Projekt ukončen:

Převod testů a dotazníků pro ZŠ a SŠ do ukrajinštiny a ruštiny

Vybráno 0 Kč 20 400 Kč
80 000 Kč
 -
13 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 569 Kč
Průměrná výše příspěvku
5 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
92 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Převod testů a dotazníků pro ZŠ a SŠ do ukrajinštiny a ruštiny

Vybráno 0 Kč 20 400 Kč
80 000 Kč
Datum přidání
12. 4. 2022

Představení projektu

    V souvislosti s masivním přílivem utečenců z válkou postižené Ukrajiny a nezbytnou integrací ukrajinských dětí do našich základních a středních škol vznikla naléhavá potřeba přizpůsobit běžně používané evaluační nástroje (zejména srovnávací testy a dotazníky zaměřené na klima, vztahy, wellbeing ap.) jejich jazykové výbavě a životní zkušenosti. Proto jsme zahájili práce na převodu našich srovnávacích testů a dotazníků do ukrajinské a ruské mutace. (Pro část ukrajinských uprchlíků je mateřským jazykem ruština.)

     Vzhledem k charakteru našich evaluačních nástrojů se nejedná o prostý překlad do cizího jazyka, ale o podstatně náročnější převod zahrnující kromě jazykového překladu i nalezení odpovídajících ukrajinských reálií, geografického a historického kontextu a dalších parametrů. To vše při zachování maximální kompatibility s původními nástroji určenými pro většinovou dětskou populaci v našich školách.

     Na tyto práce, jejichž potřeba vznikla v podstatě ze dne na den, se nám bohužel nedaří alokovat dostatek prostředků běžným způsobem. Jsme soukromá organizace, která není nijak napojena na státní rozpočet a nepřijímá ani dotace z národních či evropských fondů. Dojednání jednorázové podpory ze strany státu např. formou grantu se vzhledem k akutní potřebě provední uvedených prací (dostupnost nejlépe už od září 2022) ukázala jako časově nerealizovatelné, a proto se snažíme vlastní soukromé prostředky doplnit sbírkou na Donio.cz .

Kdo za projektem stojí?

   Kalibro Projekt, s.r.o. je výzkumná organizace v oblasti vzdělávání, která již více než 25 let poskytuje zpětnou vazbu žákům a učitelům na základních a středních školách v ČR prostřednictvím srovnávacích testů a dotazníkových šeření. Zaměřujeme se předevšímna znalosti a dovednosti žáků ve všech oblastech vzdělávání, ale také na školní a třídní klima, na vztahy uvnitř škol i navenek, na kvalitu komunikace a další důležité parametry vzdělávání. Od roku 1995 jsme tyto služby poskytli více než 4 milionům žáků a desítkám tisíc učitelů na více než 3,5 tis. škol. (www.kalibro.cz)

Na co vybrané peníze použijeme?

     Vybrané prostředky použijeme zejména na jazykové překlady a obsahové převody srovnávacích testů a dotazníků do ukrajinštiny a ruštiny, resp. do ukrajinského kontextu. Dále na jejich revize rodilými mluvčími a následné pilotáže v terénu, přičemž se budeme snažit využít v maximální míře dovedností a zkušeností externích spolupracovníků z řad učitelů z Ukrajiny, kteří k nám v rámci uprchlické vlny přišli, případně zástupců dalších relevantních profesí,

    Evaluační nástroje v ukrajinské a ruské mutaci budeme následně nabízet zdarma, a to nejen základním a středním školám v rámci testování, které pro ně pravidelně organizujeme, ale i jednotlivým rodičům a žákům prostřednictvím našeho e-shopu určeného pro nákup testů k individuálnímu použití – např. v rámci přípravy na přijímací zkoušky (viz www.kalibro-shop.cz).

   Počítáme i s realizací speciálních dotazníkových šetření mezi učiteli a řediteli základních škol s cílem získat relevantní podklady k přesnějšímu zacílení podpůrných opatření pro integraci ukrajinských žáků v našich školách. Výstupy z těchto šetření budou k dispozici zdarma, a to jak pro státní správu ve školství, tak pro jednotlivé zřizovatele škol, ředitele a širokou veřejnost.

   V případě, že se prostřednictvím sbírky podaří nashromáždit větší než zamýšlený objem prostředků, využijeme ho k rozšíření spektra nabízených testů a dotazníkových šetření v ukrajinské a ruské mutaci, případně k realizaci dalších šetření na podporu integrace ukrajinských žáků.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
2 000 Kč  •  11. 7. 2022 17:14
Štědrý přispěvatel
3 000 Kč  •  7. 7. 2022 12:43
Laskavý přispěvatel
5 000 Kč  •  6. 7. 2022 20:18
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  2. 6. 2022 14:32
Štědrý přispěvatel
4 000 Kč  •  27. 4. 2022 9:50
Milý přispěvatel
500 Kč  •  21. 4. 2022 11:59
Štědrý přispěvatel
3 000 Kč  •  20. 4. 2022 8:31
Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  19. 4. 2022 12:30
Milý přispěvatel
500 Kč  •  13. 4. 2022 6:34
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  12. 4. 2022 17:53
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  12. 4. 2022 17:34
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  12. 4. 2022 17:12
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  12. 4. 2022 17:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu