Statečná Amálka žije

Vybráno 0 Kč 73 360 Kč
150 000 Kč
48 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jezdecký klub Norma z.s.
Datum přidání
14. 9. 2023

Představení sbírky

Dovolte, abych se představila: Jsem koňská maminka Amálka Kinská, je mi 17 let a moje majitelka Marina Hofmanová mě  před řadou let zdědila spolu s dalšími čtyřnohými kamarády a od té doby se o mě stará. Letos se mi narodila hříběcí slečna Princezna. Bohužel mě začalo bolet břicho a nezbylo nic jiného, než aby mě moji lidé odvezli do veterinární nemocnice v Brně, kde mi zachránili život. Podstoupila jsem operaci a i přes veškeré komplikace  statečně bojuji a vzorně spolupracuji s lékaři. Můj spřátelený Jezdecký klub Norma z.s. chce podpořit touto sbírkou uhrazení nákladů spojených s operací a následnou veterinární léčbou.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme statečné Amálce, aby se i prostřednictvím vaší finanční pomoci uzdravila a mohla se znovu setkat nejenom se svým hříbátkem Princeznou, ale i se spoustou lidí, kteří ji mají rádi a moc se báli o její osud. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na úhradu nákladů, které si vyžádala operace Amálky na Klinice chorob koní fakulty veterinárního lékařství v Brně a následné veterinární péče. Vzhledem k charakteru onemocnění klisny bude její stav vyžadovat dlouhodobější rekonvalescenci, několikaměsíční speciální výživu a časté kontroly veterinárního lékaře.  Veškeré vybrané finanční prostředky budou použity na úhradu léčby Amálky i v případě, kdyby se nepodařilo vybrat cílovou částku. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat