Přírodní kaple setkání

Vybráno 0 Kč 22 877 Kč
100 000 Kč
32 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
René Strouhal
Datum přidání
25. 2. 2023
Poslední aktualita

25. 3. 2023 8:08

ONLINE PRO VÁS

Milí přátelé, tento pracovní týden jsme pracovali mimo jiné na montáži ostrahy, aby kaple byla v bezpečí…, a zprovoznili jsme online prostředí. Jakmile budou nějaké akce, koncerty apod. a po vysvěcení i bohoslužby, můžete si vše sledovat i na dálku.
Níže máte k dispozici další link mediálních zpráv o kapli: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/drevena-kaple-panny-marie-bolestne-nesvalcice-stavba_2303250010_dno?fbclid=IwAR29IAJoiQzIiUUNS83d_o5MTZIZ_dqhj5-PqIeMWvLWxS1kBpCRfZTPNl8

Prosíme o vaši pomoc a velmi za to děkujeme! Bez vás to nezvládneme. Teď se tak nějak nedaří…

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Vážení,

V obci Nesvačilce na periférii Brna vzniká kaple Marie Panny Bolestné jako odpověď na touhy tamních obyčejných lidí od roku 1920, kdy za tím účelem založili spolek a začali si na svůj sen spořit na zřízenou vkladní knížku. Žel těžká následná období plány překazila. Ale nezlomila sny…

– Je architektonicky unikátní jako příspěvek regionu do duchovního a kulturního dědictví národa.

– Vyrůstá z přírody: vespod udusaná hlína, kámen veprostřed, nad tím ční dřevo s hrou světla v rotundovité stavbě.

– Pracovními postupy se jedná o návrat k středověkým řemeslům.

– Bude obohacena o meditativně – relaxačním park pro všechny.

– Vzniká s mediální pozorností a za podpory známých tváří jako např. Matěj Ruppert, Jan Přeučil, Dagmar Pecková, Vojtěch Bernatský, Petr Bende, prof. Petr Neužil.

– Je koncipována jako duchovní prostor, kulturní centrum pro všechny i místo charitativní pomoci všem potřebným.

Pomozte, prosím, dokončit tento projekt. Budeme šťastní, když vstoupíte do tohoto příběhu a pomůžete jej dokončit. Moc vám děkujeme!
www.kaplenesvacilka.cz (i s proklikem na fb stránky kaple)

Podrobněji popis:

Název díla: Kaple Panny Marie v Nesvačilce

Zastavená plocha: 150 m2

Užitná plocha: 147 m2

Výška objektu: 27,4 m

Cíl projektu bude umístěn v lokalitě: Nesvačilka

Investor: Římskokatolická farnost Moutnice

Architekt: MgA. Jan Říčný

Výtvarník: MgA. Dominik Fiala

Dominantou kaple je lamelová 17 m vysoká konstrukce z jedlového dřeva pospojovaná za pomoci dubových klínů. Středovou statiku zajišťuje 7 ručně tesaných trámů o průměru 70×50cm a 15 m dlouhých. Venkovní fasádu zdobí modřínové dřevo. Završena bude ocelovou 13 m věží. Přibude k ní ještě jabloňový sad a kamenná křížová cesta. Vejce ve střeše symbolizuje nový život, znovuzrození. Kříž v trámech vyjadřuje vykoupení a lásku Boha k člověku. Kámen soklu znamená těžký pozemský život. Je jako lidé: malí, velcí, pestré společenství… a práce s nimi dá zabrat. Okno uprostřed střechy je průstupem do nebe.

Komu pomůžeme?

Kaple bude sloužit nejen věřícím, kteří se doposud nemají kde scházet, ale také obyvatelům obce a regionu ke kulturnímu životu a k příjemným procházkám. Již během výstavby slouží místo výstavby kaple ke společenským účelům – poutě, koncerty, přednášky. Dále bude sloužit oblastní Charitě Hodonín jako centrum pomoci pro pomoc potřebným dětem v Českém Banátu v Rumunsku, v Domově pro matky s dětmi v Hodoníně a v dětských domovech.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

– instalace věže se zvonem, zvonovým mechanismem a křížem

– rozsvícení 55 oken v tubusu stavby a velkého osvětlení ve světlíku stropu

– dokončení a instalace rustikálního mobiliáře, jakými jsou oltář, ambon (pult), svatostánek, levice

– výroba a montáž 5 metrových dveří

– výroba varhan

– sad a parkové úpravy

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

25. 3. 2023 8:08

ONLINE PRO VÁS

Milí přátelé, tento pracovní týden jsme pracovali mimo jiné na montáži ostrahy, aby kaple byla v bezpečí…, a zprovoznili jsme online prostředí. Jakmile budou nějaké akce, koncerty apod. a po vysvěcení i bohoslužby, můžete si vše sledovat i na dálku.
Níže máte k dispozici další link mediálních zpráv o kapli: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/drevena-kaple-panny-marie-bolestne-nesvalcice-stavba_2303250010_dno?fbclid=IwAR29IAJoiQzIiUUNS83d_o5MTZIZ_dqhj5-PqIeMWvLWxS1kBpCRfZTPNl8

Prosíme o vaši pomoc a velmi za to děkujeme! Bez vás to nezvládneme. Teď se tak nějak nedaří…

22. 3. 2023 19:13

ČESKÝ ROZHLAS

Milí přátelé, niže v reportáží Českého rozhlasu máte souhrn toho, co všechno se v působivé přírodní kapli udělalo a na čem se pracuje. Prosíme o vaši pomoc a velmi za to děkujeme! Bez vás to nezvládneme.

https://brno.rozhlas.cz/oltar-z-udusane-hliny-okna-jako-slzy-dokonceni-unikatni-kaple-v-nesvacilce-miri-8955558

17. 3. 2023 21:04

VĚŽ & MEDIÁLNÍ REPORTÁŽE PRO VÁS

Pozinkovaná věž prochází povrchovou úpravou.Mimo jiné jsme pro vás točili reportáže.BĚHEM NEDĚLE 19. 3. NA RADIOŽURNÁLU, ČESKÉM ROZHLASU PLUS A ČESKÉM ROZHLASU BRNO A V ÚTERÝ 21. 3. V 19:25 HODIN NA TV NOE. ODKAZY NALEZNETE POTÉ I ZDE.

Fota zde: https://www.facebook.com/KapleNesvacilka/

15. 3. 2023 21:36

ELEKTRICKÝ VALČÍK

Elektrický valčík

/Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák/

„Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden
Elektrický proud
Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden
Elektrický proud
Střídavý, střídavý
Silný elektrický proud
Střídavý, střídavý
Zkrátka elektrický proud“

Elektrický proud nám tu pěkně plyne již nějaký čas. Jen se poslední dny podařilo rozsvítit 55 oken tubusu novostavby zajímavé kaple. Po instalaci věže s křížem a zvonem bude do dálky svítit i ona a ze stropu bude zářit velké světlo do interiéru.

Dokončovací práce, rustikální liturgický mobiliář, park pro vás dají ještě zabrat, ale jsme v cílové rovince. Jen je to náročné finančně a tak vám velmi děkujeme za každičkou maličkost: https://www.donio.cz/prirodni-kaple-setkani

10. 3. 2023 15:57

PROSÍME A DĚKUJEME

Milí přátelé, celý týden se poctivě dělá na kapli i na dílnách. Příští týden vám dodáme televizní reportáž. Plateb z transparentního účtu (můžete si sledovat všechny pohyby) přibývá a financování je těžké. Prosíme stále o vaši pomoc, které si velmi vážíme, a děkujeme!
Každému z vás hezký víkend!

7. 3. 2023 14:12

KRUCHTA

Milí přátelé, dodělalo se druhé schodiště na vysokou kruchtu. Tam se to bude ale zpívat…! :-) O koncerty v působivém místě už nyní projevuje zájem spousta umělců a sborů různých žánrů. Těšíme se, že vás  na některém z nich přivítáme! ;-)
Více na fb kaple.

6. 3. 2023 19:59

CESTUJÍCÍ KOLEM

Milí přátelé, kolem kaple po silnicích od Brna na jih a naopak projíždí denně stovky aut a tisíce lidí v autobusech. Stavba kaple je viditelná zdaleka a lidé jí vnímají jako zajímavý prvek krajiny.
Jedna paní, co takhle také denně cestuje do práce kolem ní, napsala na ní tuto báseň:

KAPLE

Úsvit jak tekuté zlato

rozplétá se nad kaplí.

Maria v ní možná pláče,

tiše, jak zraněné ptáče.

( Proto slunce hostí mráček.))

Je to Královna bolestná !

Tajemný plášť, žalem nasáklý,

je hebký, jako vonět k růžím.

Nikdy se jí nedotoužím !

Obejme znovu má ramena

k modlitbě jitřní schýlená ?

Když přidá slzu – mám jen bláto –

andělé nám ráje vysadí.

3. 3. 2023 18:06

SLUNCE V KAPLI

Milí přátelé, poslední dny bývají zčásti slunečné. V kapli to působí hru světla, které se stěhuje z místa na místa, jak se slunce posouvá. I tím je excelentní. Viz foto na Kaple Nesvačilka – Chapel in Nesvačilka, Czech Republic | Facebook

Přejeme vám hezký víkend a děkujeme za každičkou pomoc!

2. 3. 2023 19:35

ZINKOVÁNÍ

Milí přátelé, dnes byl věž odvezena z jihu Moravy na zinkování na Vysočinu. Těším se na výsledek i na vaši návštěvu!

1. 3. 2023 13:25

SVĚTOVÝ KARDIOLOG O SÍLE KAPLE

Prof. Petr Neužil je kardiolog uznávaný po celém světě, mimo jiné protože jako první udělal několik zákroků na srdci, které se pak začaly provádět i všude v zahraničí. Jak vám prozradí níže ve videu, v prostoru novostavby kaple vnímá obrovskou spirituální sílu.

To nás povzbuzuje a pracujeme dále na její realizaci. Děkujeme vám za každičkou pomoc! Vážíme si jí, neboť tento projekt je opravdu náročný. O to více jistě potěší mnoho jejích návštěvníků.

28. 2. 2023 18:30

DALŠÍ PRÁCE – TENTOKRÁT PŘÍMO V NOVOSTAVBĚ KAPLE

Milí přátelé, i dnes se pracovalo o sto šest, abychom vám co nejdříve mohli představit její finální podobu. Tentokrát se pracovalo na kůru. Je dvojpatrový a pořádně vysoký. A až tam budou instalovány varhany a budou z něho znít krásné tóny hudebních nástrojů a hlasy zpěváků, bude to v takovém prostoru opravdu velký zážitek. Děkujeme za vaší štědrost, bez ní by to nikdy nemohlo vzniknout!

27. 2. 2023 16:54

CO NOVÉHO NA DÍLNÁCH

Milí přátelé!
Spousta důležitých věcí, jak tomu bývá, se nám odhalí až později. Musí se dobře promyslet a udělat. Podobně vše důležité pro kapli nebylo hned vidět – základy, výrova tubusu z 1000 lamel, precizní izolační zajištění střechy nebo třeba topná tělesa v podlaze z udusané hlíny.
Nyní se vyrábí věž kaple, jejíž součástí je pozlacený kříž a zvon vyrobený v Itálii. Také se dokončily rustikální lavice do kněžiště kaple – jedná se o kombinaci prvků kamene a dřeva. Těšíme se, že se časem přijedete podívat a vše vám ukážeme!26. 2. 2023 16:27

POVZBUZENÍ – operní pěvkyně Dagmar Pecková

Milí přátelé! Dnes je neděle, dělníci zaslouženě odpočívají. Zítra vám přineseme novinky z toho, co se pro kapli dělá. Pro dnešní den ale máme pro vás několik hezkých slov operní pěvkyně paní Dagmar Peckové, fanynky díla přírodní kaple. Děkujeme!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2023 4:30
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  18. 3. 2023 21:14
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  16. 3. 2023 8:18
DobroDárce
100 Kč  •  15. 3. 2023 21:48
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 17:59
Darce
300 Kč  •  6. 3. 2023 12:26
R + L + M
500 Kč  •  5. 3. 2023 17:46
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  4. 3. 2023 11:48
DobroDárce
300 Kč  •  3. 3. 2023 23:46
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  3. 3. 2023 16:24
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  2. 3. 2023 23:48
Laskavý dárce
600 Kč  •  1. 3. 2023 15:53
Velkorysý dárce
300 Kč  •  28. 2. 2023 11:52
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  27. 2. 2023 14:39
Milý dárce
600 Kč  •  27. 2. 2023 13:29
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  27. 2. 2023 9:30
Milý dárce
77 Kč  •  26. 2. 2023 23:03
Velkorysý dárce
200 Kč  •  26. 2. 2023 19:35
Milý dárce
1 500 Kč  •  26. 2. 2023 13:12
DobroDárce
1 000 Kč  •  26. 2. 2023 12:48
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  25. 2. 2023 22:54
Velkorysý dárce
600 Kč  •  25. 2. 2023 21:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2023 4:30
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  18. 3. 2023 21:14
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  16. 3. 2023 8:18
DobroDárce
100 Kč  •  15. 3. 2023 21:48
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 17:59
Darce
300 Kč  •  6. 3. 2023 12:26
R + L + M
500 Kč  •  5. 3. 2023 17:46
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  4. 3. 2023 11:48

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám