Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Samíkovi s autismem

Vybráno 0 Kč 18 100 Kč
15 600 Kč
 -
17 dárců
Celkem se zapojilo
1 065 Kč
Průměrná výše daru
3 500 Kč
Nejvyšší dar
30 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Samíkovi s autismem

Vybráno 0 Kč 18 100 Kč
15 600 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Eliška Křížová
Datum přidání
6. 2. 2023
Poslední aktualita

7. 3. 2023 10:32

Penízky vybrány

Ještě jednou všem mockrát děkujeme 😇.  Jste úžasní . Nečekala jsem že se tak rychle složíte na Samíkovi zuby. Už jsme dostali plno papírů na vyplnění od zubařky, tak nám to pomalu začíná a za 14 dní to malého čeká. Samík vám všem posílá pusinky. 

Děkujeme ❤️❤️❤️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Eliška ( 30 let ) a jsem maminkou syna Samuela ( 9 let ), který se narodil s dětským autismem. Bohužel k vůli tomu není jednoduché vyčistit mu pořádně a kvalitně zoubky. Potřeboval by je opravit, jelikož nejsou v dobrém stavu. 

Komu pomůžeme?

Když byl Samík malý, nemyslela jsem že by s ním bylo něco v nepořádku. To až okolo druhého roku, když jsem viděla že se nevyvíjí jak má. Porovnávala jsem to s jeho bráškou, který je o rok starší. Takže jsem si přesně pamatovala co v jakém věku dělal. Samík nemluvil, dělal zvláštní pohyby, stále tleskal, koukal hodně do prázdna a nevnímal co se kolem něj děje. Dětský lékař si myslel, že je pouze opožděný, ale mě to stejně nedalo a objednala jsem ho k dětské psycholožce. Tam jsem poprvé slyšela že je syn autista. Pak už se věkem jen vše zhoršovalo. Změny nálad, stereotypy , ubližování sám sobě, záchvaty atd.

Samík nemluví. Dokáže říct pár slůvek jako je pití, papu, ňam a e-e. Jinak se snaží komunikovat pomocí kartiček. Ne vždy ale dokáže ukázat co ho trápí a tak má velké záchvaty při kterých hodně křičí a ubližuje si.

Je hodně energický, miluje vodu, poslouchá rád znělky z reklam stále dokola a rád kreslí silnice.

Snažíme se s ním chodit na výlety, do bazénu, na houby, ale spíš vybíráme něco, kde není moc lidí a může hodně běhat. Není příjemné, když ho něco rozruší a všichni na vás zírají, nebo mají narážky na výchovu, že si pro něj přijde čert atd.. Stále dokola se snažíte vysvětlovat že nerozumí, že je autista a neumí mluvit. Je to někdy velmi náročné.

Chodí i do speciální školy, kde se ho snaží učit sebeobsluhy, komunikaci, čísla, písmenka.. a já mám tak alespoň pár hodin na nákup, úklid a odpočinek. Dlouho ale ve škole nevydrží a často je doma, protože večer špatně spí. 

Záchvaty ale nejsou to jediné co Samík nezvládá. Je to také hygiena . Musíme ho hlídat při potřebě na wc, umývat ho a čistit mu zuby. A s tím máme trochu problém. Nemá rád čištění zubů. Musím mu držet jednou rukou hlavičku a druhou rychle čistit jak jen to jde, aby zuby byly alespoň trochu čisté.

Když mu bylo 5 let, začali se mu kazit některé zuby . Proto zubař doporučil jejich odstranění v nemocnici pod celkovou anestezii kvůli nespolupráci, kde je ale dlouhá čekací doba. Až po roce mu byla udělána sanace chrupu v celkové anestezii. 

Nyní potřebuje Samík opravu zubů, které jsou stálé a potřebují udělat co nejdříve. Byli jsme u paní zubařky kvůli velkým bolestem co měl a jelikož jsme neměli peníze na opravu zubu v CA, tak jsme ho všichni museli držet a zub musel jít ven. Nebylo to nic hezkého ani snadného, ale bylo po bolesti. Dostali jsme termín u zubaře na březen, aby se Samíkovi tato situace neopakovala u ostatních zubů kde má díry a mohli je opravit, než ho začnou bolet. 

Musíme vše financovat sami. Protože se nenechá ošetřit, musíme zaplatit celkovou anestezii a materiál. Proto jsme se s mužem ( Michal 32 let ) rozhodli zkusit vyprat peníze pro Samíka touto cestou. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na zaplacení celkové anestezie a materiálu za účelem opravy stálých zubů. Díky tomu nebudou Samíka bolet zuby a budou je moc zachránit.

Pokud by se vybralo více peněz, použili by jsme je pro Samíka na oxygenoterapie  – terapie kyslíkem, která přispívá ke zlepšení spánku, zvyšuje soustředěnost, pozornost, snižuje agresivitu a má další pozitivní účinky pro lidi s autismem. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

7. 3. 2023 10:32

Penízky vybrány

Ještě jednou všem mockrát děkujeme 😇.  Jste úžasní . Nečekala jsem že se tak rychle složíte na Samíkovi zuby. Už jsme dostali plno papírů na vyplnění od zubařky, tak nám to pomalu začíná a za 14 dní to malého čeká. Samík vám všem posílá pusinky. 

Děkujeme ❤️❤️❤️

16. 2. 2023 9:18

Sbírka na zuby pro Samíka

Děkujeme :-)

Jsem mile překvapená, jak rychle jste nám dokázali pomoct.

Samík má termín 21. 3. Mám z toho trochu strach, protože když byl naposledy pod narkózou a probudil se, měl tak velký záchvat, že ho museli přivázat k posteli. Doufám že tentokrát to bude lepší. 

Celá rodina moc děkujeme. Jste úžasní  🙏💗 💗💗

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  26. 2. 2023 19:48
Jendumil
2 000 Kč  •  16. 2. 2023 0:04
At se daří
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  15. 2. 2023 17:22
Štědrý dárce
600 Kč  •  9. 2. 2023 18:58
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 2. 2023 14:05
Velkorysý dárce
100 Kč  •  8. 2. 2023 13:24
Velkorysý dárce
100 Kč  •  7. 2. 2023 22:23
Jenda
2 000 Kč  •  7. 2. 2023 19:03
Snad to pomůže :) !!!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  7. 2. 2023 16:33
Milý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 8:40
Štěpán Binko
3 500 Kč  •  7. 2. 2023 8:36
Držíme palce a Samíkovi přejeme celá rodina, aby ho už zuby nebolely!
Daniel Vachulka
300 Kč  •  7. 2. 2023 1:17
Kamaráde, cokoliv by jste potřebovali, obrať se na mne , když budu moci, rád pomůžu ❤️
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 22:19
Laskavý dárce
500 Kč  •  6. 2. 2023 19:14
Milý dárce
2 000 Kč  •  6. 2. 2023 18:53
DobroDárce
300 Kč  •  6. 2. 2023 18:28
Laskavý dárce
500 Kč  •  6. 2. 2023 18:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat