Sbírka ukončena:

Vinograf vaří nemocnicím

Vybráno 0 Kč 1 900 Kč
od 3 dárců
Vinograf vaří nemocnicím
3 dárci
Celkem se zapojilo
633 Kč
Průměrná výše daru
1 100 Kč
Nejvyšší dar
25 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vinograf vaří nemocnicím

Vybráno 0 Kč 1 900 Kč
od 3 dárců
Tvůrce
Jan Horešovský
Datum přidání
12. 4. 2020

Aktualita ze čtvrtka 7. května 2020

Moc všem našim dárcům děkujeme za příspěvky, díky kterým jsme mohli uvařit obědy na jeden den pro nemocnici na Kladně a jejich COVID oddělení.

---

Milí dárci, sponzoři, donátoři, mecenáši a hlavně milí lidé, přispějte, prosím, do našeho humanitárního programu. Cílem je využít naše profesionální schopnosti, potenciál našich lidí, kteří zatím čekají doma bez práce, abychom naše kapacity vrhli tam, kde je to nejvíce třeba: do zdravotnictví. Zdravotníci se teď veškerými silami snaží uchránit nás všechny před fatálními důsledky koronavirové pandemie. Přitom všechno nasvědčuje tomu, že to nejhorší nás teprve čeká! 

Vinograf wine bars jsou dva vinné bary v centru Prahy. Vinograf Míšeňská je zaměřený na vína z České republiky, Vinograf Senovážné nabízí vína celého světa a skvělou vínu přátelskou gastronomii. V obou naleznete spoustu vín na skleničku a příjemný a znalý personál. Vzhledem k současné koronavirové situaci jsme se rozhodli pomoci potřebným.

Co děláme: Vaříme pro nemocnice a „kovidová oddělení″ a jídlo jim vozíme.  

Proč to děláme: Protože nemůžeme normálně pracovat a naši zdravotníci nás potřebují.

Co chceme: Poskytnout pomoc tam, kde je potřeba a vrátit se co nejdříve k normální gastroslužbě, kterou umíme.  

Kde vezmeme peníze: Od vás. Věříme, že na náš cíl přispějete a rádi „zabijete dvě mouchy jednou ranou″: podpoříte zdravotníky a pomůžete nám udržet náš tým, abychom se opět setkali v lepších časech u skvělého jídla a vína.  

Kam jídlo vozíme: Momentálně do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a do Oblastní nemocnice Kladno a průběžně zjišťujeme zájem dalších nemocnic, a to i těch vzdálenějších mimo centrum mediálního zájmu.  

Jak jsme na to přišli: Jeden náš host nám poslal pár tisíc korun s pokynem „pošlete do Vinohradské nemocnice něco, vždyť tam nemají ani pomeranč″. Vytvořili jsme tedy rychle potravinové balíčky a odvezli je zdravotníkům v první linii. 

Teprve tam jsme viděli realitu: Zcela vyčerpaní lidé celí zabalení do „igelitu″ s omezením pohybu a zákazem chodit z bezpečnostních důvodů i do nemocniční kantýny. Vděk v jejich očích rozhodl: Tohle teď chceme dělat!

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na uvaření obědů a večeří zdravotníkům a jejich distribuci, momentálně každý den vozíme 50 obědů do Vinohradské nemocnice a nemocnice na Kladně.

Články, odkazy:

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  20. 4. 2020 1:06
DobroDárce
500 Kč  •  19. 4. 2020 12:53
Štědrý dárce
1 100 Kč  •  14. 4. 2020 17:22

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám