Rodina v krizi

Vybráno 0 Kč 2 500 Kč
6 000 Kč
11 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Denisa Dvořáková
Datum přidání
1. 3. 2024

Rodina s nemocným partnerem

Cítím se jako matka samoživitelka ale nejsem. Mám partnera s kterým mám tři děti, které miluji nadevše. Bohužel partner trpí poruchou osobnosti – vyhýbavé, úzkostné, emočně nestabilní rysy. V tenzi trpí sebepoškozováním a tak se musí hlídat. Má ID prvního stupně, ale před týdnem se vrátil po opakované hospitalizaci v psychiatrické nemocnici. Chceme zažádat o navýšení, ale než se tak stane, tak bohužel stále má z prvního stupně pouze 5 800Kč. Naše výdaje jsou ale vyšší než 40 tisíc a máme nově zvýšený nájem. Chci si najít práci nejspíš už od příštího měsíce jenže než se tak stane s dětmi jsme závislý na rodičovském příspěvku.

Mimo partnera musím samozřejmě ještě řešit starost o mé tři děti z toho prostřední syn Davídek trpí smíšenou vývojovou dysfázií a dyspraxii. Po nástupu do ZŠ bude muset nastoupit do speciální třídy což je pro mě další starost navíc. Mám nejmladší dceru které jsou tři ale nemohu se plně věnovat ani jí. Finance by nám pomohli na základní potřeby na které již nezbývají peníze: potraviny, prací prášek, hygiena, léky. Peníze budou použity na základní potřeby : jídlo, úhrada obědu ve škole a MŠ, hygiena

Komu pomůžeme?

Pomůžete hlavně mým dětem a mě. Nemohu žádat jinde, protože nejsem oficiálně matka samoživitelka, ale cítím se tak a finančně nám bude scházet 5–6 tisíc kvůli navýšení nájemného.                                             

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Velmi nám to pomůže nastartovat než se nastartuje doplatek na bydlení na který mám nárok.  Budeme mít více možností řešit problém jako, že po operaci nebudu moci několik dní mít tak aktivní režim. Pokud by peníze zbyly určitě bych zaplatila dceři obědy ve škole. Peníze bychom využili na základní potřeby: jídlo, obědy v MŠ, léky a hygiena.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
700 Kč  •  29. 3. 2024 9:51
Velkorysý dárce
500 Kč  •  24. 3. 2024 18:55
Milý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2024 9:25
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  20. 3. 2024 16:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Laskavý dárce
700 Kč  •  29. 3. 2024 9:51
Velkorysý dárce
500 Kč  •  24. 3. 2024 18:55
Milý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2024 9:25
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  20. 3. 2024 16:37

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat