částky. Snad se nám to povede. Držte nám prosím palečky. 🙏🏻

   Další významnou zprávou, bylo rozhodnutí úřadů o Maxíkově zdravotním stavu. Kdy mu byl přiznán statut zdravotně postižené osoby v nejvyšším stupni ZTP/P. Vím, zní to hrozně, nemám to označení ráda a taky bych ráda, aby to tak nebylo. Ale tento dokument nám může do budoucna pomoct ulehčit strádání a komplikace, které nás v budoucnu čekají.

   Znova a znova moc děkujeme všem úžasným dárcům. V minulé aktualitě jsem hovořila o velkých darech. Tentokrát bych se chtěla zaměřit naopak na ty „drobnější“, ikdyž se zdráhám toto označení použít, protože pro Maxíka je každý dar velký zázrak lidského dobra. A i malé příspěvky slouží velkému cíli. Vždyť i Maxík podniká malé krůčky, které jej snad jednou dovedou k velkému cíli – naučit se chodit. 👣

Konec hlášení 😉

Mějte se krásně a užijte si pohodový víkend. 

 My budeme léčit rozbolavělé dásně po zákroku 🥴

29. 1. 2024 8:30

Pondělí 29. 1. 2024

Další obyčejně neobyčejné pondělí?

Ne, dnes je pondělí, kdy se podařilo překročit částku 700.000 Kč a částka roste dál. Kéž by i Maxík rostl a vyvíjel se pořád nahoru. Suma sumárum po 10 dnech nemoci je o 200 g lehčí, což ho posunulo zpět o 3 měsíce a ode dneška zase jedeme bomby 😉🤸‍♂️🏊‍♂️🏇🏋🏻‍♂️

Mějte krásné pondělí a DĚKUJEME 👌💋

28. 1. 2024 9:43

🤍Velké díky 🙏🏻🤍

Přejeme krásnou neděli naši milí dobrodárci, 

   Maxíček i Hugo už jsou konečně zdraví a tak máme od paní doktorky povoleno od zítra zase pomalu začít s naším obvyklým cvičením plánem 🏋🏻‍♂️🏇🏊‍♂️.

   Velmi si vážíme každého příspěvku a toho, že nám všichni pomáháte se šířením Maxíčkovy sbírky. Především bych ráda vyzdvihla VELKÉ DÍKY za dva zatím největší finanční dary, které svými částkami 40.000 Kč a 71.300 Kč velmi podpořily růst souhrnné výše sbírky. Bohužel ani u jednoho z těchto darů se nám nepodařilo zjistit, kdo tak velmi výrazně pomohl Maxíkovi. Přesto moc děkujeme Kateřině K. a tajnému dárcovi, že jsou tak štědří, dobrosrdeční a nepříznivý osud našeho malého Maxíka jim nebyl lhostejný 🤍🙏🏻

23. 1. 2024 5:55

Štěstí a zdraví si za peníze nekoupíš

Milí dárci, přátelé, kamarádi a rodino,

zdravíme vás s klukama z postele s teploměrem a čajem. Bohužel stále ještě po dlouhých 6 dnech vedeme boj se srážením vysokých horeček. Strachy radši ani nespím a hlídám oba naše poklady a už teď se děsím, jak bude dlouho Maxíkovi trvat než se po nemoci dostane zase tam, kam se postupně vypracoval a budeme moct navázat a pokračovat ve cvičení. 

Říká se, že za peníze si štěstí a zdraví nekoupíš, bohužel je to sice pravda, ale vaše příspěvky mnohdy darované s milým vzkazem jsem si teď znovu procházela a vrátila se tak do času předvánočního a znovu se dojímala. Jak často, se dokážete zastavit a uvědomit si krásu chvíle tady a teď nebo zavzpomínat na moment, který nebyl až tak dávno? Já se takto dokážu vrátit v čase často díky fotografiím, které často dělám a miluju to. Jenže to má i svá úskalí – můj mobil mi neustále hlásí nedostatek paměti :D

To jsem ale trochu odbočila od toho s čím jsem se s vámi chtěla podělit. Za peníze si sice zdraví nekoupíme, takže budeme muset počkat, až se paní chřipka sama rozhodne opustit náš milý domov a nezbývá než čekat. Já jsem si čekání zkrátila hraním s čísly. Kdo mě zná, ví, že už jako malá jsem si všelijak pohrávala s násobením, sčítáním atd. Prostě čísla jsou má vášeň a není až tak překvapení, že jsem se nakonec stala účetní. 

Přemýšlela jsem nad tím, zda je milník 650.000 Kč tím posledním, kterého se nám společně podaří dosáhnout, nebo je ještě šance na úspěch potkat se v cílové rovince s tím MILIÓNEM 🏆💰💸

Představte si, že kdyby každý den ode dneška do příštího pátku každý z nás poslal 60 korun, tak by tam ten milión Maxík měl. Zní to neuvěřitelně, že? V tom tkví síla skupiny a my děkujeme, že ať už bude konečná vybraná částka jakákoliv, tak že jste nás v tom nenechali samotné, protože bychom jen těžko mohli dál Maxíčkovi poskytovat takovou péči bez vás ❤️🙏🏻

Pac a pusu Maxi a jeho osobní účtovnička 😅

9. 1. 2024 7:51

Novoroční přání

   Dobrý den naši milí dárci,jak se máte v tomto novém roce?


   Maxíček začal nový rok pěkně zostra a chodí cvičit pěkně každý den. Třikrát týdně na neurorehabilitace do Ostravy a dvakrát týdně na ranč do Hlučína.   

   Venku mrzne až praští, tak jsme se z koňské haly přesunuli do vyhřátého bazénu v Delfínkovi a užili si další Watsu vodní terapii. Terapii pro celkové lepší účinky pro Maxíka jsem podstoupila i já – a to prostě miluji. Protože jako máma dvou malých dětí nemám prostor, čas a možnost, jak se zazdrojovat a bez toho jde těžko být veselá maminka plná energie. 

   Proto i vy zkuste myslet v každodenním shonu i na sebe a své potřeby. Vím, není to lehké, není čas, nebo nejsou peníze. O obojím vím moc dobře své, ale díky vaším příspěvkům už na to s Maxíčkem nejsme sami ❤️ Za to vám moc děkujeme a přejeme všem, aby se vám v tomto roce 2024 dařilo dobře a ještě líp :)

   Já osobně očekávám od tohoto roku mnohé a už teď se moc těším. Číslo 24 je mé oblíbené, pro mě konkrétně z mnoha důvodů a navíc Maxíček se znovu posunul v pochopení a reakci, a tak bude spolupráce s nim zase o krok lepší.


   Mimochodem víte, že toto úsloví „Mrzne, až praští“ pochází z Ruska, konkrétně ze Sibiře, která je známá velkými mrazy. Kde „praští“ rovná se praskání. Takže, když psí zpřežení začnou v zatáčce praskat v důsledku mrazu, říkají sibiřané, že mrzne až praští.  

   Chci vás vyzvat, pokud vás napadá nějaká možnost, šance jak Maxíčkovu sbírku ještě podpořit (sdílet mezi své přátelé, přeposlat mezi kolegy, oslovit spolupracující firmy, apod., udělejte to prosím teď. Už nám zbývá pouze 24 dní. Budeme vám moc vděční <3

 S pozdravem maminka Gabka 🌸

24. 12. 2023 13:38

Vánoční zázrak <3

Dobrý den přátelé :)

Zrovna dnes 24. 12. se stal vánoční zázrak a částka sbírky pro pomoc Maxíkovi se překlenula přes částku 500.000 Kč, za což vděčíme jen a jen vám, milým dárcům, kteří chtějí podpořit jednoho malého chlapečka – našeho Maxíčka v jeho boji :) 

   Podařilo se nám společnými silami dosáhnout velkého milníku a my jsme za to velmi vděční a přejeme vám klidné a pohodové prožití vánočních svátků a věříme, že se i nadále bude sbírce dařit tak krásně jako doposud. 

   Tip pro naše milé dárce: Mnozí z vás darovali částku 600 Kč, 800 Kč apod a pokud dorovnáte svůj dar do 31. 12. na částku 1.000 Kč, tak si jej snadno můžete odečíst od daňového základu. 

   Mějte se krásně a buďte zdraví a šťastní <3

S pozdravem rodina Čeryovi

20. 12. 2023 8:55

Otevření platební brány

Dobrý den naši milí dárci,

pokud jste včera večer byli venku určitě jste si všimli nádherného západu slunce. Maxík si ho užíval jak jinak než při cvičení na ranči pohledem z koňského hřbetu, nebo teda spíš z koňského zadku :)

  Hlavní důvod proč vám ale píšu je ten, že se mi dostala informace o opakovaném problému s otevřením platební brány, což některé z vás bohužel odradilo k finálnímu odeslání příspěvku Maxíčkovi.

   Proto vás chci poprosit, pokud se vám to stalo, že penízky neodešly nebo pokud se vám to do budoucna stane, neváhejte mě kontaktovat na emailu gabriela.ceryova@seznam.cz. Případně můžete poslat penízky na pomoc Maxíkovi přímo na můj účet číslo 9166959001/5500. 

   Moc vám děkujeme a přejeme Vám všem krásné a ničím nerušené Vánoce <3

16. 12. 2023 11:36

Velké DÍKY ❤️🙏🏻

Dobrý den, přejeme krásnou sobotu.

   Přinášíme report tohoto týdne. Maxík zotaven po nemoci z minulého týdne již jede na plné obrátky podle svého cvičebního režimu. Za to, že si mohl dopřát tento týden 2 hipošky, rehabky v Pokroku a jeste i osteodynamiku je vděčný hlavně vám a vašim příspěvkům a vaší pomoci šířit jeho příběh dál mezi další dobré duše, jako jste vy 🥰

  Každého příspěvku si opravdu neskonale vážíme, ale především bychom chtěli vyzdvihnout VELKÉ DÍKY dobrosrdečnému štědrému dárci, který v tomto týdnu poslal právě ve chvíli, kdy Maxi jel z koníků 🐎 unavený domů, neuvěřitelných 71. 300 Kč.

   Rádi bychom Vám poděkovali osobně, ale nevíme o koho se jedná, klidně se mi ozvěte do zprávy, pokud chcete❤️👏

10. 12. 2023 11:24

Druhá adventní neděle

O druhé adventní neděli, která letos připadá na 10. prosince, se zapaluje druhá svíčka, tzv. betlémská, reprezentující lásku a Ježíškovy jesličky. Darujte svým blízkým v čase adventu to nejcennější co máte, darujte jim svůj čas.

   Vy jste nám darovali nejen svůj čas při pomoci se šířením sbírky, ale rovněž se díky vám již podařilo vysbírat 170.000 korun, což je na začátek krásná částka. Sice ještě nestačí na vertikalizační stojan atd., ale již nyní si může Maxík užívat cvičení s pomocí rehabilitační polohovací sady Firefly Playpak, kterou jsme pořídili jako první z vámi vybraných peněz.

    Přejeme klidnou druhou adventní neděli všem a děkujeme, že nám i nadále budete pomáhat s šířením Maxíkova životního příbehu, protože jenom tak se nám může podařit vybrat cílovou částku. 

   Maxík je vám spolu s celou rodinou moc vděčný a posílá úsměv :) <3

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
600 Kč  •  2. 3. 2024 11:15
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 3. 2024 9:23
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  2. 3. 2024 6:40
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  1. 3. 2024 22:13
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 21:16
DobroDárce
2 000 Kč  •  1. 3. 2024 20:23
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 17:15
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 16:58
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 15:56
DobroDárce
600 Kč  •  1. 3. 2024 14:50
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  1. 3. 2024 14:28
Milý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2024 14:11
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 10:24
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2024 8:44
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 3. 2024 8:03
Štědrý dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 21:39
Laskavý dárce
600 Kč  •  29. 2. 2024 21:09
DobroDárce
100 Kč  •  29. 2. 2024 20:41
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  29. 2. 2024 20:36
Milý dárce
1 000 Kč  •  29. 2. 2024 19:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat