Sbírka ukončena:

Ochranné štíty zdarma pro potřebné

Vybráno 0 Kč 1 970 Kč
od 6 dárců
Ochranné štíty zdarma pro potřebné
6 dárců
Celkem se zapojilo
328 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
299 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ochranné štíty zdarma pro potřebné

Vybráno 0 Kč 1 970 Kč
od 6 dárců
Tvůrce
Jakub Podivínský
Datum přidání
12. 4. 2020

Na své 3D tiskárně, CNC stroji a laserovém řezači vyrábím ochranné štíty z plexiskla pro ochranu proti COVID-19. Momentálně je tisknu a roznáším po okolí (pro prodavačky v obchodech, doktory, lékárnice..) na vlastní náklady, ale pomalu mi dochází materiál a vzhledem k tomu, že jsem dopravní pilot a máme nucené neplacené volno, jen tak se k dalšímu materiálu, strojům a dalším potřebám bez cizí pomoci nedostanu. 

Prosím moc o sdílení a jakoukoliv finanční nebo materiální pomoc, abych mohl v co nejkratší době dopomoci k ochranných prostředkům, co nejvíce lidem, kteří o ně mají zájem. 

Primárně chci vyrábět štíty pro zaměstnance veřejných služeb, kteří jsou vystaveni vyššímu počtu kontaktů s dalšími lidmi. Pro začátek budu osobně dodávat po okolí (okres Beroun a Praha) a když bude potřeba zaslat štíty do jiného kraje zašlu hromadně poštou. 

Takže čím dříve se peníze vyberou, tím dříve se může začít vyrábět. 

Můj vlastní návrh jsem dokončil nedávno a neustále pracuji na modifikacích a vylepšeních, které budu provádět v průběhu výroby, dokud nebude výrobek naprosto dokonalý. Stále pracuji na způsobu masové výroby, ale nyní se soustředím na započetí výroby a rozvozu štítů ještě, než se peníze vyberou (a budu doufat, že je potom dostanu zpětně). 

Věřím, že pomohu stovkám až tisícům lidí, než se situace v ČR uklidní do takové míry, že ochranné prostředky již nebudou potřeba. Štíty tisknu průběžně (jak materiál dovolí) a budu určitě rozesílat první várku během pár dní. Věřím, že to dopadne, jelikož si teď musíme všichni pomáhat jak jen to jde. 

Nemusíte se bát, že byste čekali na štíty měsíc, budu vyrábět dnem i nocí (s pomocí dalších dobrovolníků) a budeme posílat/rozvážet štíty dokud nám zase nedojdou peníze na materiál a benzín.

Kdo jsem?

Vystudovaný stavební Inženýr z ČVUT, který se při škole živil jako profesionální muzikant.  Hrál sem celý život na různé nástroje (dnes ovládám přes 20). Od 6ti let na klasickou kytaru a postupně na všechny možné strunné nástroje ať už v kapelách, orchestrech, sólově. V roce 2015 mi praskl vaz na CMC kloubu z velkého zatížení (8–10 hodin denně hra na housle) a tak jsem se po operaci plastiky vazu rozhodl, že se podívám po novém oboru, kterému se budu věnovat. Jelikož jsem kreativní člověk samotné létání mi nestačilo a začal jsem vyvíjet svůj vlastní simulátor Airbusu A350. Díly navrhuji a tisknu na 3D tiskárnách, řežu na CNC strojích nebo pálím laserem. 

Nyní však musí simulátor počkat a pustil jsem se do pomoci druhým. I když jsme byli donuceni si vzít v práci časově neomezené neplacené volno, tak když vidím že lidé trpí strachem ze současné situace, rád se přidám v lidem jako je Josef Průša a další, kteří se snaží v současné situaci nezištně pomáhat.

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Peníze budou použity na financování materiálu na výrobu ochranných štítů. Za 200 Kč vyrobím a dovezu 1 štít lidem, kteří ho nutně potřebují k ochraně svého zdraví. Největší část padne na náklady za dopravu (pohonné hmoty / česká pošta).

Primárně pro doktory, zdravotní sestry, hasiče, úředníky, kadeřnice, prodavačky v obchodech, pečovatelky, ošetřovatele a další potřebné profese.

Všem moc děkuji za případnou pomoc!

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 11. 2020 13:38
DobroDárce
300 Kč  •  28. 4. 2020 18:41
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  23. 4. 2020 13:23
DobroDárce
70 Kč  •  15. 4. 2020 23:21
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 4. 2020 10:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 4. 2020 18:58

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám