Sbírka ukončena:

Pomoc rodině po smrti mladé maminky

Vybráno 0 Kč 4 000 Kč
od 7 dárců
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
571 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc rodině po smrti mladé maminky

Vybráno 0 Kč 4 000 Kč
od 7 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jaroslav Žvátora
Datum přidání
9. 11. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se Jaroslav Žvátora a jsem tátou 4 dětí, Kačenky(4), Matea(9), Báry(15) a Filipa(17). Do nedávna jsme byli šťastná a úplná rodina. Bohužel před třemi lety se žena dozvěděla nepříjemnou diagnózu. Byl jí diagnostikován karcinom v levém prsu v uzlinách a v levé části pánve. Byla jí okamžitě nasazena terapie k zastavení šíření.

Během letních prázdnin se její stav začal zhoršovat a začala trávit dost času v nemocnici. Po poslední hospitalizaci jsme se rozhodli pro mobilní hospic, s kterým jsme řešili její zdravotní stav a střídali jsme se v péči o ni. Přes to všechno se bohužel její stav rapidně zhoršil a zemřela v rodinném kruhu ve věku 40ti let.

Nyní nám velmi chybí a snažíme se fungovat dále. Slíbil jsem jí, že se o naše děti postarám, a to hodlám dodržet za každou cenu.

Abych se dětem mohl ještě více věnovat, převedl mě zaměstnavatel na ranní směny. Bohužel se to dotkne našeho rodinného rozpočtu.

Vybrané peníze použiji na potřeby dětí, abych zajistil běžný chod rodiny, aby mohly například chodit do kroužků. Bude potřeba pokrýt hypotéku, výdaje na energie, potraviny.

Komu pomůžeme?

Rodina Žvátorových. Kačenka 4 roky, Mateo 9 let, Bára 15 let a Filip 17 let. _Kačenka ráda tancuje, chodí do tanečního kroužku. Matýsek, žák 4.třídy, rád sportuje a zajímá se o výpočetní techniku. Bára ráda češe a studuje obor kadeřnice.  Filipa baví auta a studuje obor automechanik.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pro běžný provoz domácnosti, energie, hypotéka. Při dnešní drahotě všeho kam se jen podívám budu mít co dělat a přitom se věnovat dětem jak se sluší a patří. Škola, zájmy, výlety za odpočinkem, poznáním. Na to všechno se děti těší.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  2. 1. 2023 18:32
Laskavý dárce
500 Kč  •  30. 12. 2022 19:51
Velkorysý dárce
200 Kč  •  25. 12. 2022 23:34
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  20. 12. 2022 22:53
Milý dárce
200 Kč  •  11. 12. 2022 15:05
DobroDárce
300 Kč  •  30. 11. 2022 21:20
Laskavý dárce
200 Kč  •  23. 11. 2022 7:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat