Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Teouškovi postavit se na vlastní nohy

Vybráno 0 Kč 1 562 805 Kč
1 000 000 Kč
 -
2 003 dárců
Celkem se zapojilo
780 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Teouškovi postavit se na vlastní nohy

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zuzana Mimrová
Datum přidání
23. 10. 2023

Představení sbírky

Už skoro rok a půl je s námi na světě Teodor, věčně vysmátý a zvědavý chlapeček, který miluje muziku, plavání a zrovna teď ho ze všeho nejvíc pobaví, když se doma zapne kávovar. Na první pohled je to šťastné dítě, které si ale všechno, co dosud dokázalo, muselo tvrdě vybojovat. Má totiž těžkou formu dětské mozkové obrny – spastickou tetraparézu. Běžnou náplní každého Teouškova dne je proto už od narození pravidelné cvičení, rehabilitace, časté návštěvy u odborníků a spousta nejrůznějších terapií. Jen díky tomu se už teď dostal Teo tak daleko, jak to na začátku nikdo nečekal. Jenže téměř nic z toho, co mu nejvíc pomáhá, nehradí pojišťovna a nám rodičům už pomalu dochází finanční síly. Proto jsme se rozhodli vás poprosit o pomoc.  

Komu pomůžeme?

Byl pátek třináctého, když jsme vcházeli na běžnou ultrazvukovou kontrolu… a pak se najednou za hodinu a 19 minut se náš život otočil vzhůru nohama. Z neznámého důvodu přestala fungovat placenta a Teoušek byl tak odříznutý od přísunu živin a kyslíku. Život mu zachránil akutní císařský řez. Bohužel se to ale neobešlo bez komplikací a Teo utrpěl krvácení do mozku IV. stupně. Byl navíc těžký hypotrof, ve 32tt vážil pouhých 1410 gramů. Mnoho dalších týdnů proto strávil na JIP v Podolské porodnici. Jeho zotavování komplikoval hyperinzulinismus, což je velká kolísavost krevního cukru. Kvůli velmi častému měření hladiny inzulinu, při kterém vždy musí pacienta píchnout jehličkou do prstu, se nakonec stal  nejmenším pacientem, kterému byl aplikován diabetický senzor. 

Po jednom z mnoha ultrazvuků mozku, kterými Teo prošel, přišla hrozivá diagnóza – periventrikulární leukomalácie. Je to následek zakrvácení do mozku, po kterém zbylo Teouškovi v hlavičcce několik černých nefunkčních míst. „Nikdo vám nedokáže říct, jak vážné postižení vašeho syna čeká. Musíte se připravit i na to, že půjde o velmi vážnou formu mozkové obrny. Ale když budete poctivě cvičit, tak by nemusel jen ležet…“ říkali s velkou opatrností lékaři. O půl roku později se skutečně potvrdila těžká forma DMO – spastická tetraparéza, což je vážné postižení hybnosti všech čtyřech končetin. Opožděný psychomotorický vývoj je v tomto případě jistý, často se přidává mentální retardace, oční vady, logopedické a stravovací potíže a další postižení. Všechny svaly v těle spastika jsou ve zvýšeném napětí až v křeči bez možnosti uvolnit se. Jestli a jak se bude dítě hýbat, zda se bude alespoň plazit nebo ho vycvičíte třeba i k samostatnému sezení? A jestli bude chodit? To je absolutně v nedohlednu. Co vás skutečně čeká vám nikdo neřekne, nic se nedá předem odhadnout. Můžete jen cvičit, rehabilitovat a doufat…

Jenže my jsme se rozhodli to nevzdat. A proto už od první chvíle cvičíme s Teouškem poctivě 4× denně Vojtovu metodu, pod vedením fyzioterapeutky z Podolí. Pravidelnost je zásadní, vynechat ani jediné cvičení denně pro nás neexistuje, omlouvá jen Teova nemoc nebo lékařský zákrok. Ať je venku léto nebo zima, ať má máma chřipku nebo zánět šlach z cvičení, nic není dost velký důvod nevylézt čtyřikrát denně na cvičební stůl.  K tomu jezdíme pravidelně jednou týdně na individuální plavání, protože to Teovi pomáhá uvolňovat spastické (křečovité) svaly. Ergoterapie mu pomáhá s jemnější motorikou, učí nás, jak si s ním správně hrát, aby i hra ho rozvíjela a rehabilitovala. K uvolnění napětí v těle i psychice také velmi pomáhá kraniosakrální osteopatie, kam jezdíme jednou za měsíc. 

To co se ale ukázalo pro Teouškův vývoj jako úplně zásadní, je speciální metoda Petry Fridrichové, která kombinuje jógovou a kineziologickou terapii. K tomu byl Teovi už dvakrát aplikován neurologem botulotoxin do všech čtyřech končetin, což při jedné aplikaci dělá asi 24 injekcí. V kombinaci s Vojtovkou to má na Teouška doslova zázračný efekt… hlavou kroutí nejen jeho neurolog, ale i další odborníci. Zatímco na začátku února se Teo ještě nedokázal otočit sám na bříško a lékaři nás začínali připravovat na variantu, že nikdy sám chodit nebude, o 7 měsíců později ten malý rošťák leze a umí se dostat do vysokého kleku. Dokáže to, co by u šestnácti-měsíčního kvadruspastika asi nikdo nečekal. „Za svou čtyřicetiletou kariéru jsem viděl jen málo dětí s tak špatnou prognózou a tak dobrým výsledkem.“ řekl nám jeho neurolog. 

Jenže tenhle zázračný pokrok není zadarmo. Je vykoupený obrovskou dřinou jak Teouška, tak i celé jeho rodiny. A stále ještě nemáme vyhráno, protože je pořád ještě mnoho věcí a dovedností, které musí Teo zvládnout, aby si mohl hrát aspoň podobně, jako jiné děti. Stojí nás to nejen velké fyzické i psychické úsilí, ale i mnoho peněz, protože většinu z toho, co Teovi k porážení obrny pomáhá, nehradí pojišťovna. Roční výdaje za všechny nehrazené terapie, ubytování, cestování na rehabilitace a rehabilitační pomůcky převyšují částku půl milionu korun. Už teď víme, že od prvních Teouškových krůčků nás dělí ještě hodně času a cvičení a proto jsme se rozhodli požádat o pomoc na pokrytí nákladů na dva roky dopředu. Věříme totiž, že se nám ta dřina a investice vyplatí a že Teo bude jednou moct chodit po vlastních nohách a co víc, že to dotáhne až k úplné samostatnosti. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vaše příspěvky použijeme především na úhradu intenzivních jógových terapií, které Teovi pomáhají nejvíce. Dále z nich Teouškovi zaplatíme hipoterapii, kraniosakrální osteopatii, ergoterapii a individuální a skupinové plavání.

Vedle toho koupíme speciální rehabilitační kočárek a vertikalizační stojan, který Teovi pomáhá naučit se správně stát.

Chtěli bychom Teouškovi zaplatit konzultace aktivace psychomotorického vývoje a handlingu u Petry Fridrichové. Také  neurorehabilitační a rekonvalescenční pobyt. A v budoucnu také operaci Ulzibat.

Pokud by nám něco zbylo, zakoupili bychom si osobní automobil, který nám doporučila paní doktorka na cesty na rehabilitace a vyšetření, přispěli bychom si na cestovné a taky ubytování, které každý měsíc potřebujeme ve Žďáru nad Sázavou, kam jezdíme na intenzivní pohybové terapie a na podpoření jiné sbírky na Donio.

 Teo na ergoterapii

Teo na plavání 

Teo cvičí ve vertikalizačním stojanu

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  21. 12. 2023 16:05
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  21. 12. 2023 13:51
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 12. 2023 11:19
Martina Semeradova
600 Kč  •  21. 12. 2023 0:02
Zuzi, at se vam dari, co nejlepe, krasneho syna mate!
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 12. 2023 12:09
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  20. 12. 2023 11:10
Laskavý dárce
500 Kč  •  20. 12. 2023 9:28
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  20. 12. 2023 9:22
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 12. 2023 8:05
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 12. 2023 7:20
Milý dárce
500 Kč  •  20. 12. 2023 7:12
Kateřina S.
2 000 Kč  •  19. 12. 2023 21:38
Krásné Vánoce Zuzko a Teoušku!
Štědrý dárce
700 Kč  •  19. 12. 2023 11:48
Otmar & Markét
3 500 Kč  •  18. 12. 2023 19:42
Když jsme se naposledy potkali na koncertě Factorialu, byl s náma Teoušek taky. A i když ho neznáme osobně, přejeme mu to nejlepší. Držíme palce!
DobroDárce
3 000 Kč  •  18. 12. 2023 15:29
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 12. 2023 7:03
Petr
2 000 Kč  •  17. 12. 2023 20:38
Hodně sil!
DobroDárce
100 Kč  •  17. 12. 2023 18:53
Milý dárce
200 Kč  •  17. 12. 2023 18:27
Milý dárce
2 000 Kč  •  17. 12. 2023 16:00
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  17. 12. 2023 12:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat