Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Theince

Vybráno 0 Kč 564 450 Kč
500 000 Kč
 -
2 598 dárců
Celkem se zapojilo
217 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
92 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Theince

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Karolína Drobná
Datum přidání
29. 1. 2024
Poslední aktualita

7. 5. 2024 16:09

Poděkování 🤍

Aby jsme pravdu řekli, mysleli jsme, že se sbírka nepodaří vybrat.

Napsat  poděkování tak jak to cítíme není úplně možné, jako rodiče Theinky jsme pod neustálým tlakem, aby jsme ji zajistili léčbu takovou jako doposud, která funguje, protože je neskutečně finančně náročná.

Požádali jsme proto o pomoc.

Díky všem, kteří přispěli se to podařilo a to hlavně po sdílení sbírky pro Theinku na instagramovém profilu Martiny Partlové ( nikdy Vám to nezapomeneme ❤️ ) ,sbírka se dostala do podvědomí široké veřejnosti a začala se hýbat.

Chtěli by jsme z celého srdce poděkovat všem, kteří nám pomohli pro Theinku zajistit léčbu na další rok. Každý jeden, který ať už sbírku sdílel nebo sám přispěl zajistil zázračné krůčky pro Theinku.

Děkujeme 🤍

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Theinka je 5 letá holčička, která se narodila se vzácným genetickým onemocněním. Má chybějící část 18– tého chromozomu, kde jí chybí část genetické výbavy. 

Toto onemocnění sebou nese spoustu potíží.

Theinka má diagnostikováno mnoho diagnóz, mezi nimi těžkou hypotonii (celkové oslabení těla), středně těžkou mentální retardaci, neutropenii, defekt síňového septa, hypertrofii, neurogenní močový měchýř, opožděný psychomotorický vývoj, porucha tvorby růstového hormonu, myopatie, možný rozvoj epilepsie a mnoho dalšího.  

Theinka má také vzácné onemocnění krve Diamond-Blackfan anemia, neboli nedostatek červených krvinek a k tomu také neutropenii nedostatek bílých krvinek.

Přes všechno toto trápení je Theinka velká bojovnice, která dělá obrovské pokroky. 

Před 2 lety se na nás usmálo štěstí a v jednom z nedělních losování sbírek u Nikol Štíbrové se vylosovala ta naše , tehdy to byla naše první sbírka doposud na nové auto.  

Díky tomu, že se ve sbírce podařilo vybrat peníze na nové auto, ale také ještě peníze navíc, mohli jsme Theince nastavit komplexní rehabilitační program, který potřebuje k tomu, aby se posouvala dál. 

Změny, které se začaly odehrávat po správném nastavení rehabilitačního plánu jsou úžasné. Theinka za ty 2 roky udělala velké pokroky. 

Před 3 dny udělala své první samostatné krůčky, plnohodnotně ovládá invalidní vozíček, dokáže si svléknout s pomocí oblečení i některé části obléknout sama, nají se sama lžičkou, napít z hrníčku , také se velmi zlepšil mentální vývoj, dorozumíváme se pomocí kartiček, znakovou řečí Makaton a začínáme s komunikační knihou. 

Všechny tyto pokroky jsou díky rehabilitacím, které Theinka navštěvuje, avšak celá tato léčba je velmi finančně nákladná.  

Rok takového léčebného programu, včetně speciálních pomůcek, náklady na cestování a dalšího se pohybuje okolo 500 000Kč. 

Takovou částku bude Theinka potřebovat ještě dalších nejméně 7 let, kdy se ještě bude dát více ovlivnit její vývoj. Po 12 roku života se vývoj zpomaluje a výsledky už nebudou takové.

Naší cestu můžete sledovat na našem instagramovém účtu  @zivot_s_theou .

Komu pomůžeme?

Theinka se narodila 23. 8. 2018. Mí rodiče si mě velmi přáli, přede mnou maminka přišla o dva sourozence a tak cesta za mnou byla klikatá. Celé těhotenství  byla v bříšku v pořádku a s ním i všechna vyšetření, až poslední měsíc nastaly menší komplikace, měla  zvětšený močový měchýř. 

Po narození se Theinka vyčůrala a tak si všichni mysleli, že bude vše v pořádku, ale nemohla se pořádně nadechnout, proto poté strávila nějaký čas na JIP. 

Během pobytu na JIP lékaři zjišťovali příčinu všech potíží, které ji potkaly . Dělali ji spoustu vyšetření, byla  na magnetické rezonanci, kde zjistili, že má cystu na páteři a na mozku pár abnormalit. Také ji odebrali krev, aby mohli udělat genetické vyšetření, ale na nic nepřišli.  

Začali jsme rehabilitovat, pracovat na motorickém vývoji, ale pokroky nebyly takové jako se očekávalo, a proto lékaři dále zjišťovali co to může způsobovat. 

 V únoru 2020 nám oznámili diagnózu mikrodeleční syndrom 1q21. 3.

Toto onemocnění se nedá zjistit v těhotenství. Theinka je jak říkají lékaři, jedním slovem jedinečná a to ve všech ohledech jak je možné tímto slovem popsat.

Jedná se o málo frekventovanou mikrodeleci, to znamená, že na světe se nevyskytují u dvou paicientů stejné kombinace. Proto lékaři nedokáží stanovit prognózu.

Už nějakou dobu, víme, že Theinka není a nikdy nebudu tabulkové dítě.  Bylo jí diagnostikováno mnoho diagnóz, mezi nimi těžká hypotonie (celkové oslabení těla), středně těžká mentální retardaci, neutropenii, defekt síňového septa, hypertrofie, neurogenní močový měchýř, opožděný psychomotorický vývoj, porucha tvorby růstového hormonu, možný rozvoj epilepsie a mnoho dalšího.  Trápí ji nechutenství, rychlá únava, je bledá. S tímto je spojeno vzácné genetické onemocnění krve, které ji trápí, Diamond – Blackfan anemie neboli nedostatek červených krvinek. Nyní už rok podáváme dvě injekce, jednu na podporu tvorby bílých krvinek a druhou na podporu tvorby růstového hormonu, jelikož se ji v těle růstový hormon skoro vůbec netvoří, 

Velmi důležité je, že se Theinka ve vývoji posouvá dopředu, sice svým tempem, ale posouvá. Pomáhají ji k tomu každodenní rehabilitace, stimulace smyslů, hipoterapie (jízda na koni), delfinoterapie v Turecku, speciální lycrový obleček, vertikalizační stojan, každodenní fyzioterapie, ergoterapie (procvičení smyslů) a mnoho dalšího.

Ve svých 4 letech se poprvé postavila, teď zvládne sama udělat pár kroků ,jinak se Theinka pohybuje na invalidním vozíčku. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky by byly použity na zachování léčebného programu, který má Theinka nastavený a funguje skvěle.

Patří do něj fyzioterapie v neurorehabilitačním centru, ergoterapie, hiporehabilitace, delfinoterapie, ale take na speciální pomůcky jako jsou lycrový obleček, vertikalizační stojan, chodítko, vozíček a další potřebné pomůcky. Dále na náklady spojené s cestováním. 

Děkujeme všem Theinka a rodiče Karolína a Jan 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

7. 5. 2024 16:09

Poděkování 🤍

Aby jsme pravdu řekli, mysleli jsme, že se sbírka nepodaří vybrat.

Napsat  poděkování tak jak to cítíme není úplně možné, jako rodiče Theinky jsme pod neustálým tlakem, aby jsme ji zajistili léčbu takovou jako doposud, která funguje, protože je neskutečně finančně náročná.

Požádali jsme proto o pomoc.

Díky všem, kteří přispěli se to podařilo a to hlavně po sdílení sbírky pro Theinku na instagramovém profilu Martiny Partlové ( nikdy Vám to nezapomeneme ❤️ ) ,sbírka se dostala do podvědomí široké veřejnosti a začala se hýbat.

Chtěli by jsme z celého srdce poděkovat všem, kteří nám pomohli pro Theinku zajistit léčbu na další rok. Každý jeden, který ať už sbírku sdílel nebo sám přispěl zajistil zázračné krůčky pro Theinku.

Děkujeme 🤍

13. 4. 2024 18:26

Prodloužení sbírky

Sbírka je prodloužena. 
Bez Vás to nezvládneme, proto prosíme všechny kdo může, aby nám pomohli k cílové částce.

Víme, že takových sbírek jako je pro Theinku je všude plno, ale taky víme, že je tu skvělá komunita, která jde tu cestu společně s námi.

Je to sice už klišé, ale jedna káva nebo zákusek pro Theinku může tvořit další zázrak.

Děkujeme všem kdo do teď Theince přispěli, tvoříte malý/velký zázrak❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
90 Kč  •  5. 5. 2024 21:20
Velkorysý dárce
90 Kč  •  2. 5. 2024 5:10
Dobrosrdečný dárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 18:20
DobroDárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 16:00
Milý dárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 15:20
DobroDárce
200 Kč  •  30. 4. 2024 14:30
Milý dárce
100 Kč  •  30. 4. 2024 14:20
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 4. 2024 14:20
Štědrý dárce
100 Kč  •  1. 5. 2024 9:15
Milý dárce
100 Kč  •  30. 4. 2024 14:54
Velkorysý dárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 14:00
Milý dárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 14:00
Dárce, který je pro každou dobrost
90 Kč  •  30. 4. 2024 12:50
Velkorysý dárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 12:30
Laskavý dárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 11:50
Milý dárce
500 Kč  •  30. 4. 2024 13:32
Laskavý dárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 10:50
Laskavý dárce
90 Kč  •  30. 4. 2024 10:40
Štědrý dárce
100 Kč  •  30. 4. 2024 10:51
Milý dárce
150 Kč  •  29. 4. 2024 11:10
Dárce, který je pro každou dobrost
190 Kč  •  29. 4. 2024 16:40
DobroDárce
100 Kč  •  30. 4. 2024 3:50
Laskavý dárce
90 Kč  •  29. 4. 2024 11:20
Milý dárce
90 Kč  •  29. 4. 2024 16:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat