Sbírka ukončena:

Pro syna Domču

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
40 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro syna Domču

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Andrea Týblová
Datum přidání
26. 6. 2023

Představení sbírky

Dovolte, abych Vám představila mého syna Dominika. Je mu 13 let a chodí do sedmé třídy. Je to velmi hodný, ochotný a usměvavý klučina. Bohužel ale moc smíchu teď rozdávat nemůže, protože má opravdu velmi křivý chrup. Již od malička se zuby bojoval. Měl zuby navíc. Nyní druhé zuby rostou jak si chtějí a jemu se nejen špatně mluví,ale i jí. Zuby přesahují různě přes sebe a to dělá v puse velkou neplechu. No a smát se chudák také moc nemůže,protože se za své zuby stydí. Zubním lékařem byla doporučena ortodontická rovnátka na horní i dolní chrup. Domča kvůli tomu již podstoupil extrakci dvou stálých zubů a ještě ho čekají tři. 

Komu pomůžeme?

Domča vyrůstá společně se svým mladším bratrem Sebikem. Moc dobře se o něj stará a doma mi pomáhá. Zůstali jsme s dětma sami bez otce. Klukům to nevadí.  Nicméně jako samoživitelka bohužel nedám dohromady tak velkou částku. Platím i za každou návštěvu ortodoncie a museli jsme také několikrát podstoupit dentální hygienu, která se také hradí. Ani na jedno z toho mi otec dětí nepřispěl. Od rozvodu manželství poslal otec pouze část výživného. Stále jsem spoléhala na to,že začne platit řádně a včas a že přispěje synovi i na rovnátka. Bohužel se tak nestalo, ač sliboval. A já mám teď tři týdny na to,sehnat tuhle částku. Netušila jsem,že existují takovéto sbírky. Dostala jsem doporučení a tak zkoušíme štěstí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky určitě v plné výši využijeme na ortodontická rovnátka. Částka není konečná. Budeme dále platit za další návštěvy ortodoncie a v září čeká Domču druhá část rovnátek, která bude stát také 10000 Kč. Na ortodoncii nám bylo sděleno, že předpokládaná celková cena by měla být cca 40000 Kč. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 7. 2023 6:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat