Sbírka ukončena:

Riki sanitářem

Vybráno 0 Kč 400 Kč
4 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
5 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Riki sanitářem

Vybráno 0 Kč 400 Kč
4 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Riki Horů
Datum přidání
1. 9. 2023

Představení sbírky

Jmenuji se Riki, po neúspěšném startu (plné propuknutí nemoci) jsem se ocitl v Domě na půl cesty v Mostě. Dům na půl cesty je určen pro mladé lidi odcházející z dětských domovů, výchovných ústavů, pěstounské péče, diagnostických ústavů a jiných zařízení pro děti a mládež ve věku od 18 do 26 let.

Komu pomůžeme?

Snažím se odpíchnout, pracuji v chráněné dílně, kde je plat velmi nízký. Dělám dobrovolníka v Klubu národnostních menšin v Mostě.  O finanční podporu se nemohu obrátit bohužel na rodinu. Otce nemám a s matkou po náročném dětství a dospívání nejsem v kontaktu. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Rád bych absolvoval sanitářský kurz, který si z důvodu nízkého příjmu nezvládnu uhradit. Zvýšením kvalifikace získám možnost vrátit společnosti to, co mi teď poskytuje v rámci pobytu v Domu na půl cesty a vrátit to tím pádem také společnosti.  Cena kurzu je 6700 Kč. Zvládnu dát dohromady částku 2 700 Kč. Jelikož kurz nelze splácet, chtěl bych poprosit o pomoc částkou 4000 Kč. Děkuji za přečtení mého příběhu a případnou pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  5. 9. 2023 20:47
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 9. 2023 15:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat