Sbírka ukončena:

Ruce k sobě

Vybráno 0 Kč 300 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ruce k sobě

Vybráno 0 Kč 300 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdenka Benakova
Datum přidání
4. 9. 2023

Představení sbírky

Ahojky tak se trochu představím jmenuji se Zdenka je mi 40let narodil se mi chlapeček dala jsem mu jméno Martin, v porodnici měl pupeční kýlu, pak vše bylo ok, po uplynulých  7měsíců chlapeček nelezl vůbec nic až do 12mesicu začal mi chodit až v 3letech nemluvil, všeho se bál, padli mu 4roky stále nic, začal při chůzi padat na obličej, ze židle cokoliv kde seděl, šla jsem sním dětskému lékaři ten nás poslal dětskému neurologovi a bub bac bylo mu zjištěno epilepsie, dětský opožděný vývoj, tak postupovali jsme veškerý  vyšetření.

Komu pomůžeme?

Teď je situace u Martina že už je velký chlapák postupuje do 5 třídy speciální školy, stále mu nejde čeština, má nesrozumitelnou řeč ale snaží se, co se týče pádu místama spadne ale není to tak až moc co bylo dříve ..

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tak určitě sbírka pro Martinka by byla hlavně na  zdravotnické potřeby  pomůcky, na zakoupení naučných předmětů a aktivit rozeznávání různých věcí na celkový rozvoj, rehabilitační centrum a jiné léčebné výdaje či kompenzační pomůcky..

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  8. 11. 2023 14:55
🍀

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat