Sbírka ukončena:

Martínkovi s kombinovanými vadami

Vybráno 0 Kč 87 500 Kč
100 000 Kč
 -
138 dárců
Celkem se zapojilo
634 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
22 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Martínkovi s kombinovanými vadami

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Andrea Lazarová
Datum přidání
10. 4. 2024
Poslední aktualita

10. 5. 2024 15:12

První věci už chodí.

Příští týden si jedeme konečně pro sedačku 🥳

Z peněz co zbyly, jsme Martínkovi koupili věci které by ho měli uklidnit a pomoct mu se posunout dál. Ať už rehabilitačně nebo smyslově. Proto jsme mu pořídili tento rehabilitační pytel ve kterém poté i s zatežovou dekou může relaxovat. Martinkovi budeme dělat jeho vlastní místo kde bude sám a bude mít soukromí a tam se mu tyto pomůcky budou opravdu hodit. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Ahojte, jmenuji se Martínek a byť by moji rodiče byli šťastní, kdybych byl zdravý, tak jsem neměl tolik štěstí, abych byl jako ostatní děti. 

Sbírka bude použitá na věci, které by mi život měli ulehčit jako například autosedačka. Potřebuji speciální s 5ti bodovým pásem, abychom byli všichni v autě v bezpečí a aby mě jednou mohli vzít k moři jelikož hodně miluju vodu ale maminka s tatínkem ještě nenašli odvahu se mnou jet dál než do školky. Dále budou použité na další pomůcky, které by mě mohli víc rozvíjet abych třeba jednou mohl aspoň trochu zapadnout do normálního života, jak si přeje moje rodina a samozřejmě i já byť to moc nevnímám. 

Komu pomůžeme?

Abych se Vám milí dárci trochu představil. Jmenuji se Martínek a je mi 6let. Život se se mnou nemazlil už od malička. Když mi byli 3 měsíce dostal jsem epilepsii jako nežádoucí účinek po očkování. Moje rodina rychle zareagovala a nedala se odbýt a díky tomu jsem nyní bez záchvatů ale bohužel mě to poznamenalo. Přestal jsem se vyvíjet a tak maminka a tatínek začali se mnou navštěvovat rehabilitace po kterých jsem konečně v 11 měsících začal pérovat na kolinkách a v roce jsem se konečně po čtyřech i rozlezl. Co mé rodiče znepokojovalo nejvíc byly mé časté stavy agrese a to že jsem nemluvil a nerozuměl jsem co po mě kdo chce a neslyšel ani na jméno. Vzhledem k tomu, že maminka už měla zkušenosti a podezření začalo se vše řešit s neurologem a později i s dalšími lékaři. Za život jsem si prošel již spousty vyšetřeními ale rodiče jsou vždy se mnou a to mi hodně pomáhá i když maji co dělat jelikož při příchodu do čekárny začínám být agresivni a hodně bojuji, to same i doma. Je to velice namáhavé jelikož mají ještě další dvě děti. Ale oni se nevzdavají a každý den se mnou cvičí něco nového co mě ma posunout dál, ani to jim však nedávám zadarmo a hodně se vztekám a když se mi něco nelíbí nebo nechápu začínám si ubližovata když rodice neprijdou na to co me trapi ubližujii ostatnim. Když mi bylo 18 měsíců padla první diagnóza autismus v té době jsem ještě ani nechodil, to jsem začal až ve svých dvou letech ale nožky mě bolí ještě teď a tak rád jsem v kočárku nebo se nechávám tátou nosit. Vím,  že tohle ale nebude na dlouho, jelikož už teď jsem veliký a mám 130cm a 37kg což už se špatně nosí. Na procházky proto ani moc nechodíme byť se rodiče snaží nám ukázat svět moc to neoceňuji. 

Když mě maminka chtěla přihlásit do školky nikde mě nechtěli, jelikož jsem stále na plenkách a nedokážu vnímat a jsem agresivní a autoagresivní. Velmi mě mrzí když ubližuji svému bráškovi a rodičům ale oni vědí, že to nedělám schválně a snaží se mě utěšit, někdy se to ale nepodaří úplně a mezitím co mám svůj záchvat, tak ubližuji a rozbíjím věci. Teď ve svých 6 letech už mám diagnózy všechny a maminka může řešit veškeré potřebné kroky, proto aby mi pomohla ještě víc, jelikož doteď vše hradili a sháněli s tatínkem sami. Proto bych vás chtěl poprosit o pomoc pro mě a me rodiče. Teď už nechám aby vám o mě něco řekla maminka.

Diagnózy Martinka:

Dětský autismus 

Středně těžká mentální retardace

Vývojová dysfazie receptivni, expresivní 

Mírné eretismy, agresivita, autoagresivita

Sociální fobie 

Adhd 

Epilepsie

Martínek se velice boji lidi, proto je těžké s ním kamkoliv jít. Nemá rád hluk a hračky které hrají proto se snažíme i pro nejmladšího syna volit hračky, které jsou spíše dřevěné a nedráždí Martínka. Nosí protihluková sluchátka, aby zvládl aspoň procházky. Bez synů jsme nikdy nebyli sami. Martínek potřebuje péči 24/7 je neverbální a na plenkách. Nikdy nevíme, co zrovna vyvede. V této chvíli začal navštěvovat speciální školku kde nám hodně pomáhají a syn je tam velice rád za což jsme velice vděční. Doma musíme mít zamklé dveře a v oknech nemáme kliky jelikož nechápe nebezpečí a je schopný utéct nebo vyskočit z okna. To same kdyz jdeme ven tak by nejradeji skákal pod auta. Nechápe zimu a teplo proto musíme hlídat aby byl oblečený správně. Oblékáme a krmíme ho také my, to samé hygiena nemá rád když se umývá a na takové stříhání nehtů nás musí být víc aby jsme ho udrželi. Nezvládne sám vůbec nic. Hodně si ubližuje, takže další důvod, aby byl stále někdo u něj. Než jsme měli děti říkali jsme, že pro své děti chceme vše, to samé si říkáme i dnes jen je obtížné to splnit a moc nás to mrzí.

Přála bych si aby jsme jim mohli ukázat moře to bez speciální autosedačky, která by Martínka držela na místě není bohužel možné jelikož v autě je hodně agresivní a napadá za jízdy ostatní a obyčejný pás nesnese a rozepíná ho. Také je na klasickou sedačku už velký a 5 bodový pás je pouze do 15kg váhy, což Martínek již dlouho nesplňuje. 

Nikdy jsme o nic nežádali ale občas už sami nevíme kudy jít, abychom pomohli, jak našemu synovi, tak nám.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na pomůcky které by měli pomocí proti agresivitě a autoagresivitě která je i přes leky stále obrovská. Na nákup specialni autosedačky. Dále bude použitá na pomůcky které nám pomůžou s jeho obsluhou a pomůcky k výuce. Napriklad na zatěžovou deku ktera mu pomůže ho uklidnit a samozřejmě na zadržený systém/autosedačku.Pomůcky a lékaře, kteří by měli pomoci s posunem v rozvoji a také nám pomocí se posunout dál v životě jelikož jsme se ocitli v bodě, kdy nevíme kam dál a jak víc našemu synovi pomoci. Děkuji 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

10. 5. 2024 15:12

První věci už chodí.

Příští týden si jedeme konečně pro sedačku 🥳

Z peněz co zbyly, jsme Martínkovi koupili věci které by ho měli uklidnit a pomoct mu se posunout dál. Ať už rehabilitačně nebo smyslově. Proto jsme mu pořídili tento rehabilitační pytel ve kterém poté i s zatežovou dekou může relaxovat. Martinkovi budeme dělat jeho vlastní místo kde bude sám a bude mít soukromí a tam se mu tyto pomůcky budou opravdu hodit. 

3. 5. 2024 11:14

Děkujeme všem

Děkujeme, jsme již u konce sbírky,  ale taky na začátku našeho příběhu. Martínek i my všem děkujeme za každé sdílení, za každou jednu korunu kterou jste poslali ale také za váš čas a podporu. V příštích dnech, již můžeme objednat zadržný systém a těšit se až k nám přijede zaměstnanec firmy sedačku nainstalovat a Martínek bude moct bezpečně jezdit. Ještě nás čeká dlouhá cesta, v těchto dnech má Martínek nasazenou léčbu, která by mu měla pomoci od afektivnich záchvatů a agresi. Zatím se bohužel nedaří ale věříme, že se časem ustali a budeme se moct k moři podívat. Bude to naše nejdelší cesta a největší zážitek na který se velice těšíme. Určitě vám dáme všem vědět, jak se Martinkovi daří a jak se mu sedačka líbí. Děkujeme ještě jednou všem. 

15. 4. 2024 21:49

Děkujeme Vám všem

Nikdy jsme nevěřili, že to dotáhneme až sem. Když jsme se rozhodli pro sbírku, nečekali jsme, že něco vybereme a uvažovali jsme, jak  to udělat jinak. Opravdu nás to dojalo, kolik lidí při nás stojí a kolik se rozhodlo Martínkovi pomoct. Každé sdílení, každá zpráva, každý příspěvek má pro nás obrovskou cenu, nedokážete si představit jak moc velkou. Můžu s klidem říct, že jsme šťastní lidé, protože kolem sebe máme tak úžasné lidi jako jste vy. Děkujeme donio za to, že nám pomohla začít psát Martinkův příběh a Vám vsem dekujeme za to, že v něm pokračujete a pomáháte ho plnit.Protože to pro nás znamená víc než si dokážete představit. 

Děkujeme ještě jednou za to, že pomáháte Martínkovi růst. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
600 Kč  •  2. 5. 2024 9:51
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  1. 5. 2024 9:15
Marie T.
2 000 Kč  •  30. 4. 2024 11:34
Přejeme mnoho sil❤️
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  25. 4. 2024 15:19
Lucie O.
300 Kč  •  24. 4. 2024 22:14
Martínku drž se, máš skvělé rodiče, kteří jsou tu pro tebe ❤️
DobroDárce
300 Kč  •  24. 4. 2024 18:00
Martínek
119 Kč  •  24. 4. 2024 11:07
Dobrý D.
111 Kč  •  22. 4. 2024 23:46
Ať se zdraví, v co největší míře navrátí…
Milý dárce
300 Kč  •  22. 4. 2024 19:28
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 4. 2024 20:47
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 4. 2024 20:28
Laskavý dárce
1 800 Kč  •  21. 4. 2024 15:10
Michal 3. B
70 Kč  •  21. 4. 2024 4:02
Radim
150 Kč  •  21. 4. 2024 3:56
Hodně štěstí a zdraví!
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  20. 4. 2024 23:11
Laskavý dárce
2 500 Kč  •  20. 4. 2024 22:29
Velkorysý dárce
500 Kč  •  20. 4. 2024 14:06
Ivana K.
1 000 Kč  •  20. 4. 2024 11:03
Přeji hodně sil celé rodině
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  20. 4. 2024 9:34
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  19. 4. 2024 18:21
DobroDárce
500 Kč  •  19. 4. 2024 7:47
DobroDárce
180 Kč  •  19. 4. 2024 1:29
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  18. 4. 2024 22:49
Laskavý dárce
600 Kč  •  18. 4. 2024 22:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat