Projekt ukončen:

Stapelstein do půjčovny hraček Zlín

Vybráno 0 Kč 900 Kč
20 000 Kč
 -
2 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
450 Kč
Průměrná výše příspěvku
500 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Stapelstein do půjčovny hraček Zlín

Zakladatel
Lenka Sychra – Koloběh hraček
Datum přidání
21. 8. 2023
Poslední aktualita

13. 9. 2023 11:20

Děkujeme za každý příspěvek

Moc si vážíme Vaší pomoci, protože každá koruna se počítá.

Myslíte, že má půjčovna hraček smysl? Pokud ano, můžete nás podpořit – buď tady na Donio, nebo tím, že nás navštívíte a něco si půjčíte.

Zobrazit celou aktualitu

Představení projektu

V dubnu jsme ve Zlíně otevřeli půjčovnu hraček, a rovnou spustili i bazárek hraček a dětských karnevalových kostýmů, kde mohou zákazníci nejen nakupovat, ale také nabízet k prodeji věci, ze kterých jejich děti už vyrostly.

Celý projekt stojí na tom, že děti většina hraček baví jen chvilku, a rodiče tak zbytečně utrácejí za něco, co by si za jiných okolností mohli jen půjčit, navíc za zlomek ceny. V půjčovně si mohou rodiče s dětmi vybrat hru či hračku na týden, nebo klidně na měsíc, a až je přestane bavit, vrátí ji a zase si vyberou jinou. Doma se jim tak nehromadí hračky, na které se zbytečně práší a děti kolem nich chodí bez povšimnutí.

Ekonomická situace mnoha rodin se zhoršila, proto v půjčování hraček vidíme směr, jak rodičům pomoci zažehnout jiskřičky v očích jejich dětí, že si mohou hrát s novou hračkou, a zároveň ušetřit stovky až tisíce korun za nákup hraček.

Zpočátku jsme kvůli omezenému rozpočtu volili mezi dvěma možnostmi – buď budeme někde v centru platit vysoký nájem, a koupíme tak málo hraček k zapůjčení. Nebo budeme mimo centrum, ale pořídíme širokou škálu hraček, aby si vybral téměř každý. Asi je už jasné, kterou cestou jsme se vydali – proto naše půjčovna sídlí až v Prštném, a proto naše prostory vypadají spíše jako malý výdejní sklad. Plány však máme velké, jen je budeme uskutečňovat postupně, krok za krokem. Jak budou zákazníci přibývat, věříme, že se naše počáteční investice začne vracet, ztráta se změní v zisk a časem nastane i stěhování do adekvátních prodejních prostor.

Už teď bychom ale zákazníkům chtěli splnit jedno velké přání. Často se nás ptají na možnost zapůjčení balančních kamenů Stapelstein. Stapelstein Rainbow set classic jsou hitem tohoto roku. 6 balančních kamenů s balanční deskou zajišťují všestrannou zábavu. Můžete je stohovat na sebe a stavit věž, nebo si s nimi hrát ve vodě či na písku, udělat si z nich dráhu, na které posilujete střed svého těla, trénujete prostorovou orientaci a balanc. Fantazii se meze nekladou a děti baví už jen samotné stavění kamenů na sebe.

Tuto sadu bychom do půjčovny rádi zakoupili, ale vzhledem k její vysoké pořizovací hodnotě jsme se rozhodli zkusit vybrat prostředky přes Donio, abychom ji mohli pořídit už letos.

Čím dříve na ni našetříme, tím dříve si Stapelstein sadu budou naši zákazníci moci zapůjčit.

A protože Donio umožňuje vybrat nejnižší částku 20 000 Kč a Stapelstein stojí 5 300 Kč, za zbylé peníze bychom pořídili učící věž, magnetickou kuličkovou dráhu Connetix, hračky na principu robotického kódování a hračky pro senzorické hraní, které dětem pomáhají rozvíjet a využívat všechny smysly, ale také podporují jejich fantazii a tvořivost. Ukázka viz foto.

Budeme rádi za pomoc a všem srdečně děkujeme.

Tým Koloběhu hraček Zlín

Kdo za projektem stojí?

Koloběh hraček je nová půjčovna a bazárek hraček ve Zlíně. Otevřeli jsme v dubnu a snažíme se pomáhat rodinám s dětmi v těžké ekonomické situaci. Děti si mají hrát, objevovat svět a radovat se ze života – my jim k tomu alespoň trochu chceme pomoci tím, že si u nás mohou půjčit hračky, na které by jejich rodiče možná jinak neměli peníze.

Na co vybrané peníze použijeme?

Stapelstein Rainbow set classic, robotické hračky, hračky pro senzorické hraní, magnetická kuličková dráha Connetix, učící věž – všechny hračky se následně stanou součástí našeho katalogu a budou k zapůjčení v Koloběhu hraček Zlín.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 9. 2023 11:20

Děkujeme za každý příspěvek

Moc si vážíme Vaší pomoci, protože každá koruna se počítá.

Myslíte, že má půjčovna hraček smysl? Pokud ano, můžete nás podpořit – buď tady na Donio, nebo tím, že nás navštívíte a něco si půjčíte.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  28. 8. 2023 10:34
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  28. 8. 2023 10:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu