Úspěšně vybráno:

Složili jste se na ortézy a rehabilitace v lázních pro Sabinku

Vybráno 0 Kč 14 000 Kč
od 9 dárců
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
1 556 Kč
Průměrná výše daru
4 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na ortézy a rehabilitace v lázních pro Sabinku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ivana Pažourková
Datum přidání
21. 6. 2023
Poslední aktualita

28. 7. 2023 10:09

Rehabilitace Klimkovice ☺

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Sabinka je 6-ti letá holčička ,která má DMO- spastickou triparézu, je to bohužel boj na dlouhou trať, rehabilitacemi a nošením ortézek se jí snažíme ulehčit nelehkou životní situaci.

Komu pomůžeme?

SABINKA

Sabinka se narodila akutní sekcí v 33. týdnu těhotenství, díky zjištění pomalé srdeční frekvenci její sestřičky Anetky, dvouvaječné dvojčátka. Sabinka vážila 1500 gramů, její sestřička 1600 gramů. Strávili 3.týdny v inkubátoru, po měsíci nás pustili domů s tím že Anetka má AVB blok III. stupně na srdíčku. Od začátku jsme cvičili Vojtovu metodu a dojížděli na pravidelné vyšetření a rehabilitace. Také se zjistilo, že obě dcery mají alergii na Laktozu, po tom co nám Sabinka několik měsíců proplakala s hroznými vyrážkami po celém tělíčku. Anetka později již na rehabilitace nemusela, její vývoj byl v pořádku. Se Sabinkou jsem jezdila stále, jelikož byl její vývoj opožděný. Nadále jsme pokračovali ve cvičení a dojížděli na rehabilitace. Až kolem roku jí byla diagnostikována DMO spastická diparéza postiženy má nožky, obcházet nábytek nám začala až něco po roce, ale jen po špičkách. Sama se pustila až ve 2,5 letech, kdy ušla jen kousínek a padala na kolínka. Domluvila jsem Sabince týdenní intenzivní cvičení THERASUIT v Saremě, což hezky zvládla jen první a poslední den, zbytek nám proplakala. Ještě jednou jsme změnili neurologa, pan doktor ji hned aplikoval botox do obou nožek, výsledek byl znát ale jen na chvíli, zkusili jsme ještě víckrát, výsledek ten stejný, jelikož je to pro dceru velmi bolestivé a na doporuční ortopeda, který nám botox už zakázal, že je předávkovaná, rozhodli jsme se prozatím nedávat. Každý rok jezdíme cvičit do lázní Klimkovice, kde Sabinka cvičí placený program Reha Motion, teď už Reha-klim,pobyt v lázních ji velmi prospívá. Sabinka má také už druhé rakouské ortézy od firmy Pohlig, cena byla vysoká 150 000 Kč, ale musím říct že výsledky jsou skvělé a dcera se díky ortézkám velmi zlepšuje. Dále jezdíme každý měsíc na placené rehabilitace do Olomouce KINEPRO cvičení vojtovou metodou, doma pak cvičíme dvakrát denně.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze bych dceři nechala poslat na její transparentní účet, který má založený u asociace rodičů dětí s DMO a platila z toho další případné úpravy ortézek, nebo pořízení nových až dcera z těchto vyroste. Dále bych peníze využila na placené programy v lázních plus placené rehabilitace v Olomouci. 

Děkuji moc za jakýkoliv příspěvek

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

28. 7. 2023 10:09

Rehabilitace Klimkovice ☺

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  7. 8. 2023 14:37
Milý dárce
400 Kč  •  28. 7. 2023 10:38
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  27. 7. 2023 7:59
Milý dárce
2 000 Kč  •  26. 7. 2023 19:07
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  15. 7. 2023 14:28
Štědrý dárce
4 000 Kč  •  14. 7. 2023 22:13
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  13. 7. 2023 13:49
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  21. 6. 2023 21:37
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  21. 6. 2023 13:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat