Šance pro Míšu – chci se hýbat jako dřív

Vybráno 0 Kč 950 Kč
100 000 Kč
49 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Markéta Koběrská
Datum přidání
11. 9. 2023

Představení sbírky

Míša je  32 lety mladý muž, který se narodil jako zdravé miminko. V kojeneckém věku prodělal vážnou operaci zauzlení střev, při které došlo ke komplikacím a následnému ochabnutí pravostranných končetin. I když se zdálo že vše bude brzy v pořádku opak byl pravdou a ve dvou letech byla Míšovi stanovena diagnoza DMO.

Komu pomůžeme?

Míša je úžasný, pohodový a usměvavý kluk. Dříve se pohyboval pomocí čtyřbodových holí, jezdil na kole, na koni, ale bohužel s přibývajícím věkem se zdravotní stav začal zhoršovat. Přidala se i těžká skolioza páteře a Míša se pohybově hodně zhoršil . Nejvíce mu v tuto dobu pomáhalo a udržovalo ho v kondici plavání v bazénu. Bohužel se nám  ke všem potížím přidala i epilepsie kvůli které jsme na nějakou dobu museli přestat bazén navštěvovat a naše svaly začaly ještě více ochabovat. A ten úžasný a vždy dobře naladěný kluk byl najednou i přes veškerou snahu a péči smutný a zakřiknutý. Míša nedokázal sám ani pořádně udržet lžíci, nevydržel dlouhodobě sedět s pomocí speciální ortézy ve vozíku a v noci se nedokázal sám  ani přetočit. Dodnes je třeba ho několikrát za noc polohovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Už téměř rok chodíme na neurorehabilitace díky kterým se zdravotní stav začal znovu zlepšovat. Míša mnohem lépe sedí, znovu se mu daří samostatně jíst a především se mu vrátil do života úsměv a obrovská naděje, že se zase jednou dokáže rozběhnout po kolenou.

Finanční prostředky z této sbírky budou použity na  Míšovu intenzivní neurorehabilitaci a já pevně věřím že díky ní u nás zase „zazvoní štěstí“

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  26. 9. 2023 23:01
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  26. 9. 2023 22:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 9. 2023 10:17
Milý dárce
200 Kč  •  25. 9. 2023 19:17
Štědrý dárce
200 Kč  •  14. 9. 2023 15:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
200 Kč  •  26. 9. 2023 23:01
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  26. 9. 2023 22:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 9. 2023 10:17
Milý dárce
200 Kč  •  25. 9. 2023 19:17
Štědrý dárce
200 Kč  •  14. 9. 2023 15:09

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat