Potraviny, hygiena, poplatky

Vybráno 0 Kč 800 Kč
15 000 Kč
12 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Žaneta Vršecká
Datum přidání
15. 1. 2024

Představení sbírky

Dobrý den. Jsme slušná 3 členná rodina. Manžel 42 let ,já 38 let a dcera Viktorie 17 let. Momentálně jsme se dostali do špatné situace. Manžel je na neschopence kvůli tomu, že dělá namáhavou práci. Dělá střihače plechů už 20 let a je to znát na jeho zdraví. Já jsem také nemocná a mám částečný invalidní důchod 😔. Momentálně nemáme potraviny, hygienu, drogerii, poplatky.

Komu pomůžeme?

Pomůže to hlavně dceři. Bohužel nevíme, zda-li nám vyjde na poplatky. Dcera navštěvuje střední školu, snaží se přivydělat brigádou. Má ráda focení, sport, hudbu, přírodu, tanec a zpěv.

Pomozte nám všem k tomu, aby jsme měli potraviny, hygienu a na poplatky. Bohužel nám sociálka nic nedá, jelikož je dluhy a exekuce nezajímají. Přišli jsme o bydlení a žijeme všichni tři v jedné místnosti. Budu moc vděčná všem za každou korunu. Je těžká doba a já se obávám, zda to vše budeme zvládat. Jde mi hlavně o dceru. Je na prvním místě v mém životě. Je to ten nejhezčí dar, který mám od Boha. Vikinka je milá, skoro dospělá žena a je vděčná za vše. Chci touto sbírkou udělat radost hlavně dceři ❤️ aby měla svačiny do školy,na autobusy a teplé jídlo a vodu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vše by se použilo na potraviny, poplatky,hygienu, drogerii. Hlavně co nejvíc pro dceru, aby byla šťastná. Pokud by se něco vybralo, tak hlavně na potraviny, hygienu, drogerii, poplatky a pak zbytek.Ze sociálky nic nebereme. Nemáme na nic nárok.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  17. 2. 2024 19:52
Štědrý dárce
500 Kč  •  8. 2. 2024 14:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
300 Kč  •  17. 2. 2024 19:52
Štědrý dárce
500 Kč  •  8. 2. 2024 14:27

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat