Pro Adámkovy velké pokroky

Vybráno 0 Kč 55 055 Kč
od 15 dárců
46 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michaela Dvořáková
Datum přidání
11. 3. 2024
Poslední aktualita

14. 5. 2024 9:55

Adámek absolvoval ozdravný pobyt.Sbírka pokračuje.

Vážení, jsem ráda,že v minulých dvou týdnech Adam absolvoval ucelenou rehabilitaci,která nebyla hrazena zdravotní pojišťovnou. A tak ji mohl absolvovat i díky Vám a lidem,kteří jsou ochotni se podílet i finančně na naší cestě za úspěchem. Vzhledem k tomu,že to bylo nákladné pro nás nejen psychicky,ale i finančně,prosila jsem Donio o prodloužení sbírky a bylo mi vyhověno. Sbírka tak pokračuje. Děkuji všem za vaše příspěvky.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Vážení čtenáři, milí přátelé, známí i neznámí. Tato sbírka je založena pro Adámkovy velké pokroky. 

Je určena na podporu nelehkého startu úžasného kluka, jménem Adam, mého syna. Mého životního sluníčka, které se bohužel potýká s DMO -konkrétně má diparézu. To se projevuje tak, že není ve svém věku (4 roky) schopen chodit. 

V interiéru se Adam pohybuje po čtyřech,staví se u opory. V současnosti nacvičujeme chůzi s pomocí chodítka. Zatím ji není schopný zvládnout sám. Doufám,že i s vaší pomocí to můžeme změnit. 

Adámek je šikovný klučík. Žije s maminkou a o dva roky starším bratrem. V projevu je hravý a radostný. Má moc rád Tlapkovou patrolu. Velmi ho baví manipulační činnosti -vkládání kolíčků, stavění dupla. Kvůli postižení v rámci centrální nervové soustavy má však výrazné limity v oblasti udržení pozornosti a velmi snadno se unaví. 

Základní diagnóza se promítá nejen do motoriky,ale i do koncentrace a dorozumívacích schopností,především  řeči,kde je Adam také výrazně opožděn. 

Na všem se snažíme intenzivně pracovat. A to nejen doma. Adam byl již několikrát v Jánských lázních. Tam se vždy skvěle posunul.

Přetlak v oblasti poptávky po zdravotní péči pro děti s dětskou mozkovou obrnou a nedostatek kapacit,resp. nepřijímání nových pacientů, vytváří prostor pro soukromá zařízení. Ta jsou ochotna poskytnout potřebné zdravotní služby za úplatu bez zdravotních pojišťoven,tzn. tato zařízení obvykle nemají smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Adam tak za poslední dva roky absolvoval již i cykly na dalších pracovištích zaměřených na péči o děti s postiženým centrální nervové soustavy.

Právě tyto cykly,i když jsou účinné, jsou obecně hrazeny formou samoplatců, případně s pomocí sbírek a nadací. V našem případě je to totéž. Léčba dětí s DMO je náročná časově i finančně. Ne vždy je šance na vývoj – záleží na míře postižení.

Terapie, kterých se Adam účastní,  vycházející z poznatků, že opakovaným cvičením konkrétního pohybu lze dosáhnout vytvoření nového nervového okruhu a výrazně zlepšit senzomotorické funkce, které jsou narušeny například v důsledku DMO, úrazů mozku, apod. Velice důležité je, že naučené schopnosti zůstávají po skončení rehabilitace zachovány. 

Adam má,i podle predikcí lékařů, velkou šanci ke zlepšení, a to ve všech oblastech. Není vyloučeno, že v dospělosti povede takřka normální život.Je to však podmíněno předpokladem, že na daných věcech budeme intenzivně pracovat.K tomu jsou potřebné bohužel nemalé investice. A to nejen psychické či časové,ale i finanční

Komu pomůžeme?

Těhotenství s Adámkem bylo zcela neplánované a byla velkým překvapením i skutečnost, že čekáme dvojčátka.K jejich dvouletému bráškovi by tak přibili ještě dva kluci. A byla by to skvělá parta. Ale člověk míní a život mění. A tak jsem v jeden den oplakávala mé krásné miminko, s vědomím, že mohu přijít i o to druhé – o Adámka. To se však naštěstí nestalo, protože Adámek je velký bojovník. A má před sebou ještě dlouhou a nelehkou cestu. Plně věřím, že úspěšnou. Jako každá maminka bych mu ji velmi ráda trochu ulehčila.

Jedinou účinnou formou pomoci je pro Adama momentálně pravidelná intenzivní ambulantní rehabilitace a rehabilitační pobyty.Dané, kromě velkého úsilí, stojí i nemalé peníze. Snažím se, aby Adam mohl rehabilitovat co nejvíce. Řadu rehabilitací, které Adam pravidelně absolvuje,  zdravotní pojišťovny neproplácí nebo proplácí jen částečně. Intenzivní měsíc rehabilitace vyjde přitom na 50 – 100 tisíc podle počtu hodin i poskytovatele. Některé terapeutické cykly jsou i dražší,např. neurorehabilitační pobyt TheraSuit,kde  cyklus skládající se z dvou týdnů procedur stojí 72 000 Kč. Proto nesmíme tzv. usnout na vavřínech a rozjíždíme sbírku na další Adamovy kroky a pokroky.

Jménem svým i jménem syna děkujeme velice za jakoukoliv vaší podporu. Vážíme si toho velice. Slibuji, že všechny vaše příspěvky budou smysluplně a účelně využity k Adamově podpoře a jeho lepšímu zdraví.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance, které by se vybraly, budou využity především pro Adamův další rozvoj ,různé formy terapií, rehabilitací, které zdravotní pojišťovna nehradí či hradí jen částečně.

Jedná se především o intenzivní rehabilitaci – rehabilitační pobyty či (neuro)rehabilitační cykly. Kromě nezbytné intenzivní fyzioterapie, jsou pro Adama vhodné i další terapie vedoucí k rozvoji, jako je např. ergoterapie, vodoléčba, logopedie či snoozel apod. A rovněž bych ráda, pokud by sbírka pomohla financovat různé rehabilitační pomůcky, které jsou účinné či vhodné k podpoře Adamová rozvoje, ale jsou zároveň i velice drahé.  

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

14. 5. 2024 9:55

Adámek absolvoval ozdravný pobyt.Sbírka pokračuje.

Vážení, jsem ráda,že v minulých dvou týdnech Adam absolvoval ucelenou rehabilitaci,která nebyla hrazena zdravotní pojišťovnou. A tak ji mohl absolvovat i díky Vám a lidem,kteří jsou ochotni se podílet i finančně na naší cestě za úspěchem. Vzhledem k tomu,že to bylo nákladné pro nás nejen psychicky,ale i finančně,prosila jsem Donio o prodloužení sbírky a bylo mi vyhověno. Sbírka tak pokračuje. Děkuji všem za vaše příspěvky.

28. 3. 2024 20:32

Sbírka stále běží.Děkujeme za podporu.

Vážení,

přejeme vám klidné prožití velikonočních svátků. A ještě jednou děkujeme za vaši podporu,bez které bychom nemohli ujít ani krok. 

16. 3. 2024 11:54

Děkujeme za rady i první příspěvky

Dobré poledne,
děkuji velmi za podporu,cenné rady. A holkám z emimimo za podněty a milá slova. A samozřejmě prvním odvážlivcům i za finanční příspěvky. Někdy si zoufám z Adamovy situace, ale nevzdávám se a pokračujeme dále. Adam zkrátka chodit bude!

11. 3. 2024 16:44

Nová sbírka

Vážení známí ,váženi neznámí,
na podporu Adamova zdraví jsme dnes spustili novou sbírku. Za příspěvky ,písemné i finanční, velmi děkujeme. Budu ráda,pokud se Adam bude moc dále rozvíjet,co nejvíce to jen lze …. maminka Adama.  

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
2 000 Kč  •  14. 5. 2024 13:39
Štědrý dárce
50 000 Kč  •  12. 5. 2024 13:08
Marcela
1 000 Kč  •  28. 4. 2024 22:12
Adámku, pevně věřím, že jednou budeš krásně chodit i mluvit. Hodně štěstí!
Velkorysý dárce
50 Kč  •  18. 4. 2024 19:36
Marie
300 Kč  •  1. 4. 2024 11:13
❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  29. 3. 2024 14:35
Milý dárce
100 Kč  •  19. 3. 2024 7:58
Milý dárce
33 Kč  •  18. 3. 2024 20:45
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 3. 2024 18:01
Laskavý dárce
200 Kč  •  16. 3. 2024 19:25
Štědrý dárce
200 Kč  •  15. 3. 2024 20:51
DobroDárce
111 Kč  •  15. 3. 2024 11:03
Laskavý dárce
500 Kč  •  15. 3. 2024 11:03
A.
50 Kč  •  14. 3. 2024 22:33
Držím palce ❤️
Laskavý dárce
111 Kč  •  12. 3. 2024 16:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

A.
50 Kč  •  14. 3. 2024 22:33
Držím palce ❤️
Marcela
1 000 Kč  •  28. 4. 2024 22:12
Adámku, pevně věřím, že jednou budeš krásně chodit i mluvit. Hodně štěstí!
Marie
300 Kč  •  1. 4. 2024 11:13
❤️
Milý dárce
2 000 Kč  •  14. 5. 2024 13:39
Štědrý dárce
50 000 Kč  •  12. 5. 2024 13:08
Velkorysý dárce
50 Kč  •  18. 4. 2024 19:36
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  29. 3. 2024 14:35
Milý dárce
100 Kč  •  19. 3. 2024 7:58

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat