Vytvářejme spolu příležitosti pro lidi s hendikepem na Vysočině

Zakladatel
Coworkingové družstvo Spolu
Datum přidání
16. 1. 2023

Představení projektu

Místo, kde se lidé, kterým osud nepřipravil srovnatelné podmínky, připravují pro své další uplatnění, kde si upevňují pracovní návyky, získávají praxi. A také místo, kde se střetávají komunity, podnikatelé i třeba volnonožci. To je idea, kterou od roku 2019 rozvíjíme v Humpolci na Vysočině, a vy nám v tom můžete výrazně pomoci.

Na začátku bylo 6 nadšenců

Sociální podnik v Humpolci vznikl z iniciativy šesti místních nadšenců. Bez jakékoliv dotace či jiné podpory se vrhli po hlavě do budování myšlenky vytvořit v Humpolci místo, které bude dávat příležitost lidem, ohroženým svým znevýhodněním na trhu práce a současně tak vznikne prostor pro setkávání podnikatelů v prostředí příjemné kavárny s coworkingovým zázemím.

Po rekonstrukci prostor z vlastní kapsy zakladatelů a díky vstřícnosti firmy Profil Nábytek, a.s. jsme mohli v roce 2019 poprvé otevřít.

Později se nám dokonce podařilo získat několik dotací a díky tomu je nyní náš podnik plně vybaven novým moderním profesionálním vybavením pro provoz coworkingové kavárny, copy centra a bezobalového obchodu.

Práce pro osoby se zdravotním hendikepem

Ihned od začátku jsme se zaměřovali na integraci osob se zdravotním hendikepem do běžného života a za dosavadní dobu své existence jsme pomohli k osobnímu rozvoji cca dvanácti lidem.

Kromě toho pořádáme různé vzdělávací a společenské akce v našich prostorách v Humpolci, kde se odehrály již desítky akcí a snažíme se podporovat spolupráci místních subjektů a rozvoj místních komunit. Ne všechny aktivity pořádáme sami.

Snažíme se být jakýmsi katalyzátorem, křižovatkou, kde se střetávají lidé, aby si vzájemně předávali zkušenosti a energii napříč věkovými či profesními skupinami, aby se vzájemně obohacovali, abychom viděli, že každý máme co nabídnout.

V rámci našich aktivit jsme zaměřeni na všechny cílové skupiny, od malých dětí přes mládež a dospělé až na seniory. V našich prostorách tak probíhala výuka angličtiny pro děti, pro dospělé, předškolní příprava, přednášky na téma cestování, podnikání, energetiky, osobního rozvoje, školička IT pro seniory, hrátky s pamětí, setkávání podnikatelů, podíleli jsme se též na organizaci mezinárodní konference v Humpolci.

Překonáváme překážky 

Přesto jsme od roku 2019 začínali čtyřikrát prakticky vždy od začátku. Poprvé, když se necelý rok po startu ukázalo, že nemáme kapacitu a finanční zdroje na realizaci projektu v původně zamýšleném rozsahu a museli jsme původní myšlenku inovativního centra krajského významu výrazně zredukovat. Poté, když se začal velmi slibně rozvíjet provoz kavárny, přišly postupně tři covidové vlny, které nás pokaždé vrátily téměř na začátek.

Přes toto všechno neustále zaměstnáváme cca čtyři zaměstnance, kteří odvádí svou práci skvěle, přestože se potýkají se zdravotním handicapem. Poskytujeme jim kromě možnosti seberealizace a osvojování pracovních návyků i psychosociální poradenství.

Fungujeme jako integrační sociální podnik, což znamená, že zaměstnanci u nás nejsou na pořád, ale poté, co se trochu oťukají, získají nové pracovní dovednosti a větší sebevědomí, stává se, že následně přejdou k jinému zaměstnavateli. Toto nevnímáme jako negativní jev, ale jako součást naplňování našeho poslání. Byť to pro nás znamená zvýšené finanční náklady na zaškolování a péči o další nové zaměstnance.

Kdo za projektem stojí?

Za projektem stojí obyčejní občané původem z Vysočiny a jejich vlastní firmy. Nemáme za sebou žádný silný finanční kapitál a celý projekt je držen vírou, že má smysl, pomáhá konkrétním lidem v regionu a přináší do Humpolce služby, které by zde jinak nebyly. 

Celý projekt je od začátku koncipován jako otevřený s tím, že kdykoliv se může kdokoliv připojit. Proto jsme zvolili jako právní formu družstvo, které tento aspekt velmi dobře umožňuje.

V současné době máme 12 družstevníků s vkladem od 500 Kč do cca 1 mil. Kč. Největší podíl v družstvu má nyní jeden z prvních zakladatelů Vít Skála prostřednictvím své společnosti PTL, s.r.o., která je též sociálním podnikem a také zaměstnává osoby se zdravotním handicapem.

Příběh by nebyl úplný, kdybychom nezmínili, že přes jednoznačné pozitivní výsledky, jako je integrace osob se zdravotním handicapem do co nejplnohodnotnějšího života a rozšíření nabídky služeb v Humpolci, je uvedená činnost pro své zakladatele a nositele a někdy i pro zaměstnance velmi energeticky náročná. Máme za sebou i psychické vyhoření a řadu krizí.

Od loňského roku však projekt vede nový motivovaný tříčlenný tým, došlo k další obměně zaměstnanců a pro rok 2023 máme připravenu řadu novinek a nových aktivit.

Tato akce na donio.cz je jedním z prvků, který i díky vám přispěje k tomu, že se budeme moci plně věnovat novým rozvojovým aktivitám a trochu opadnou starosti o každodenní přežití.

Na co vybrané peníze použijeme?

Od samého projektu se potýkáme s nestabilním cash-flow. Byť se nám daří získávat velkou část příjmů z vlastní činnosti, máme pravidelné příspěvky na úhrady části mezd pracovníků z Úřadu práce, prakticky každý měsíc se potýkáme s proplácením mzdových a jiných nákladů.

Příspěvky od vás nám pomohou zbavit neustálého každoměsíčního stresu a zajistí potřebný „polštář“ pro pravidelnou úhradu běžných nákladů. Tím se nám uvolní ruce pro další rozvojové aktivity a nastartování nových služeb, které pak budou již tento nezbytný polštář generovat samy.

Děkujeme za Vaši podporu!

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Chci vás podpořit
Přispějte 20 Kč a více

Chci vás podpořit

Podpora ve výši 20 Kč, která se vám vrátí při návštěvě kavárny.

Odměna

Líbí se vám naše myšlenka a chcete projekt podpořit? Každá dvacetikoruna se počítá. Kromě finanční částky pro nás bude podpora i to, že v tom nejsme sami, že jsou i další lidé, kterým se myšlenka sociálního podniku líbí.

Za každých 20 Kč obdržíte slevový poukaz ve stejné výši, který můžete kdykoliv v roce 2022 uplatnit při úhradě jakéhokoliv zboží či služeb v Coworkingovém družstvu Spolu.

Rád chodím do kavárny
Přispějte 150 Kč a více

Rád chodím do kavárny

Podpora ve výši 150 Kč, která se vám vrátí při návštěvě kavárny.

Odměna

Předplaťte si svou útratu v kavárně na Hradské ulici v Humpolci a pomůžete nám tak stabilizovat naše cash-flow.

Za každých 150 Kč obdržíte slevový poukaz ve stejné výši, který můžete kdykoliv v roce 2023 uplatnit při úhradě jakéhokoliv zboží či služeb v Coworkingovém družstvu Spolu.

Využiju zasedačku v Humpolci
Přispějte 2 500 Kč a více

Využiju zasedačku v Humpolci

Zbývá 52/52

Předplaťte si využití naší zasedací místnosti až pro 20 osob. K dispozici notebook, projektor, internet.

Odměna Zbývá 52/52

Využijete nerušený prostor pro jednání v menší či větší skupině? Nebo byste jen rádi měli několik hodin nerušené práce a přitom ještě chcete podpořit dobrou myšlenku? Pak je tato odměna přímo pro vás. V Humpolci si navíc můžete k práci objednat dobrou kávu a něco dobrého k tomu.

Za uvedenou částku obdržíte poukaz, na jehož základě vám zarezervujeme zasedací místnost Coworkingového družstva Spolu v Humpolci na Hradské ulici buď na dopoledne nebo na odpoledne v den dle vašeho výběru. 

Využiju zasedačku v Jihlavě
Přispějte 2 500 Kč a více

Využiju zasedačku v Jihlavě

Zbývá 52/52

Předplaťte si využití zasedací místnosti v Jihlavě pro až 8 osob.

Odměna Zbývá 52/52

Využijete nerušený prostor pro jednání v menší či větší skupině? Nebo byste jen rádi měli několik hodin nerušené práce a přitom ještě chcete podpořit dobrou myšlenku? Pak je tato odměna přímo pro vás.

Za uvedenou částku obdržíte poukaz, na jehož základě vám zarezervujeme zasedací místnost Coworkingového družstva Spolu v Jihlavě buď na dopoledne nebo na odpoledne v den dle vašeho výběru. 

Celoroční podporovatel
Přispějte 5 000 Kč a více

Celoroční podporovatel

Zbývá 100/100

Za svou podporu můžete celoročně čerpat slevu na všechny naše služby.

Odměna Zbývá 100/100

Chtěli byste nás podpořit větší částkou a rádi byste naše služby využívali opakovaně? Pak využijete tuto odměnu na jejímž základě získáte pravidelnou slevu na každou vaši útratu v průběhu roku 2023. 

Získáte slevovou kartu, na jejímž základě získáte automaticky 25 % slevu na každou vaši útratu v Coworkingovém družstvu Spolu.

Jsem váš fanda
Přispějte 10 000 Kč a více

Jsem váš fanda

Zbývá 10/10

Za svou podporu získáte celoroční slevu na všechny naše služby a navíc můžete využít zasedací místnost.

Odměna Zbývá 10/10

Líbí se vám náš projekt a chcete nás podpořit větší částkou? Pak je tato odměna pro vás. Jako poděkování od nás obdržíte slevovou kartu a možnost využití zasedacích místností 4× do roka dle vlastního výběru.

Obdržíte od nás slevovou kartu, na jejímž základě získáte automaticky 25 % slevu z každé útraty v Coworkingovém družstvu Spolu. A navíc budete moci 4× za rok využít naši zasedací místnost ať už v Humpolci nebo v Jihlavě.

Obdivuji vás
Přispějte 50 000 Kč a více

Obdivuji vás

Zbývá 5/5

Jako poděkování za vaši podporu získáte takřka neomezenou možnost využití našich prostor.

Odměna Zbývá 5/5

Chcete nám pomoci zásadním způsobem? Pak pro vás máme tento druh odměny.

Získáte slevovou kartu a libovolný neomezený přístup do prostor coworkingového družstva Spolu. Současně vám zdarma vytvoříme účet v našem systému a díky tomu budete moci neomezeně využívat rychlý a stabilní internet v našich prostorách. 

Využití zasedací místnosti (ať už v Humpolci nebo v Jihlavě) je omezeno na 12 návštěv ročně.

Chci podpořit hendikepované zaměstnance
Přispějte 36 000 Kč a více

Chci podpořit hendikepované zaměstnance

Zbývá 5/5

Na nástěnce v kavárně uvedeme vaše jméno spojené se jménem zaměstnance, jehož mzdu jste se rozhodl/a dorovnávat.

Odměna Zbývá 5/5

Dotace z Úřadu práce nepokrývá celkové mzdové náklady zaměstnanců s hendikepem. To, že musíme část mezd dorovnávat z vlastních zdrojů, je jednou z výzev, kterým neustále čelíme.

Průměrná částka, kterou měsíčně hradíme z vlastních zdrojů na každého zaměstnance s hendikepem činí 3 tis. Kč, tj.  36 000,- Kč/rok. 

Jako podporovatele konkrétních zaměstnanců  Vás uvedeme na nástěnce v kavárně společně se jménem zaměstnance, jehož mzdu jste se rozhodl/a dorovnávat. Navíc od nás obdržíte celoroční slevový poukaz na naše služby.

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Chci vás podpořit
Přispějte 20 Kč a více

Chci vás podpořit

Podpora ve výši 20 Kč, která se vám vrátí při návštěvě kavárny.

Odměna

Líbí se vám naše myšlenka a chcete projekt podpořit? Každá dvacetikoruna se počítá. Kromě finanční částky pro nás bude podpora i to, že v tom nejsme sami, že jsou i další lidé, kterým se myšlenka sociálního podniku líbí.

Za každých 20 Kč obdržíte slevový poukaz ve stejné výši, který můžete kdykoliv v roce 2022 uplatnit při úhradě jakéhokoliv zboží či služeb v Coworkingovém družstvu Spolu.

Rád chodím do kavárny
Přispějte 150 Kč a více

Rád chodím do kavárny

Podpora ve výši 150 Kč, která se vám vrátí při návštěvě kavárny.

Odměna

Předplaťte si svou útratu v kavárně na Hradské ulici v Humpolci a pomůžete nám tak stabilizovat naše cash-flow.

Za každých 150 Kč obdržíte slevový poukaz ve stejné výši, který můžete kdykoliv v roce 2023 uplatnit při úhradě jakéhokoliv zboží či služeb v Coworkingovém družstvu Spolu.

Využiju zasedačku v Humpolci
Přispějte 2 500 Kč a více

Využiju zasedačku v Humpolci

Zbývá 52/52

Předplaťte si využití naší zasedací místnosti až pro 20 osob. K dispozici notebook, projektor, internet.

Odměna Zbývá 52/52

Využijete nerušený prostor pro jednání v menší či větší skupině? Nebo byste jen rádi měli několik hodin nerušené práce a přitom ještě chcete podpořit dobrou myšlenku? Pak je tato odměna přímo pro vás. V Humpolci si navíc můžete k práci objednat dobrou kávu a něco dobrého k tomu.

Za uvedenou částku obdržíte poukaz, na jehož základě vám zarezervujeme zasedací místnost Coworkingového družstva Spolu v Humpolci na Hradské ulici buď na dopoledne nebo na odpoledne v den dle vašeho výběru. 

Využiju zasedačku v Jihlavě
Přispějte 2 500 Kč a více

Využiju zasedačku v Jihlavě

Zbývá 52/52

Předplaťte si využití zasedací místnosti v Jihlavě pro až 8 osob.

Odměna Zbývá 52/52

Využijete nerušený prostor pro jednání v menší či větší skupině? Nebo byste jen rádi měli několik hodin nerušené práce a přitom ještě chcete podpořit dobrou myšlenku? Pak je tato odměna přímo pro vás.

Za uvedenou částku obdržíte poukaz, na jehož základě vám zarezervujeme zasedací místnost Coworkingového družstva Spolu v Jihlavě buď na dopoledne nebo na odpoledne v den dle vašeho výběru. 

Celoroční podporovatel
Přispějte 5 000 Kč a více

Celoroční podporovatel

Zbývá 100/100

Za svou podporu můžete celoročně čerpat slevu na všechny naše služby.

Odměna Zbývá 100/100

Chtěli byste nás podpořit větší částkou a rádi byste naše služby využívali opakovaně? Pak využijete tuto odměnu na jejímž základě získáte pravidelnou slevu na každou vaši útratu v průběhu roku 2023. 

Získáte slevovou kartu, na jejímž základě získáte automaticky 25 % slevu na každou vaši útratu v Coworkingovém družstvu Spolu.

Jsem váš fanda
Přispějte 10 000 Kč a více

Jsem váš fanda

Zbývá 10/10

Za svou podporu získáte celoroční slevu na všechny naše služby a navíc můžete využít zasedací místnost.

Odměna Zbývá 10/10

Líbí se vám náš projekt a chcete nás podpořit větší částkou? Pak je tato odměna pro vás. Jako poděkování od nás obdržíte slevovou kartu a možnost využití zasedacích místností 4× do roka dle vlastního výběru.

Obdržíte od nás slevovou kartu, na jejímž základě získáte automaticky 25 % slevu z každé útraty v Coworkingovém družstvu Spolu. A navíc budete moci 4× za rok využít naši zasedací místnost ať už v Humpolci nebo v Jihlavě.

Obdivuji vás
Přispějte 50 000 Kč a více

Obdivuji vás

Zbývá 5/5

Jako poděkování za vaši podporu získáte takřka neomezenou možnost využití našich prostor.

Odměna Zbývá 5/5

Chcete nám pomoci zásadním způsobem? Pak pro vás máme tento druh odměny.

Získáte slevovou kartu a libovolný neomezený přístup do prostor coworkingového družstva Spolu. Současně vám zdarma vytvoříme účet v našem systému a díky tomu budete moci neomezeně využívat rychlý a stabilní internet v našich prostorách. 

Využití zasedací místnosti (ať už v Humpolci nebo v Jihlavě) je omezeno na 12 návštěv ročně.

Chci podpořit hendikepované zaměstnance
Přispějte 36 000 Kč a více

Chci podpořit hendikepované zaměstnance

Zbývá 5/5

Na nástěnce v kavárně uvedeme vaše jméno spojené se jménem zaměstnance, jehož mzdu jste se rozhodl/a dorovnávat.

Odměna Zbývá 5/5

Dotace z Úřadu práce nepokrývá celkové mzdové náklady zaměstnanců s hendikepem. To, že musíme část mezd dorovnávat z vlastních zdrojů, je jednou z výzev, kterým neustále čelíme.

Průměrná částka, kterou měsíčně hradíme z vlastních zdrojů na každého zaměstnance s hendikepem činí 3 tis. Kč, tj.  36 000,- Kč/rok. 

Jako podporovatele konkrétních zaměstnanců  Vás uvedeme na nástěnce v kavárně společně se jménem zaměstnance, jehož mzdu jste se rozhodl/a dorovnávat. Navíc od nás obdržíte celoroční slevový poukaz na naše služby.