Úspěšně vybráno:

Usnadnili jste život Kristýně

Vybráno 0 Kč 35 466 Kč
od 10 dárců
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
3 547 Kč
Průměrná výše daru
33 000 Kč
Nejvyšší dar
132 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Usnadnili jste život Kristýně

Vybráno 0 Kč 35 466 Kč
od 10 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dagmar Votřelová
Datum přidání
27. 9. 2023
Poslední aktualita

15. 3. 2024 15:56

Poděkování

Z celého srdce děkujeme všem dárcům, kteří Kristýnce přispěli. Za peníze, které se vybrali uděláme alespoň podlahu a opravýme část obkladů. Výměnu rozbité vany boužel realizovat nebudeme. Snad to i tak po lepší podlaze Kristýnka bude mít snaší.

Ještě jednou děkujeme Všem i doniu za pomoc. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Kristýně je třináct let. Trpí vzácnou nemocí a to přesněji AVM, jelikož se toto onemocnění nachází v mozku.Tato nemoc jí ovlivňuje celý její život. Několikrát prodělala krvácení do mozku, kdy nebyla schopná ani vstat a ani se najíst několik měsíců. Kvůli této nemoci se postupně musela vzdát všech svých oblíbených aktivit. Toto onemocnění způsobilo hned několik dalších obtíží, které má a to třes rukou, bolesti nohou a zhoršující se zrak. V těch nejtěžších dnech se nedokáže pořádně dostat do naší malé koupelny a vlézt si do vany. Rádi bychom ji tuto obyčejnou každodenní činnost zpříjemnili a usnadnili rekonstrukcí koupelny na míru pro Kristýnu.

Komu pomůžeme?

Od velmi nízkého věku trpěla Kristýna silnými bolestmi hlavy, také špatným zrakem. Podstoupila operaci zraku, která na nějakou dobu pomohla, ale kvůli jejímu onemocnění se zrak i nadále zhoršuje. Paní doktorka jí poslala na podrobnější vyšetření k neurologovi a po všech vyšetřeních se zjistilo, že má v mozku cévní malformaci. Přes všechny snahy odstranit tento problém, ale nemůže Kristýna podstoupí operaci, jelikož se malformace nachází na velmi špatném místě. Pokud by podstoupila operaci, tak by to mohlo mít fatální následky. V průběhu let se postupně projevili další zdravotní obtíže a to častý třes rukou, bolesti nohou a podlamování nohou. Všechny tyto zdravotní projevy vedli k zhoršení každodenního života a chodu celé domácnosti. Kristýna se musela vzdát všech svých oblíbených aktivit a v těžkých dnech nedokáže ani vstát z postele. Je to dospívající slečna, která by chtěla aspoň minimum soukromí, tak potřebuje uzpůsobit koupelnu svému onemocnění, jelikož koupelna, kterou doma máme jí bezpečné podmínky neumožňuje. V těžkých dnes by i nám pomohla přizpůsobená koupelna se o Kristýnu postarat trochu lépe.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Rádi bychom uzpůsobili Kristýně koupelnu, tak aby byla co nebezpečnější a v případě ztráty vědomí si tolik neublížila. Do koupelny bychom pořídili i speciální pomůcky, které by usnadnili práci i rodinným příslušníků v dnech kdy je na tom Kristýna špatně. Pokud se částka nevybere celá, tak zakoupíme alespoň pomůcky, které pomůžou v těžkých dnech. Pokud se vybere více peněz než je potřeba na koupelnu, tak uzpůsobíme další místnost pro bezpečný pohyb Kristýny. Tím budeme i připraveni na případnou ztrátu jejího zraku nebo zhoršení pohybu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

15. 3. 2024 15:56

Poděkování

Z celého srdce děkujeme všem dárcům, kteří Kristýnce přispěli. Za peníze, které se vybrali uděláme alespoň podlahu a opravýme část obkladů. Výměnu rozbité vany boužel realizovat nebudeme. Snad to i tak po lepší podlaze Kristýnka bude mít snaší.

Ještě jednou děkujeme Všem i doniu za pomoc. 

30. 1. 2024 14:34

Děkuji za vše

Všem přeji krásný den,

v současné chvíli je stav podle lékařů dá se říci, že nemění. I když se nám nepodařilo vybrat celou částku a ani její polovinu. U pravíme alspon podlahu do koupelny, aby už nezakopávala. Všem kteří nám přispěli moc děkujeme, hlavně za Kristýnku.

30. 11. 2023 20:52

Současní stav

Kristýny stav se není velmi zhoršuje a to hlavně její zrak, kdy už téměř nic nemůže přečíst bez pomoci. Velmi často zakopává a dostat se do koupelny bývá už velmi obtížné. Doufáme, že touto cestou ji budeme moci usnadnit její i tak těžký život,

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  29. 1. 2024 22:53
Laskavý dárce
33 000 Kč  •  20. 12. 2023 12:20
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 12. 2023 17:09
Laskavý dárce
500 Kč  •  30. 11. 2023 21:42
Velkorysý dárce
200 Kč  •  23. 11. 2023 20:25
Milý dárce
500 Kč  •  15. 11. 2023 21:00
Dobrosrdečný dárce
22 Kč  •  22. 10. 2023 22:23
DobroDárce
22 Kč  •  22. 10. 2023 22:16
Milý dárce
22 Kč  •  22. 10. 2023 14:58
Magdalena W.
600 Kč  •  16. 10. 2023 21:47
Kristýnko, přeju Ti, aby ses brzy uzdravila.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat