Sbírka ukončena:

Pomoc rodině, které shořel domov

Vybráno 0 Kč 242 745 Kč
326 480 Kč
 -
331 dárců
Celkem se zapojilo
733 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc rodině, které shořel domov

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jakub Markowski
Datum přidání
26. 1. 2024
Poslední aktualita

8. 5. 2024 13:47

Po demolici

Vážení přátelé,

rádi bychom Vám sdělili, že jenom díky Vám se nám podařilo úspěšně dokončit plánovanou demolici. Ta byla finančně nejnákladnější a právě Vaše dary nám ji pomohly z větší části zaplatit. Patří Vám za to naše nesmírná vděčnost. Děkujeme Vám.

Velké dík také patří společnosti Čemostav za dobře odvedenou práci, rychlost a v neposlední řadě také jejich vstřícnost. 

Zvládli jsme to právě díky každému z Vás, děkujeme!

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Vážení přátelé a dobří lidé,

jmenuji se Jakub Markowski a s těžkým srdcem Vás oslovuji s prosbou o pomoc. Dne 20. 1. 2024 se v Jedovnicích na Blanensku stala tragédie, která změnila život rodiny mojí přítelkyně Adriany. Jejich domov ve vteřinách padl za oběť ničivému požáru, který za sebou zanechal pouze trosky. Mým cílem je pomoci jim v náročné cestě, která před nimi leží a umožnit jim tak odrazit se ze dna a znovu postavit svůj život od základů. Příčinou požáru byla neodborná manipulace s plynovou bombou.

Komu pomůžeme?

Dana, milující maminka dvou dětí a opora celé rodiny, spolu s jejím partnerem Pavlem a jejich dvanáctiletou dcerou Isabelou, nyní čelí nepředstavitelné ztrátě, kdy jim shořelo vše, co měli.

Maminka Dana, se v posledních letech živí jako kadeřnice. Vždy usilovala o to, aby pro svoji rodinu vytvořila bezpečné a láskyplné místo. Bohužel při požáru utrpěla částečné popáleniny na rukou a prstech. I když nejsou vážné, znepříjemňuje to možnost pracovat v kadeřnictví a vydělávat tak peníze pro její rodinu. Její péče o chatu, která byla jejich domovem, byla stejně důležitá, jako práce jejího partnera Pavla. Pavel, pracovitý otec a velká opora rodiny, je nejen automechanikem, ale také řidičem autobusu. S odhodláním pracuje na dvou místech, aby uživil a zabezpečil svou rodinu a umožnil jim tak mít místo, kde mohou žít a kde bude jejich dcera Isabela vyrůstat. Po náročném dni a ve volných chvílích věnoval své poslední 4 roky života stavbě a rekonstrukci jejich domova, který teď leží v troskách. 

Rád bych také pomohl jejich dceři Isabele znovu najít naději a umožnit jí sehnat veškeré potřeby do školy, aby mohla pokračovat nejen ve svém vzdělání, ale aby se také mohla věnovat svým koníčkům – tanci a jízdě na koni a mohla tak znovu začít prožívat normální dětství.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ačkoli byla chata pojištěna, tak v tuto chvíli potřebuje rodina okamžitou pomoc s věcmi, které pojistka nezahrnuje. Jakékoliv Vaše příspěvky budou tedy klíčovou a nedocenitelnou pomocí při obnově základních životních potřeb, které tato rodina ztratila v ničivém požáru. Zahrnuje to např. základní oblečení, stravu, školní pomůcky, či vysílačku pro jejich neslyšícího psa Jasmínu. Vaše dary by také následně byly použity na odstranění a odklízení pozůstatků místa, které ještě nedávno nazývali svým domovem, na což se pojištění bohužel také nevztahuje.

Je také důležité zmínit, že chata byla zatížena hypotékou a sloužila také jako její zástava – ručení za hypotéku. Může tedy nastat situace, že z případného vyplacení pojistky, bude chtít banka doplatit hypotéku, protože není čím ručit. Rodina vlastní ještě jednu chatu, na kterou také splácí hypotéku, která má splatnost v říjnu 2044. Chata však není vhodná k celoročnímu ubytování, je situovaná na letní a teplé měsíce. Náhradní domov tak poskytla své rodině jejich babička. Rodina momentálně čelí finanční zátěži spojené s touto situací, kdy se snaží vyrovnat se se ztrátou svého domova a zároveň splácet dvě hypotéky. Každá Vaše koruna je pro ně v této chvíli nepostradatelná a pomůže jim překonat tyto obtíže, aby se dokázali vymanit z nejhoršího, neupadli do dluhů a mohli se poprat s finančně velmi náročnými situacemi. V tuhle chvíli rodina neví co se bude dít, čeká se na vyjádření banky. Pokud by ale tahle situace s doplacením hypotéky bance nastala, tak by se Vaše příspěvky využily i k nové výstavbě jejich domova. Pokud se tak nestane, tak budou sloužit veškeré dary pouze na již zmíněné potřeby.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

8. 5. 2024 13:47

Po demolici

Vážení přátelé,

rádi bychom Vám sdělili, že jenom díky Vám se nám podařilo úspěšně dokončit plánovanou demolici. Ta byla finančně nejnákladnější a právě Vaše dary nám ji pomohly z větší části zaplatit. Patří Vám za to naše nesmírná vděčnost. Děkujeme Vám.

Velké dík také patří společnosti Čemostav za dobře odvedenou práci, rychlost a v neposlední řadě také jejich vstřícnost. 

Zvládli jsme to právě díky každému z Vás, děkujeme!

26. 3. 2024 7:05

7 hodin do konce

Právě v tuhle chvíli nám běží posledních 7 hodin do konce sbírky. 

Děkujeme Vám všem. Děkujeme za Vaši štědrost. Děkujeme za Vaši pomoc. 
Bez Vás bychom to nedokázali. 🪽

20. 3. 2024 21:19

Posledních 5 dnů

Chtěli bychom Vám všem znovu neuvěřitelně moc poděkovat za veškerou pomoc a podporu. 
Jste ÚŽASNÍ.

Nyní zbývá posledních 5 dní do konce sbírky. Ačkoli se částka nepodařila vybrat celá, tak jsme nesmírně vděčni za nepopsatelnou záchranu v podobě každého daru, který jsme obdrželi.

Ještě jednou děkujeme za vše♥️🪽

12. 2. 2024 21:12

Cílová částka stanovena

Je Vás více než 290 štědrých, úžasných lidí, kteří se rozhodli pomoci v nelehké cestě za obnovou domova, o který rodina během požáru přišla.

Nemůžeme Vám tedy dostatečně poděkovat za vše, čím pomáháte. Děkujeme Vám za nádhernou částku, která se zatím vybrala.

Rádi bychom také vzdali hold firmě Čemostav za jejich skvělé jednání, rychlost a ochotu. V neposlední řadě nám velkoryse poskytli nádherný dar v podobě 10% slevy z celkové faktury na demoliční práce.

Vybíraná částka se tedy změnila na 326 480,- Kč z původních 362 755,- Kč. V tuhle chvíli jsme tedy velmi blízko ke splnění cíle a to právě díky Vám všem, kdo přispíváte jakoukoli drobnou částkou, protože každá koruna se počítá. Děkujeme, že příběh sdílíte dál mezi své známe, vážíme si toho.

2. 2. 2024 19:58

Jsme v PŮLCE!

Chtěli bychom Vám opravdu mnohokrát poděkovat za dosavadní podporu v naší snaze získat prostředky na demolici a obnovu. Jsme nyní téměř v polovině cesty k našemu cíli, a to díky Vaší štědrosti a solidaritě. Jsme vděční za každý dar, který jsme dosud obdrželi, a uvědomujeme si, že bez Vaší podpory bychom to nezvládli

Díky Vám, Vaší pomoci a tomu, že ochotně sdílíte náš příběh dál mezi ostatní na sociální sítě, nepochybujeme o tom, že to zvládneme.

Ještě jednou děkujeme, jste úžasní❤️

30. 1. 2024 18:36

Přípravy na demolici zahájeny

Pro Vás všechny úžasné lidi, kteří pomáháte

Jenom díky Vaší obrovské pomoci se mohlo začít s úklidem a přípravami na bourání trosek. Sešlo se Vás zde totiž již neuvěřitelných 236 přispěvatelů, kteří pomáháte rodině začít nový život a svítíte jim tak na cestu k novému domovu.

Celkové náklady na úklid, demolici a odvoz sutin jsou momentálně fakturovány na 362 000 korun.

Rád bych Vám tedy jménem celé rodiny poděkoval za naprosto neskutečnou a báječnou pomoc v jejich situaci. Je to pro nás všechny zázrak a obrovská naděje jak to celé nakonec zvládnout.

Děkuji také Všem, kteří příběh sdílíte dál a pomáháte tak i tímhle způsobem.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
600 Kč  •  26. 3. 2024 8:34
DobroDárce
300 Kč  •  24. 3. 2024 15:38
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  24. 3. 2024 14:40
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  24. 3. 2024 12:19
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  22. 3. 2024 7:33
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2024 21:08
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2024 19:40
Štědrý dárce
500 Kč  •  21. 3. 2024 17:22
Milý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2024 14:37
DobroDárce
300 Kč  •  21. 3. 2024 13:52
Milý dárce
600 Kč  •  21. 3. 2024 10:05
Velkorysý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2024 9:04
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  21. 3. 2024 8:34
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  21. 3. 2024 7:23
Štědrý dárce
300 Kč  •  20. 3. 2024 22:02
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  20. 3. 2024 21:00
Štědrý dárce
600 Kč  •  19. 3. 2024 10:41
Laskavý dárce
600 Kč  •  19. 3. 2024 10:36
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 7:17
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 3. 2024 5:51
DobroDárce
300 Kč  •  18. 3. 2024 20:18
DobroDárce
100 Kč  •  18. 3. 2024 20:07

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat