Sbírka ukončena:

Pomozte Tobíkovi na léčbu neurosenzorickou terapii ve Verheul centru v Ostravě

Vybráno 0 Kč 4 400 Kč
80 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 100 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte Tobíkovi na léčbu neurosenzorickou terapii ve Verheul centru v Ostravě

Vybráno 0 Kč 4 400 Kč
80 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anita Rabenseifner
Datum přidání
14. 2. 2024

Představení sbírky

Chtěla bych zažádat o příspěvek pro mého syna Tobiáše Milůcha na neurosenzorické terapie ve Verheul centru v Ostravě. Tato terapie propojuje různé druhy terapií na psychosenzomotorickém podkladě a tím umocńuje jejich účinek. Koncept SNOEZELEN-MSE je postaven na citlivě propojeném vztahu mezi účastníkem zkušeným doprovázejícím terapeutem a kontrolovaným prostředím, ve kterém je nabízeno velké množství stimulů. Od terapie očekáváme, že bude Tobík schopen se začlenit do běžného života a společnosti a bude lépe navazovat vztahy s ostatními dětmi a lidmi.

Komu pomůžeme?

První problém nastal, jak se narodil, měl oboustranné krvacení do mozku. Byl sledován na neurologii, musel nosit helmu, aby se nepraštil do hlavy. Musel chodit na cvičení „Vojtova metota“- museli jsme ji přerušit, protože ji velmi špatně snášel. Pak jsme našli „Bobath cvičení“ – tam zjistili, že má silnou mobilitu kloubu a začali ho tejpovat. Začal chodit v 18. měsících.

Do 3 let byl často nemocný a prodělal 2× operací krčních madlí ( poprvé malém vykrvácel  přes noc- trauma ), krátce na to musel jít na operaci nohy, kde skončil na jednotce intenzivní péče. Od té doby má velký strach z doktorů ( má syndrom bilého pláště). Problém se spaním, stále se mu vše vrací.

Během školkového období byl často nemocný, tak byl poslán na Alergologii, kde mu zjistili – má imunitu na spodní hranici. Moc do školky nechodil, často nemocen. A když tam šel , tak si chtěl hrát sám, nerad se zapojoval do společných her  – při nucení, tak tam nechtěl chodit. Jezdí do lázní z doprovodem, není schopen. Během té doby jsem zjistila, že není vše v pořádku a začal chodit k psychologovi a dostal se do péče pedago.  psycho.  poradny (PPP).

V roce 2020 – první den školy se moc těšil, ale došel ke třídě a vše se změnilo – měl velký blok a že tam nepůjde, odnesla jsem ho do třídy a posadit na židly. Nechtěl chodit do školy, chodil s brekem do školy i ze školy.  Střašně dlouho mu trvalo než si zvyknul. Proděla další specialní vyšetření, kde mu zjistili – smíšenou poruchu školní dovedností – dyslexie, dysgrafie i dysortografie a ADHD (F 90,0) a lehký autismus. Není schopen sám se seznámit, mluvit s cizími lidmi a nerad se zapojuje do her ve škole. Na vše ho musíme dlouho připravovat a nemá rád překvapení. Má svá pravidla, které normalní člověk nerozumí a nechápe. Ve škole má vlastní asistentku.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na neurosenzorickou terapii ve Verheul centru v Ostravě.

Tato terapie propojuje různé druhy terapií na psychosenzomotorickém podkladě a tím umocňuje jejich účiněk. Koncept SNOEZELEN-MSE je postaven na citlivě propojeném vztahu mezi účastníkem zkušeným doprovázejícím terapeutem a kontrolovaným prostředím, ve kterém je nabízeno velké množství stimulů. Od terapie očekáváme, že bude Tobík schopen se začlenit do běžného života a společnosti a bude lépe navzovat vztahy s ostatními dětmi a lidmi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 21:13
Miloslav P.
3 000 Kč  •  28. 3. 2024 1:08
Hodně štěstí bojovníku
Martin R.
300 Kč  •  8. 3. 2024 11:02
Držte se a věřte.
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 2. 2024 22:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat